R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionAdam Nowak nowym wiceministrem rolnictwa

Adam Nowak nowym wiceministrem rolnictwa

Prezydent RP Andrzej Duda dokonał dziś zaprzysiężenia rządu premiera Donalda Tuska. Nowym wiceministrem rolnictwa wybrano 33-letniego mieszkańca gminy Strzelce Wielkie.

Adam Nowak nie jest postacią obcą lokalnym mieszkańcom. Urodził się, wychował i nadal mieszka w Marzęcicach (gmina Strzelce Wielkie). Jego zaangażowanie społeczne było widoczne już od młodych lat. Zanim zaczął kształtować politykę rolno-wiejską na szczeblu rządowym, pełnił ważne funkcje w organizacjach społecznych.

Nowy wiceminister z wykształcenia jest inżynierem pożarnictwa, ale również aktywnym członkiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jeszcze niedawno pełnił także funkcję prezesa Związku Młodzieży Wiejskiej. To stanowisko pozwoliło mu z bliska poznać wyzwania i potrzeby młodych ludzi mieszkających na wsi. Jego praca skupiała się na rozwijaniu lokalnych inicjatyw, integrowaniu społeczności wiejskiej oraz promowaniu aktywnego stylu życia wśród młodych mieszkańców.

Wiceminister Adam Nowak z pewnością będzie miał wiele do zrobienia. Rozwój obszarów wiejskich, wsparcie dla rolników, promowanie zrównoważonego rolnictwa – to tylko kilka z wyzwań, które będą leżały przed nim. Dzisiejsza nominacja to także powód do dumy dla  Marzęcic i gminy Strzelce Wielkie – ich mieszkaniec będzie wpływał na kształtowanie polityki na szczeblu krajowym.

fot.: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
fgh
fgh
5 miesięcy temu

GL & HF

Artur
Artur
5 miesięcy temu

Gratulacje!!

Antek
Antek
5 miesięcy temu

Super Adam…