R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZagłosuj i wybierz projekt w budżecie obywatelskim!

Zagłosuj i wybierz projekt w budżecie obywatelskim!

Do 18 września potrwa głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. Mieszkańcy powiatu pajęczańskiego mogą wybrać jedno z pięciu zadań z puli powiatowej.

Mieszkańcy województwa łódzkiego od 7 do 18 września mogą oddać głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. Do głosowania uprawnieni są mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy najpóźniej w dniu oddania głosu ukończyli 18 lat. Jedna osoba może zagłosować tylko jeden raz, wybierając jeden projekt wojewódzki oraz jeden projekt powiatowy.

W powiecie pajęczańskim zgłoszono pięć zadań. Szczegółowy opis projektów powiatowych i wojewódzkich oraz informacje jak oddać głos znajdziecie pod adresem https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/
Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny. W powiecie pajęczańskim urny znajdują się w dwóch punktach: Bibliotece Pedagogicznej (ul. Wiśniowa 7, przy SP Pajęczno) oraz biurze powiatowym ARiMR (ul. Paderewskiego 15 – Pajęczno).

Poniżej prezentujemy opis zadań powiatowych:

Patrząc w przeszłość myślimy o przyszłości: Pajęczno – historia i ludzie

Zadanie polega na zebraniu, opracowaniu i wydaniu w formie książkowej materiałów nt. historii, kultury, tradycji Pajęczna oraz wspomnień związanych z miastem. W miejscach ważnych dla historii miasta zostaną umieszczone tablice informacyjne, które utworzą ścieżkę edukacyjną. Zadanie obejmuje też serię wykładów i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców, promujących historię Pajęczna. W planowanej publikacji zostaną umieszczone również prace nagrodzone w konkursie „Moje pajęczańskie wspomnienia”. Książka zostanie nieodpłatnie udostępniona bibliotekom, szkołom, będzie służyć celom edukacyjnym i promocyjnym. Celem projektu jest: upowszechnienie, poprzez atrakcyjną formę przekazu wiedzy o historii, kulturze i tradycji miasta, wzrost poczucia tożsamości lokalnej, poczucia przywiązania do miasta i integracja międzypokoleniowa.

Szkółka na dwa kółka i inne rowerowe atrakcje w Pajęcznie

Projekt zakłada organizacje cyklu wydarzeń, które mają na celu popularyzowanie jazdy na rowerze. Pierwszym celem projektu jest organizacja mobilnego miasteczka rowerowego i edukacja młodszych uczestników ruchu drogowego. Drugim celem jest integracja środowiska rowerowego poprzez organizację rajdu rowerowego Perły Powiatu Pajęczańskiego. Trzecie wydarzenie to widowisko rowerowe z efektownymi akrobacjami rowerowych mistrzów.

Powitanie wakacji w Sulmierzycach

Impreza dla dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym z okazji rozpoczęcia wakacji 2021 zostanie zorganizowana w ostatni weekend roku szkolnego 2020/2021. Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dla rodziców. Zadanie ma na celu integrację społeczeństwa, organizację spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, zwiększenie aktywności ruchowej wśród uczestników poprzez organizację zabaw i konkursów.

W plenerze z kulturą

W projekcie zamierzamy realizować zadania z wielu dziedzin z zakresu amatorskiej ludowej twórczości, uwzględniając tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe dla Ziemi Pajęczańskiej zjawisko folkloru wiejskiego. Projekt powstał przy współudziale i z myślą o lokalnych grupach inicjatywnych zrzeszających naszych mieszkańców głownie w celu zaangażowania dzieci i młodzież w inicjatywy edukacyjno-animacyjne na rzecz zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych. Zamierzamy zrealizować cykl warsztatów muzycznych, malarskich, rzeźbiarskich i rzemieślniczych, aby na nich „wykuć” umiejętności i miłość do własnego folkloru oraz rozpalić ogień zainteresowania i fascynacji sztuką ludową. Organizując otwarty Plener pokażemy wszystkim jak silni tradycją jesteśmy.

Czerkiesy – integracja

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Czerkies chcemy podjąć liczne inicjatywy, które mają na celu pogłębienie więzi międzyludzkich, sąsiedzkich i rodzinnych, większą integrację społecznej, rozwijanie wspólnych zainteresowań, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz przypomnienie i kultywowanie lokalnych tradycji. Zorganizowane zostaną zajęcia o charakterze antydepresyjnym dla dzieci i rodziców, rodzinne warsztaty rękodzielnicze, zawody sportowe, Dzień Dziecka, rodzinne rajdy rowerowe, marsz typu nordic walking, wicie wieńca dożynkowego, organizacja tzw. „Dnia ziemniaka”, organizacja konkursu plastycznego dla mieszkańców Czerkies. Ufamy, że dzięki naszym wspólnym staraniom zwiększą się kompetencje społeczne lokalnej społeczności.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatelski Wieluń
Obywatelski Wieluń
3 lat temu

W kategorii wojewódzkiej poleca się Wieluń. Projekt W20 – Bezpieczny pieszy. Aktywne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Wieluń. Szczegóły na profilu facebook.com/obywatelski.wielun.