R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoDuże zmiany w działaniu pogotowia ratunkowego

Duże zmiany w działaniu pogotowia ratunkowego

Nowe karetki i dodatkowy zespół pogotowia ratunkowego stacjonujący w Działoszynie to jedne ze zmian, jakie zostaną wprowadzone w ratownictwie medycznym na terenie naszego powiatu.

Pogotowie ratunkowe działające w powiecie pajęczańskim dotychczas należało do prywatnej firmy, jednak już wkrótce nastąpi na tym polu wielka zmiana. W ubiegłym roku Sejm zdecydował, że ratownictwo medyczne ponownie zostanie upaństwowione. W efekcie tej decyzji od 1 kwietnia pacjentów korzystających z usług pogotowia ratunkowego w naszym powiecie czeka mała rewolucja, ponieważ teraz karetki będą należały do Szpitala w Radomsku.

Na drogi trafią fabrycznie nowe samochody. W wyniku reorganizacji poprawi się również bezpieczeństwo szczególnie dla mieszkańców gminy Działoszyn. Na jej terenie, a dokładnie w centrum miasta pojawi się dodatkowy zespół medyczny, który pracował będzie w godzinach od 12 do 24.

To bardzo dobre rozwiązanie. Bardzo mnie cieszy jako mieszkańca i radnego Działoszyna dodatkowy zespół ratownictwa. Od kilkunastu lat podejmowano działania w tej sprawie. Dzięki zmianie wojewódzkiego planu ratowniczego i zatwierdzenie tej zmiany przez Ministra Zdrowia dodatkowy trzeci ambulans będzie w Działoszynie. Ogromna zasługa w tym jest Wicewojewody Karola Młynarczyka. Ja również byłem i jestem zaangażowany w tej sprawie – komentuje zmiany Adam Stachera dyrektor SP ZOZ w Pajęcznie.

Warto również zaznaczyć, że pomimo faktu, iż karetki należą do szpitala w Radomsku, nie oznacza to, że tylko do tej placówki będą odwożeni pacjenci. Decyzja o tym, do którego szpitala trafi chory podejmowana będzie przez zespół ratownictwa medycznego na podstawie stanu zdrowia.

fot.: WikiMedia
R e k l a m a

13 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

13 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lolek
Lolek
5 lat temu

W końcu ktoś pomyślał aby zrobić coś z panoszącą się firmą Falk w całej Polsce.

Działok
Działok
odpowiedział na komentarz  Lolek
5 lat temu

To na pewno nie wicewojewoda, on zmierza do prywatyzacji.

Albert
Albert
5 lat temu

Czemu tylko w tych godzinach a nie całą dobę?

Pipi
Pipi
odpowiedział na komentarz  Albert
5 lat temu

Ciesz się, że w ogóle jest. Jeszcze do niedawna było to nieosiągalne.

Ratownik Medyczny
Ratownik Medyczny
5 lat temu

Ja Myślę że – W Działoszynie tak będzie – czyli dodatkowy zespół medyczny, pracował będzie w godzinach od 12 do 24 a Stacja a Stacja Pajęcznie Będzie pracowała 24 h

Lelek
Lelek
5 lat temu

Działoszyn 8.00 – 20.00 – Zespół Podstawowy

Ratmed
Ratmed
5 lat temu

karetka w Działoszynie będzie stacjonowała od 8 do 20, a nie Od 12 do 24.

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
5 lat temu

Od 8 do 20, a nie Od 12 do 24.To chyba nieporozumienie,dlaczego karetka w godzinach pracy lekarzy w ośrodku zdrowia.Powinno być od 18 do 8,inaczej szkoda pieniędzy na utrzymanie karetki.

GGGGG.....
GGGGG.....
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
5 lat temu

Czy ktoś jeśli potrzebuje i może iść do ośrodka zdrowia wzywa karetkę. Takim rozumowaniem trzeba by i w Pajęcznie zrezygnować z karetki bo ośrodek zdrowia otwarty i szpital. Nie mylmy pojęć większość zdarzeń jest gdy ludzie są aktywni w pracy, ruchu ulicznym, samochodowym itd więc mieć dodatkowy zespół w tych godzinach o kilka ładnych minut bliżej według mnie warto. Oczywiście najlepiej gdyby było 24h ale trzeba się cieszyć z tego co jest

Edd
Edd
5 lat temu

Karetka tzw dzienny zespół dokłada się wtedy jak ilość wyjazdów w tych godzinach dla obecnych zespołów była bardzo duża, lub czas dojazdu w rejon gdzie teraz karetka będzie dołożona jest wydłużony w dzień ( wiaodmo w nocy smignie się w 5 min) w dzień ta sama trasa może być ponad 10 min…

1234
1234
5 lat temu

To mi załatwili że w Pajęcznie nie będzie karetek.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  1234
5 lat temu

Po pisowsku.

RTM
RTM
5 lat temu

A to nie jest jakiś pryma aprilis ??