R e k l a m a
Strona głównaPromowanePoznaj wyjątkowe projekty domów ARCHON+ i zbuduj wygodną parterówkę!

Dla każdego Inwestora decyzja o wyborze projektu to ważny krok w realizacji marzeń o własnym domu. Dokładna analiza potrzeb mieszkańców i odpowiednio dobrany projekt to klucz do komfortowej przyszłości w wymarzonym domu. Podczas wyboru należy również pamiętać o zgodności gotowego projektu z uwarunkowaniami działki tak, aby odpowiadał on wytycznym zawartym w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy. Dokumenty te definiują rodzaj zabudowy, jaka może powstać na danej działce, mogą określać m.in.: wielkość budynku, liczbę pięter, czy rodzaj dachu. 

Pełne komfortu i przestrzeni domy parterowe 

Projekty domów parterowych cieszą się dużym zainteresowaniem Inwestorów i wielu decyduje się na budowę wymarzonej parterówki, jeśli warunki lokalizacyjne danego terenu na to pozwalają. Mieszkańcy parterowych wnętrz, zwłaszcza rodziny z dziećmi i osoby starsze, cieszą się komfortem z użytkowania przestrzeni bez schodów. Dla wielu zaletą jest również brak skosów i duże możliwości aranżacyjne wszystkich pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą domu parterowego jest płynne połączenie części dziennej i nocnej z ogrodem. 

Te projekty zasługują na Twoją uwagę!

A teraz poznaj bliżej wybrane projekty parterowe z kolekcji ARCHON+.

Ciekawym pomysłem na małą parterówkę jest projekt „Dom w Kosaćcach 2 (GN)”. To budynek z garażem jednostanowiskowym, o prostej, ale efektownie wykończonej, nowoczesnej bryle. Przyciąga uwagę gustowną elewacją, opartą na połączeniu jasnego i grafitowego tynku, z akcentami w postaci drewnianej okładziny. Oprócz atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego projekt oferuje również praktyczny program wnętrza. Jasno określona strefa dzienna, na którą składa się salon z jadalnią i kuchnią, zapewnia rodzinie idealne miejsce do wypoczynku i pracy. 

Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń mieszkańcy mogą cieszyć się naturalnym światłem przez długie godziny, a przylegający do budynku taras z pergolą zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. W części prywatnej domu zaprojektowano dwie sypialnie dla dzieci oraz większą sypialnię rodziców, w której znajduje się miejsce na garderobę. Wszystkie trzy pokoje mają niezależne wyjścia do ogrodu, co zwiększa komfort użytkowania domu. Układ funkcjonalny obejmuje również ustawny wiatrołap, toaletę oraz wygodną łazienkę z prysznicem i wanną, obok której przewidziano pralnię. Przez kotłownię można przejść do jednostanowiskowego garażu, który oferuje dużo miejsca do przechowywania. 

Doskonałą propozycją dla Inwestorów poszukujących nieco większej parterówki jest „Dom w renklodach 15 (G2)” z dwustanowiskowym garażem. Urokliwy taras z podcieniem pozwala zaaranżować kameralną letnią jadalnię, która połączona jest z wnętrzem poprzez efektowne przesuwne przeszklenie. Salon z kominkiem i dużym narożnikiem idealnie nadaje się na długie rodzinne seanse filmowe.

Kuchnia jest funkcjonalnie zaprojektowana, uwzględniono w niej przestrzeń na wysoką zabudowę, wygodne blaty do przygotowywania potraw, a także barek śniadaniowy. Przyległa do kuchni spiżarnia to bardzo praktyczne miejsce do wygodnego przechowywania artykułów spożywczych. Część dzienna domu posiada dużo przeszkleń i naturalnego światła, co dodatkowo zwiększa jej walory dekoracyjne. Przemyślana strefa prywatna obejmuje trzy dobrze rozplanowane sypialnie oraz wygodną łazienkę. W pokoju rodziców znajduje się również garderoba oraz wyjście na taras. Dodatkowym atutem tego projektu jest przestronny hol, który może pomieścić pojemne szafy na ubrania lub domowe sprzęty. Układ funkcjonalny uzupełniają toaleta i kotłownia, istnieje możliwość zaaranżowania pralni. 

Miłośnikom nowoczesnych trendów ARCHON+ poleca „Dom w lulo” – małą, minimalistyczną parterówkę w stylu stodoły, o przemyślanym układzie funkcjonalnym wnętrz. Jasna kuchnia połączona z jadalnią i salonem współtworzą strefę dzienną, pięknie nasłonecznioną i efektownie otwartą na przestronny taras, który sąsiaduje również z przytulną sypialnią rodziców. W części nocnej domu zaprojektowano łącznie trzy sypialnie oraz dwie łazienki, z czego jedna przynależy do pokoju rodziców. 

Parterówki to doskonały wybór dla wielu rodzin, a bogata kolekcja ARCHON+ zawiera obszerny katalog projektów, spełniających różne, indywidualne oczekiwania. 

Zapraszamy na www.archon.pl 

Artykuł partnerski

 

-