Poważny pożar w Elektrowni Bełchatów

67

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem jaki wybuchł dzisiaj w Elektrowni Bełchatów.

W sobotę około godziny 11 na terenie Elektrowni Bełchatów w Rogowcu (gmina Kleszczów) doszło do pożaru taśmociągu. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń zapalił się taśmociąg doprowadzający węgiel do bloku 14. Obecnie nie wiadomo, czy blok 14 funkcjonuje normalnie. Niestety z powodu znacznej wysokości obiektu – niemal 30 metrów – akcja gaśnicza jest utrudniona. Strażacy wstępnie ugasili ogień, ale sytuacja pożarowa nie jest jeszcze opanowana. W tej chwili nie ma informacji o ofiarach.

Dziś, o godz. 11.00, zapalił się węgiel transportowany do bloku 14 w Elektrowni Bełchatów. Trwa akcja gaszenia ognia, z udziałem 9 zastępów zakładowej oraz państwowej straży pożarnej. Przyczynę pożaru wyjaśni powołana w tym celu specjalna komisja – czytamy w komunikacie spółki PGE.

W tym tygodniu to już drugie feralne wydarzenie dotykające Polską Grupę Energetyczną. W poniedziałek 10 z 11 bloków energetycznych Elektrowni Bełchatów zostało wyłączonych na skutek awarii. W tym czasie konieczne było importowanie energii z Niemiec, Szwecji, Czech i Słowacji.

AKTUALIZACJA:
PGE GiEK S.A. przesłał do nas komunikat informujący o zakończonej akcji gaszenia pożaru w Elektrowni Bełchatów:

Ugaszony został pożar w Elektrowni Bełchatów. W tej chwili energię elektryczną produkuje jeszcze blok nr 14 o mocy 858 MW, jednakże ze względu na przerwanie ciągu podawania węgla do tej jednostki, zostanie ona wyłączona po wyczerpaniu zapasów węgla, którymi obecnie dysponuje.
Informuję, że aktualnie w Elektrowni Bełchatów, oprócz bloku o mocy 858 MW energię elektryczną produkuje jeszcze 5 bloków energetycznych, każdy o mocy około 390 MW. Produkcja energii odbywa się zgodnie z zapotrzebowaniem PSE. Dodatkowo Elektrownia Bełchatów dysponuje czterema blokami energetycznymi o łącznej mocy około 1600 MW, które stanowią rezerwę dla krajowej sieci elektroenergetycznej i w każdej chwili, na wniosek PSE, te jednostki będą mogły zostać uruchomione. Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci.
Przyczynę pożaru zbada komisja, powołana w tym celu.

R e k l a m a
Poprzedni artykułObywatelskie ujęcie kierowcy VW. 47-latek miał 2,5 promila
Następny artykułListwy przypodłogowe drewniane – czy to dobry wybór?
guest
67 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
26 dni temu

Brawo dla pani poseł pieluchy. Pieluchowcy górą.

Czerwony pis
Czerwony pis
odpowiedział na komentarz  Janek
26 dni temu

Wygaszanie i wymieranie w Polsce idzie świetnie. Tak jak zleceniodawcy chcą.

Xxccc
Xxccc
odpowiedział na komentarz  Janek
26 dni temu

Co ma p.Pieluchowa do pożaru? Gościu obrażasz wszystkich A za to grozi kara Tobie jak I adminowi za publikowanie takich komentarzy….

Jaś
Jaś
odpowiedział na komentarz  Xxccc
25 dni temu

A kto nawpychał misiewiczów bez pojęcia i potrzeby firm do PGE, mam ich tu wypisać? To co dzieje się w tych firmach teraz jest pokłosiem tych zatrudnień. Xxccc nie udawaj greka i nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Posłanki zatrudniały ludzi na wyścigi. Prawda i efekty takich działań powoli wyłażą. Tak to wygląda moim zdaniem. Nikt tu nikogo nie obraża. Posłanka jest osobą publiczną i musi liczyć się z krytyką.

Macuga
Macuga
odpowiedział na komentarz  Xxccc
24 dni temu

Ochłoń troliku

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  Xxccc
24 dni temu

Xxccc – boli, że każdy może się wypowiedzieć i napisać co myśli o pisie? boli, że brudy wychodzą na wierzch? pisowcom najbardziej by pasowało, żeby jedyną formą przekazu była telewizja i radio w których nikt nie może nic skomentować a cała narracją kieruje jedyna słuszna partia… tęsknicie chamy za cenzurą. adminowi grozi kara za to, że inni piszą co myślą? żałosne

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Xxccc
13 dni temu

Albo co ma prezydent milionowego miasta do pęknięcia położonej lata temu rury kanalizacyjnej? No,chyba że mu się udowodni, że zanurkował w ściekach lub odkopał ją i własnoręcznie uszkodził

Tymek
Tymek
odpowiedział na komentarz  Janek
25 dni temu

Więcej pieluchowców w pge, szybszy koniec.

Miejscowy
Miejscowy
26 dni temu

Za mało nauczycieli pozatrudniali na elektrownię.

Miki
Miki
odpowiedział na komentarz  Miejscowy
24 dni temu

“w elektrowni” kretynie

Beti
Beti
26 dni temu

Za misiewiczów, nieudaczników wsadzonych po kasę powinny odpowiadać posłanki. Przecież powinne dbać o majątek państwowy. Marnotrawstwo i dziadostwo na potęgę. Ostrołęka, Turów, Bełchatów.

Waldi
Waldi
26 dni temu

A czy ruda dycha pojechała gasić?

He he he
He he he
odpowiedział na komentarz  Waldi
26 dni temu

Co masz na myśli?

grzesiek
grzesiek
26 dni temu

Polska w ruinie – PiS dotrzymał słowa.

Pisia
Pisia
26 dni temu

Misiewiczom w pge idzie świetnie, ale nie robota tylko dojenie kasy. Taki Dawidek od złośliwca nauczyciela nie dał rady. Brawo Pielucha, same świetne nominacje. Co by w tym pge bez Ciebie zrobili.

Huahua
Huahua
odpowiedział na komentarz  Pisia
26 dni temu

A w czym nie dał rady?

Wyborca PiS
Wyborca PiS
26 dni temu

Kocham wasze komentarze już nie mogę się doczekać by ponownie zagłosować na PiS 😁

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Wyborca PiS
26 dni temu

Jak bym miała twój poziom też bym się nie mogła doczekać. Swój swojego wybiera.

Z....
Z....
26 dni temu

A to nie na kopalni?

Wojtek
Wojtek
26 dni temu

jestem zwolennikiem atomu ale jak patrzę co się odwala na tej elektrowni to chyba jednak zdecydowanie nie dorośliśmy do takiej technologii, na obecnym poziomie pozostaje nam tylko palić w piecu tak jak robi się to od wieków. to są efekty działania pis’u (posady i stanowiska), nie liczą się kompetencje. mierny ale wierny…. polonista ledwo dostał się na stołek i już jego zięć tam wylądował…. przypadek? ***** ***

Kelnereczka z Wodnika
Kelnereczka z Wodnika
odpowiedział na komentarz  Wojtek
26 dni temu

Polonista to wybuduje atom, ćwiczy teraz w energetyce jądrowej. Na sprawach jądrowych zna się wyjątkowo, takiego fachowca ze świecą szukać. Ale zięcia od budowy przyczep w Wieluniu głównym specjalistą w elektrowni zrobił. Znajomy opowiadał, że nie wiedzieli co z nim zrobić. Pojęcia nie miał ale wywaloną kasę ma. Polonista rodziców zięcia też ustawił, a Januszek nie jest zbyt kumaty. Ale innych gnoił. Pojechali i po nim. Dyrektorem się bywa a h..em zostaje się na zawsze.

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  Kelnereczka z Wodnika
26 dni temu

wstydu ten facet nie ma, taki zaciąg zrobić z własnej rodziny… ale przynajmniej jedną dobrą rzecz można o nim napisać – o swojej rodzinie pamięta. szkoda, że kosztem innych… w głowie się nie mieści nepotyzm na taką skalę, i jak w tym kraju ma być dobrze? zamiast kompetencji liczą się powiązania rodzinne, to jest ta dobra zmiana? wartościowi i mądrzy ludzie wyjeżdżają za granicę aby znaleźć uczciwą pracę bo tutaj możesz być Einsteinem ale jak nie zapiszesz się do pis’u to cię nawet jako weźnego nie zatrudnią… ***** ***

Hę?
Hę?
odpowiedział na komentarz  Wojtek
26 dni temu

Nie chce robić zamieszania w tym szczuciu, ale akurat rodzice zięcia pracowali tam od lat… Akurat to oskarżenie jest bezpodstawne.

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  Hę?
25 dni temu

dzięki za sprostowanie, to zmienia trochę postać rzeczy. nie jest tak źle, jak myślałem ale dobrze wcale. Kelnereczka z Wodnika chyba coś tam źle usłyszałaś… może więc rodzice zięcia załatwili poloniście posadkę? a może posłanka stąd? a może był najlepszy w konkursie widmo i dostał ją uczciwie? kto wie… ogólnie cała ta elektrowni i kopalnia działa jak dobrze prosperująca firma rodzinna, bez koneksji się tam nie dostaniesz. i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie była to spółka państwowa

Blokowy
Blokowy
odpowiedział na komentarz  Hę?
25 dni temu

Bezpodstawne? Trzy razy w roku podwyżki i awanse a inni 10 lat czekają. Żeby jeszcze byli jacyś wybitni, he, he. Pierwszym co miał w d..ie kodeksy etyki był właśnie nauczyciel, w wielu sprawach. To wyjątkowy złośliwiec. A za awans zięcia na tak wysokie stanowisko bez doświadczenia to cała elektrownia się za głowę łapała. Zresztą wielu nieudaczników wsadził do roboty o której nie mieli najmniejszego pojęcia, po to chyba aby doili kasę i donosili.

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Hę?
25 dni temu

A co prawda boli?

Dojna zmiana
Dojna zmiana
odpowiedział na komentarz  Hę?
25 dni temu

Nikt nie mówi, że nie pracowali, ale nikt nie dostaje awansów kilka razy w roku, i to w roku w którym na stołek wskoczył teść syna. Nie broń dziadostwa, chyba, że siedzisz w nim.

Sebastian
Sebastian
25 dni temu

Jedyne co pisowi wychodzi bardzo dobrze to wygaszanie Polski, niszczenie wszystkiego co jeszcze jakoś funkcjonuje, gwałtowny wzrost umieralności i oczywiście dojenie na potęgę kasy. Teraz wychodzą zaniendbania i brak kompetencji w energetyce.

Konfi
Konfi
odpowiedział na komentarz  Sebastian
25 dni temu

W Jaworznie właśnie zaprzestali budowy nowego szybu. A tak hucznie Szydło otwierała budowę w 2017r. 0,5 miliarda złotych utopione. Elektrownia Ostrołęka 1,5 miliarda w błocie, Orlen zadłużenie za Obajtka 12 miliardów, Turów trzeba zamknąć bo nieudolność, nawet ambasadora w Czechach od roku nie ma. Bełchatów awarie i pożary. Liczba zmarłych i chorych na inne choroby niż grypa gwałtownie rośnie. Pytanie, co jeszcze musi się stać aby pisiorów odizolować od reszty społeczeństwa, no co? A co wielmożna posłanka Stąd na to, no co? Czy to wszystko było zamierzone czy nieudolność, niegospodarność, złośliwość, itd?

Diagnoza
Diagnoza
odpowiedział na komentarz  Konfi
25 dni temu

Patologia, dziadostwo, propaganda, oszustwo, marnotrawstwo, szkodzenie, bezkarność+. Teraz jeszcze ten pisi nieład. Dawno mówiłem, że to grabarze Polski.

,,Wungiel''
,,Wungiel''
24 dni temu

Tak to jest zamiast wydawać pieniążki na konserwację i modernizację, co chwila zmiany ludzików i odprawy

Macuga
Macuga
24 dni temu

Nikt nie lubi PiSu, ale jednak ktoś na tych ch🤫🤫🤫i głosuje.

Ignac
Ignac
odpowiedział na komentarz  Macuga
24 dni temu

No chamska hołota jak mówi Jaro.

Ruda franca
Ruda franca
odpowiedział na komentarz  Ignac
24 dni temu

Głosują ci co doja kasę, jak Dycha i inni grabarze regionu. Przyjdzie czas rozliczeń.

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  Macuga
24 dni temu

wyborcy pisu to w głównej mierze emeryci a oni raczej nie przeglądają internetu. ale idź do kościoła i powiedz coś na pis a cię różańcem uduszą

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Wojtek
4 dni temu

Wojtyś wara tobie od kościoła i emerytów. Na przyszłość nie wycieraj swojej brudnej gęby o kogokolwiek.

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Macuga
4 dni temu

Pajacu mów za siebie. Ja akurat kocham PiS i co mi zrobisz?

Ja tylko pytam
Ja tylko pytam
23 dni temu

Do wszystkich hejtujących pis prośba o argumenty na kogo w takim razie głosować w najbliższych wyborach.

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Ja tylko pytam
23 dni temu

Dobre pytanie. Poważni ludzie nie chcą iść do polityki bo tam trzeba się przeważnie zeszmacić. To grupa oszustów, kłamców, zdrajców i złodziei ( tak w 90 %). Ale ktoś rządzić musi. Powinna być poważna odpowiedzialność za to co się robi a nie bezkarność. Posłanka chyba 9 rok ciągnie swoją sprawę karną za starostowanie, przecież to nie jest normalne, i to w partii co ma w nazwie prawo i sprawiedliwość. To wyjątkowa obłuda. Piłsudski w 1921 roku nie mógł dać rady z korupcją i dziadostwem, wprowadzili karę śmierci za takie sprawy. Po 1990 roku pierwsze co zrobiła nasza władza, zniosła karę… Więcej »

Po drugiej stronie
Po drugiej stronie
odpowiedział na komentarz  Ja tylko pytam
23 dni temu

Na Skandynawów
W końcu mielibyśmy praworządne państwo!!!

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  Po drugiej stronie
23 dni temu

Może, przecież PiS nas już sprzedał, jeszcze gorzej jak PO.

Z Turowa
Z Turowa
23 dni temu

Ale zadyma w sprawie Turowa, który premier mówi prawdę, polski czy czeski, bo jeden na pewno kłamie. A przy okazji widać jak pge podchodzi do szkód górniczych. U nas to samo, kopalnia zabrała wodę i ociąga się z naprawa szkód a gmina Sulmierzyce musi kupowac wodę od sąsiadów, Lgoty, Strzelec, Rzasni. Tylko pasuje wystąpić do TSUE. Poza tym to jeszcze przysłużyla się posłanka Stąd jak mówił ówczesny dyrektor kwb Marian R. Po pisowsku, szkodzić ile się da.

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Z Turowa
22 dni temu

Przeczytajcie w Rzeczpospolitej jak PiS olewal Czechów a teraz trzeba bulic miliony euro. Sasin mówi ze mamy rację to po co mamy płacić. Banda klamcow i oszustwow. W pisie to norma.

Generał Górniczy
Generał Górniczy
odpowiedział na komentarz  Jacek
20 dni temu

A gdzie jest posłanka Stąd, taka wielka energetyczka, wspierająca energetykę węglową, budująca odkrywkę Złoczew?

123
123
11 dni temu

Polska sprzedana za 500zł

Dojna zmiana
Dojna zmiana
9 dni temu

No i co Mateuszek klamczuszek oszukal mowiac ze z Czechami załatwił sprawęTurowa a tu naliczanie kar czyli znowu kupa pisowska. Kiedy go rozlicza za te kłamstwa. Jak kłamie to kiedy mówi prawdę.

Generał
Generał
odpowiedział na komentarz  Dojna zmiana
8 dni temu

Prezes PGE ogłosił wczoraj terminy wygaszania Elektrowni Bełchatów. Brawo PIS, brawo Mateusiak Pielucha. Jesteście gorsi od tych z PRL, bo oni zbudowali ten region, dali ludziom lepiej żyć a wy to wszystko likwidujecie. Ludzie powinni was pogonić daleko Stąd albo deportować jak to mówi Beata. Takie jest moje zdanie. To niesłychane jak oszukujecie wyborców.

Znachor
Znachor
odpowiedział na komentarz  Generał
8 dni temu

Pisiory wykończa wszystko. Nie ma takiej sprawy której by nie sknocili. Pisowska katastrofa.

Gregor
Gregor
odpowiedział na komentarz  Generał
8 dni temu

To mi się podoba, deportować pisiorow, z naczelna deportantka stond.

Koron
Koron
7 dni temu

Ciekawe czy Dycha wczoraj na manifestacji w Warszawie była w koronkowych majtkach? Wyjazd zobowiązuje.

Yeżyk
Yeżyk
odpowiedział na komentarz  Koron
7 dni temu

Pewnie tak, gdzieby taką okazję przepuściła.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Yeżyk
6 dni temu

Chłop żywemu nie przepuści, przepraszam, baba. A Gabi majtki wypierze.

Pisia
Pisia
5 dni temu

Podobno koleżankę Pieluchy Wiolete z gieksy wywalaja, kolejnego pisowskiego nieudacznika. Na mieście mówią że łyska chce wsadzić na jej miejsce. Kotkom by się poprawiło.

Aga
Aga
odpowiedział na komentarz  Pisia
5 dni temu

Przecież kotki nie mają tak zle, Łysek je odwiedza.

Blondi
Blondi
odpowiedział na komentarz  Pisia
5 dni temu

Gdzie takiego gamonia i nieudacznika na prezesa, no ale w pisie nie takich wsadzają na stołki.

Ula
Ula
odpowiedział na komentarz  Blondi
4 dni temu

To Sulmierzyce nie będą zadowolone 😉

Spec
Spec
odpowiedział na komentarz  Ula
4 dni temu

Pajeczanski pis już się cieszy, przecież to wyjątkowe zlosliwce.

Benedykt
Benedykt
odpowiedział na komentarz  Spec
4 dni temu

Tak samo jak tym co stało się w Rząśni. Jak ktoś ma złośliwość w genach to inny nie będzie. Ale karma wraca.

Bożena
Bożena
odpowiedział na komentarz  Benedykt
4 dni temu

U nich liczy się tylko cpanie, chlanie i r.chanie.

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Bożena
4 dni temu

Bożenka skoro wie to widać że uczestniczy w tych
balangach?

Tomasz
Tomasz
odpowiedział na komentarz  Pisia
3 dni temu

Niezły żart 🙂

Monika
Monika
5 dni temu

Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: cutt.ly/monika89

Monika
Monika
5 dni temu

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : panieonline.pl/monika27

Sylwia
Sylwia
odpowiedział na komentarz  Monika
5 dni temu

Czy ty aby nie jesteś z tego sfiksowanego pajęczańskiego pisu co to seksuje dookoła?

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Sylwia
4 dni temu

A co żal d…ściska z zazdrości?

Becik
Becik
8 godzin temu

Co posłanka stąd na sprawę wody w Czechach i kopalni Turow. Może pomogła by rozwiązać sprawę tak jak w Sulmierzycach. Beata rusz dupe i zrób coś.

Romek
Romek
odpowiedział na komentarz  Becik
8 godzin temu

Premier powinien zabrać na negocjacje z Czechami Beatę, ona wie jak to rozwiązać na przykładzie gminy Sulmierzyce.