R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatAwaria sieci energetycznej po przejściu burzy śnieżnej

Awaria sieci energetycznej po przejściu burzy śnieżnej

PGE informuje, że burza śnieżna, która przeszła nad województwem łódzkim, pozbawiła napięcia ponad 140 tys. odbiorców energii elektrycznej. W powiecie pajęczańskim z utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy czterech gmin.

W związku z bardzo silnym wiatrem wystąpiły masowe awarie i problemy z dostarczaniem energii elektrycznej. Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że w woj. łódzkim bez prądu było ponad 140 tys. odbiorców z czego w Rejonie Energetycznym Bełchatów przynajmniej 20 tys. gospodarstw. W powiecie pajęczańskim z utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy gmin Działoszyn, Pajęczno, Rząśnia i Sulmierzyce.

Uszkodzenia sieci związane są z porwanymi przewodami, drzewami bądź konarami na liniach energetycznych. Energetycy lokalizują także inne zniszczenia infrastruktury elektroenergetycznej, szczególnie połamane słupy. Wszystkie brygady przy wsparciu firm zewnętrznych pracują w terenie – czytamy w komunikacie PGE.

Spółka uruchomiła aplikację „991 Assistant” umożliwiającą szybsze zgłoszenie awarii w sieci dystrybucyjnej.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sowa
Sowa
2 lat temu

Sorry taki mamy klimat

Szymek
Szymek
odpowiedział na komentarz  Sowa
2 lat temu

Do takiego stanu sieci doprowadzili pisiory. Trochę wiatru i klapa. Pieniądze za opłaty CO2 (53 miliardy) przepuscili i zmarnotrawili. Tak wygląda pisi nieład. Ale sami doja na całego. Brawo pis i pielucha.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Szymek
2 lat temu

Wreszcie ktoś zauważył, że pieniądze z handlu emisjami trafiają bezpośrednio do budżetu państwa 😁 W TVP jakoś o tym nie mówią 😁
A taka ta Unia zła, oj zła.

Last edited 2 lat temu by RTD
Ksawery
Ksawery
odpowiedział na komentarz  RTD
2 lat temu

Pis z Pielucha włącznie to wie tylko jak stanowiska w PGE obsadzić, rozwalac firmę ale kasę doić. I efekty są. W niedługim czasie wrócimy do lamp naftowych. Pis niczego nie zbudował tylko niszczy, likwiduje i marnotrawi, np. elektrownia Ostrołęka. Ktoś powinien za te działania siedzieć. Ale bezkarność +.

ech
ech
odpowiedział na komentarz  Ksawery
2 lat temu

Za niegospodarność PIS-u nikt nie odpowie, -„bo to jest nie prawda,to nagonka polityczna, u nich wszystko jest dobrze”
Za to zwykły obywatel dostałby po kieszeni, albo poszedł siedzieć. Ot takie Prawo i Sprawiedliwość- w zasadzie -BEZPRAWIE.Ciemny lud to kupił.

Andrzej
Andrzej
odpowiedział na komentarz  ech
2 lat temu

Posłanka stąd jak przestała być starostą to mówiła, że ją oskarżają politycznie a powiat zwraca pieniądze. Sprawa wlecze się 9 rok, widać, że zmierza do przedawnienia. Niewinny człowiek szybko oczyszcza się z zarzutów i zapomina, takie jest moje zdanie. Chyba, że są inne powody. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Andrzej
2 lat temu

PIS i PO różnią się tylko poziomem dziadostwa i łajdactwa. To oczywista oczywistość, że w tym porównaniu PO wypada lepiej. Jedni i drudzy nie nadają się do rządzenia, absolutnie.

Góral
Góral
2 lat temu

UE potraci Polsce z pieniedzy ktore się nam należą kary za Turów. Brawo pis. Beata czemu ty nie pomozesz Matouszkowi. Przecież świetnie umiesz rozwiązywać sprawy szkód górniczych. W Sulmierzycach ładnie ci idzie. Zawada nie na darmo dał ci stopień generała gorniczego.

Energetyk
Energetyk
odpowiedział na komentarz  Góral
2 lat temu

Ale kicha pisowska z tym Turowem. Całą energetykę wykończą te grabarze. Ostrołękę co wybudowali to rozebrali, Złoczew wycięli, Bełchatów się kończy, Turów wygaszą, Jaworzno się psuje, atomówki nie budują tylko kasę doją, z czego ten prąd będzie. Pielucha co wy robicie?