R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoW Starych Gajęcicach szkoły nie będzie?

W Starych Gajęcicach szkoły nie będzie?

Budynek po byłej szkole w Starych Gajęcicach nie zostanie sprzedany. Niestety wszystko wskazuje na to, że obiekt nadal pozostanie niezagospodarowany.

W ubiegłym roku Urząd Miejski w Pajęcznie nie mogąc znaleźć kolejnego dzierżawcy na budynek po byłej szkole w Starych Gajęcicach, zdecydował o zbyciu obiektu. Nieoficjalnie mówiło się, że zakupem zainteresowany był duży przedsiębiorca z powiatu pajęczańskiego, który docelowo miał tam stworzyć kilkanaście nowych miejsc pracy.

Po wygranych wyborach w 2018 roku nowy burmistrz Piotr Mielczarek zdecydował o wycofaniu budynku ze sprzedaży, dając złudną nadzieję na ponowne zagospodarowanie marniejącej szkoły. Niestety na obietnicach się skończyło i obiekt przez kolejne miesiące stał pusty.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej o niszczejącej szkole przypomniała sobie Jadwiga Krysztofek. Radna zapytała burmistrza Piotra Mielczarka, co zamierza zrobić w tej sprawie. Włodarz dał do zrozumienia, że szanse na ponowne otworzenie szkoły są niemal zerowe:

[…] Szkoła publiczna nie ma tam uzasadnienia, natomiast były rozmowy w sprawie utworzenia szkoły społecznej. Problem z kolei jest taki, że dostosowanie tego budynku, który już budynkiem szkolnym nie jest, wymagałoby przynajmniej setek tysięcy złotych […] – mówił na sesji Mielczarek.

Wszystko wskazuje na to, że obiekt dalej będzie niszczał i generował coraz większe koszty. Mieszkańcy, którzy liczyli na przywrócenie szkoły do życia, mogą czuć się oszukani.

Od początku swojej kadencji burmistrz Piotr Mielczarek sukcesywnie wyprzedaje majątek gminy. W porządku obrad Rady Miejskiej wielokrotnie natrafiamy na punkt „[…] podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości […]”. Nie inaczej będzie na najbliższej sesji, na sprzedaż przygotowano kolejne dwie nieruchomości. Skoro włodarz tak chętnie pozbywa się majątku mieszkańców, dlaczego zatem zdecydował się, zostawić niszczejąca i generującą koszty szkołę? Pytanie pozostanie zapewne bez odpowiedzi, ponieważ Piotr Mielczarek po raz kolejny nabrał wody w usta.

Aktualizacja: We wtorek 29 października na płocie przed byłą szkołą w Starych Gajęcicach zawisł baner.

R e k l a m a

55 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

55 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob
4 lat temu

Dobrze że jeszcze 4 lata tej kadencji

Janek
Janek
4 lat temu

Artykuły na Twoje Pajęczno powoli przypominają wiadomości TVP. Niezły obiektywizm płynie z waszego tekstu. Ciekawe czym wam burmistrz tak za skórę zalazł ?

Olga
Olga
odpowiedział na komentarz  Janek
4 lat temu

IPP jest za to bezstronne hahaha

oczko
oczko
odpowiedział na komentarz  Janek
4 lat temu

Moim zdaniem TP w tym przypadku jest akurat obiektywne. Przeczytałem artykuł z powiązanych i zgadzam się że burmistrz zrobił głupi ruch w tej sprawie. Ze szkoły zrobi się rudera i jeszcze większy problem dla gminy. W mojej ocenie to przez to zagranie gmina straciła juz kilkaset tysięcy 🙁
Z tym wyprzedawanym majątkiem też prawda. Na jutrzejszej sesji sprzedają dwa lokale http://www.e-bip.pl/Start/76/Council/PlannedSessions

radny
radny
odpowiedział na komentarz  oczko
4 lat temu

To chyba normalne, że ludzie, którzy mieszkają w mieszkaniach gminnych przez 40 lat maja prawo do wykupu i korzystają z niego. Takie prawo, jak mozna je nagle mieszkańcom odebrać?

Top
Top
odpowiedział na komentarz  Janek
4 lat temu

Janek: Dokładnie. Nie od dziś wiadomo, że ten portal to końska przybudówka i będzie wbija szpilki obecnemu burmistrzowi. W okresie rządów Tokarskiego jakoś nie przypominam sobie takich uszczypliwych komentarzy autora pod jego adresem, a wręcz przeciwnie – były same pochlebstwa.

Pamiętam
Pamiętam
odpowiedział na komentarz  Top
4 lat temu

Top Jakie to wbijanie szpilek? Przecież piszą samą prawdę. O wpadkach Tokarskiego też pisali https://twojepajeczno.pl/wiadomosci/pajeczno/czesc-unijnej-dotacji-do-zwrotu/ i wtedy nikt nie narzekał. Nie wiem czy bronisz Mielczarka bo masz obiecaną robotę jak inni czy już pracujesz w urzędzie.
Na moje oko różnica jest taka, że Tokarski miał jaja żeby wziąć odpowiedzialność za błędy, a Piotrek po prostu jaj nie ma…

Top
Top
odpowiedział na komentarz  Pamiętam
4 lat temu

Ok. Tylko gdzie w tym artykule uszczypliwy komentarz autora pod adresem ówczesnego burmistrza czy pracowników urzędu? Jakoś nie widzę. 🙂 Więc jeśli autor chce być obiektywny względem każdej władzy, to niech napisze o faktach i na tym poprzestanie, a komentowanie pozostawi czytelnikom. Tak czy inaczej, powinien być konsekwentny i skoro powstrzymał się od uszczypliwego komentarza w przypadku, kiedy ktoś dał dupy i trzeba było zwracać dotację, to powinien to zrobić również teraz. Ps. Nie wiem w którym miejscu bronię Mielczarka czy też sygnalizuję, że mam obiecaną robotę. Po prostu – fakty są faktami i należy o nich pisać, natomiast sugestywne… Więcej »

Sentymentalnie
Sentymentalnie
odpowiedział na komentarz  Janek
4 lat temu

No jak czym? Bezczelnie wybory wygrał! Kto tak robi?! Przecież jak wygrał to powinien powiedzieć „A nie, sorry ja się zrzekam i przekazuję Dariuszowi”.

Kalina
Kalina
4 lat temu

Czegoś nie rozumiem. Do tej pory nie czerpałam (jako mieszkaniec) bezpośrednich korzyści z majątku będącego w posiadaniu gminy. Nie mam też pojęcia, jakimi zasobami miasto dysponuje. Jeżeli sprzedaż niepotrzebnych i nieprzynoszących zysków nieruchomości jest opłacalna, należy to zrobić, a pieniądze przeznaczyć na inne inwestycje. Szkoła w Gajęcicach? Tutaj mamy do czynienia z pieniactwem, warcholstwem, brakiem odpowiedzialności- po obu stronach. Poczekajmy, aż budynek się zawali. Pozostanie kwestia, kto będzie miał prawo do gruzów.:)

Znajomy
Znajomy
4 lat temu

I to są obietnice nie do realizacji to było do przewidzenia z tą szkołą w Gajęcicach a obiecał aby na niego głosować co do wyprzedaży majątku to pamiętam jak obecny burmistrz i przewodniczący rady w tamtej kadencji non stop byłego burmistrza o to linczowali a co robią ino sprzedają śmieszne cóż za zbieg okoliczności

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
odpowiedział na komentarz  Znajomy
4 lat temu

Ino co sprzedajom?

Sentymentalnie
Sentymentalnie
odpowiedział na komentarz  Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

Ino sprzedaje ten burmiszcz a na Rekreacyjnej to nima kumu stać i mandaty za pryndkość wlepiać!

Anna
Anna
4 lat temu

Nie mogę się doczekac kiedy sprzeda matecznik Tokusia czyli TP

Top
Top
odpowiedział na komentarz  Anna
4 lat temu

🙂

Dariusz
Dariusz
4 lat temu

Tokarski to dopiero wyprzedawał majątki…

Top
Top
odpowiedział na komentarz  Dariusz
4 lat temu

Dokładnie. Wyprzedał praktycznie wszystko. Ale jego liżydupcy udają, że nie wiedzą albo nie pamiętają. 🙂

Ola
Ola
odpowiedział na komentarz  Top
4 lat temu

Gdyby wszystko wyprzedał to nie byłoby tematu…sęk w tym, że Mielczarek to krytykował, a teraz już zapomniał i sam wyprzedaje…wiele naobiecywał….

Znajomy
Znajomy
odpowiedział na komentarz  Dariusz
4 lat temu

I Mielczarek co sesja coś sprzedaje

Sentymentalnie
Sentymentalnie
odpowiedział na komentarz  Znajomy
4 lat temu

Ludzie chrońcie swoje domy bo niedługo Was Mielczarek z nimi sprzeda!!! Radzę w nocy nie spać i obejmować warty. Takie co godzinę. My tak robimy – licho wie kiedy burmistrz przyjdzie żeby nas sprzedać! A przezorny zawsze ubezpieczony!

Top
Top
odpowiedział na komentarz  Sentymentalnie
4 lat temu

🙂

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  Dariusz
4 lat temu

Powiedz mi po co gminie jakieś działki, czy lokale, jeżeli i tak stoją puste? Po to się sprzedaje żeby było np. na drogi, czy inne inwestycji. Ale wg ciebie rozumiem że lepiej żeby „gmina miała” puste lokale dla samej zasady? Niestety Pajęczno to nie Kleszczów i żeby coś wybudować to trzeba mieć kasę, a jak nie masz kasy to albo bierzesz kredyt (źle), albo sprzedajesz to co masz (też źle). Pajęczański ekonomista widzę…

paj@wp.pl
paj@wp.pl
4 lat temu

Komentarz odnośnie sprzedażny nieruchomościi bardzo stronniczy. Pan Tokarski w swojej kadencji powinien jako pierwszy dostać medal za wyprzedanie majątku gminy: plac pks w centrum miasta, szkola w patrzykowie, wniwiskach przejeło stowarzyszenie, obecny rossmann, grunty pod strefe cementownii itp.
Poprzednia władza swietnie zbywała nieuregulowane nieruchomosci(np wspolnota gruntowa niwiska itd) oraz grunty zalegle w podatkach i nikt nie robil takich komentarzy oficjalnie.nie wspomne o gminnych lokalach które tez rzadzily sie swoimi prawami i na wlasny uzytek.
Odnosnie szkoły w gajecicach to trudny temat bo zamkac sie zamkneło ale przywrocic cos na nowych warunkach to milionowe kwoty.dobre pytanie co dalej

Top
Top
odpowiedział na komentarz  paj@wp.pl
4 lat temu

W punkt.

marta
marta
4 lat temu

Czy ktoś pamięta który włodarz sprzedał plac dworcowy PKS (dzięki czemu mamy teraz niezwykle nowoczesną wiatę przystankową na cmentarzu) i dawny budynek Urzędu Stanu Cywilnego (ktoś obcy zbija teraz kasę za lokalizację Rossmana)?

Jarek
Jarek
odpowiedział na komentarz  marta
4 lat temu

Pomyśl ile musiał zainwestować…Ty widzisz tylko efekt końcowy. Faktycznie trzeba pogratulować przedsiębiorcy, ponieważ zmienił centrum bardzo pozytywnie.

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  Jarek
4 lat temu

Pusty żwirowych plac w centrum miasta to pozytywna zmiana?

Jarek
Jarek
odpowiedział na komentarz  Emigrant
4 lat temu

No…faktycznie…pusty…

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
odpowiedział na komentarz  Emigrant
4 lat temu

Ten parking w środku Pajęczna przy rossmanie jest okropny, a reklama „więźby dachowe” na środku to wisienka na torcie. Jeszcze tam tylko straganów handlowych brakuje, które przecież miały tam i w parku stanąć…

???
???
odpowiedział na komentarz  Jarek
4 lat temu

Fakt, bez drogeri ludzie nie mogliby żyć w pajęcznie. Ciekawe, ile jeszcze to cudo pociągnie… nie jest to w żaden sposób użyteczne dla ludzi, którzy zdecydowanie wybierają duże centra handlowe w miastach. Pastę do zębów mogę kupić w każdym sklepie, nawet spożywczym…

margerita
margerita
4 lat temu

Plac dworcowy nalezał do PKS Częstochowa a nie gminy

Do Marty
Do Marty
odpowiedział na komentarz  margerita
4 lat temu

Dokładnie. A nowe miejsce przy cmentarzu to również zmiana tej kadencji, ale czy ktoś pomyślał skąd zmiana?
Może nowy rządzący nie chce targu na targowicy bo wjazd autobusow utrudnia jego istnienie?

Grzesiu
Grzesiu
odpowiedział na komentarz  Do Marty
4 lat temu

Pomysł wart nobla…lokalizację chyba ta kierowniczka Ola podpowiedziała…Byle utrudnić, zlikwidować…targi końskie na pewno…

WŁODEK
WŁODEK
odpowiedział na komentarz  Do Marty
4 lat temu

Ile razy ten targ jest ,a to że autobusy omijają centrum jadąc od strony Sulmierzyc ,Rząśni i Radomska TO NIE WIDZICIE

WŁODEK
WŁODEK
odpowiedział na komentarz  margerita
4 lat temu

Plac należał do Gminy A budynek do PKS

Ola
Ola
odpowiedział na komentarz  WŁODEK
4 lat temu

I działka i budynek były własnością PKS…
PKS ogłaszał przetargi…były ogłoszenia.

Fiona
Fiona
4 lat temu

Znowu was w ch…zrobił…brawo?

Sentymentalnie
Sentymentalnie
4 lat temu

Apeluję, żeby przyłączyć Pajęczno do Złoczewa! Tam jest jakoś tak piękniej i lepiej – jesienią ciepło, palić w piecu nie trzeba, za śmieci się nie płaci, kolorowo no i swojsko, a trawa jaka zielona i wszystko gminne, nawet robota sama się prosi o pracowników!! Tak kiedyś było w Pajecznie… ech co to były za czasy… aż się łezka w oku kręci…

Ania że Złoczewa
Ania że Złoczewa
odpowiedział na komentarz  Sentymentalnie
4 lat temu

Od Złoczewa to wara….my jesteśmy zadowoleni.

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
odpowiedział na komentarz  Ania że Złoczewa
4 lat temu

To może napisz coś o tych mieszkańcach, których się wysiedla i bierze pod młotek dorobki życia… Co jak co, ale tu się zgodzę – wiedział Złoczew kogo wziąć do tego celu.

adam
adam
odpowiedział na komentarz  Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

Szkoda Pajęczna ciekaw jestem jak tam interes śmieciowy został
wyceniony tak trzymać Panie Piotrze fajnie się krytykowało i
obiecywało ale rzeczywistość rządzenia pokazała Pana umiejętności.

Ania
Ania
odpowiedział na komentarz  Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

Muszę Cię zmartwić…nikt nikogo nie wysiedla i wysiedlał nie będzie. Kiepskie informacje masz, bo mało czytasz…

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
odpowiedział na komentarz  Ania
4 lat temu

http://nieodkrywcezloczew.pl/sad-przyznal-racje-mieszkancom-zagrozonym-budowa-kopalni-zloczew/#more-384
http://nieodkrywcezloczew.pl/
https://businessinsider.com.pl/finanse/nowa-odkrywka-wegla-brunatnego-w-zloczewie-konflikt-rolnikow-z-pge/p3v3h87
Nie trzeba być nie wiadomo jak oczytanym, bo te informacje można znaleźć na głównych informacyjnych portalach internetowych – to jest tylko koniuszek góry lodowej – ktoś kto mówi, że tam nie ma problemu, jest delikatnie mówiąc, niedoinformowany.

Adam
Adam
odpowiedział na komentarz  Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

Zajmij się swoim idolem… Chyba oszukał ludzi…co? Nie szukaj tematów zastępczych…?
Śmieci po 21…? Rozbudowa wysypiska…? Rezygnacja z pozyskanych środków na dom kultury, na dom seniora…brak jakichkolwiek pozyskanych środków…
I brak koncepcji…?

Hania z Pajęczna
Hania z Pajęczna
odpowiedział na komentarz  Ania że Złoczewa
4 lat temu

Ania ze Złoczewa – wara z pajeczanskiego portalu. Nie macie takiego w Złoczewie? Tam siedziec na forum i komentować a nie u nas.

Znajomy
Znajomy
4 lat temu

Czemu nie ma transmisji z sesji z 29.10.2019

Zawiedziony
Zawiedziony
4 lat temu

To jednak szkoły nie będzie…oszukał nas pan…?

???
???
odpowiedział na komentarz  Zawiedziony
4 lat temu

???
???
4 lat temu

Tragedia, bo szkoły nie będzie… Gdzie byli ludzie, gdy ją zamykali? Mało kto miał odwagę publicznie, za to teraz każdy wygadany… Szkoła nie otwiera się od tak sobie, na „życzenie”. Gdyby lud był doedukowany nie byłoby głupich komentarzy. Ten budynek nie spełnia żadnych norm, wymaganych w tym zakresie. Prawo nie działa wstecz. Gdyby nie był zamknięty, nie byłoby potrzeba kosztów związanych z reaktywacją. Nie rozumiem o co ten raban. Macie radnych, czy któryś z nich działa w interesie społecznym jak obiecał? Czy siedzą jak myszy pod miotłą i byle 800 wpadło..? W pierwszen kokejności to są wasi przedstawiciele, których wybraliście,… Więcej »

???
???
4 lat temu

A skoro nie przeszkadzało za poprzedniego, że budynek stoi „ugorem”, niszczejąc doszczętnie to o co te pretensje teraz. Budynek nieogrzewany. Pewna pani z niego wysiedlona, bo są „nabywcy”… Będziemy dbać o dobro – obiecywał poprzedni. Nawet trawy nie miał kto skosić a stało zarośnięte. Tak dbał włodarz, który zamykał placówkę. Głupie wybiegi, że jest potencjany „inwestor”, aby nie było tego krzyku, co jest teraz. Aby ludzi uspokoić, że nie zmarnuje takiego dziedzictwa… No i widać gołym okiem, jak nie zmarnował… Inwetor gdyby to zobaczył, uciekłby gdzie pieprz rośnie, widząc ten stan i kalkulując koszty. W samym Pajęcznie jest masa nowych… Więcej »

Top
Top
odpowiedział na komentarz  ???
4 lat temu

W punkt.

???
???
4 lat temu

Po słynnym strajku mieszkańcy sami poprzestali na „walce o budynek”. Sprawa ucichła a tvn im nie pomógł. Jakoś „pogodzili się” z tym, że budynek pójdzid na straty. Przecież były włodarz był wybrany przez tych samych ludzi w kolejnych wyborach, na kolejną kadencję. A gdy go wybierali ponownie znali jego stanowisko wobec tegp budynku, rzekome plany. To o co teraz te pretensje? Obecny włodarz został wybrany tylko dlatego, że doszło do wypadku. A i tak skala poparcia dla byłego burmistrza byla tak duża, że druga tura roztrzygała. Właściwie o włos ten przeszedł. Skoro więc pan Tokarski mial tak duże poparcie to… Więcej »

Asior
Asior
4 lat temu

A strona Pajęczna padła :/ Rachunków nie popłacili?

Michał
Michał
4 lat temu

Szkoły nie będzie, domu seniora nie będzie, rozbudowy domu Koltury nie będzie…?
Ale chyba będzie rozbudowa wysypiska odpadów…i zaciąganie kredytu…?
Ot taka sobie zmiana… pogratulować…?

Gajowy
Gajowy
odpowiedział na komentarz  Michał
4 lat temu

Taką zmianę ludzie chcieli, to teraz zaciskać zęby i cierpieć, a pieluchowcy się śmieją i kasa idzie. Wydoja do spodu. Jeszcze cztery lata żeby dojść do rozumu.