Konkurs fotograficzny „Pająk w obiektywie”. Pula nagród – 2000zł

4

konkurs fotograficzny plakatMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pajęcznie oraz Łódzki Dom Kultury zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym – PAJĄK W OBIEKTYWIE.  Do wygrania atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 2000 zł !

Celem konkursu „Pająk w obiektywie” jest ukazanie rozmaitości gatunków z rodziny pajęczaków występujących w naszym otoczeniu,  pokazanie piękna i różnorodnego wyglądu tych szeroko rozpowszechnionych organizmów, jak również zachęcenie do bardziej wnikliwej obserwacji tego „co w trawie piszczy”, a niejednokrotnie nie jest zauważane i doceniane przez szarego przechodnia.

Jedną z inspiracji do udziału w konkursie ma być również lokalna legenda o Pająku, która w jednej z wersji mówi o tym, że zgładzony przez rycerza monstrualny pająk zamienił się w miliony małych, pożytecznych pająków. I od tej pory ofiarami pajęczej sieci stały się już tylko owady, a piękne kobiety z Pajęczna i okolic wreszcie mogły odetchnąć z ulgą.

W ramach projektu odbędą się warsztaty makrofotografii oraz wystawa egzotycznych pająków.  Konkurs ma charakter regionalny i mogą w nim wziąć udział tylko mieszkańcy województwa łódzkiego. Udział w konkursie jest bezpłatny. Każdy autor może zgłosić na konkurs do 5 prac, wykonanych w dowolnej technice (format prac – od 20 x 30 cm do 50 x 70 cm). Zdjęcia należy przesłać na adres: MGOKiS Pajęczno, ul. Wiśniowa 5. Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin do pobrania: tutaj

Karta zgłoszenia: tutaj

źródło: pajeczno.pl
Poprzedni artykułI Pajęczański Wieczór Kabaretowy
Następny artykułMieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica zatrzymany z metamfetaminą
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
:D :D :D
:D :D :D
8 lat temu

Ciekawe czy ma ktoś foto z parku?

10warta
10warta
8 lat temu

To zwierzę z plakatu to straszne takie 🙁 Brrrrr….

Kizior dzn
Kizior dzn
7 lat temu

A jeśli hoduje ptaszniki (które w europie praktycznie nie występują) to też mogę wysyłać fotki na konkurs ?

BTW. Na plakacie Brachypelma boehmei – ptasznik pochodzący z Meksyku. Mam taką samą samiczkę 🙂

topik
topik
7 lat temu

Mogą być ptaszniki, tarantule, skakuny, a nawet krzyżaki… W regulaminie nie ma ograniczeń gatunkowych…