R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionPrzedłużenie stopni alarmowych Bravo oraz Charlie

Przedłużenie stopni alarmowych Bravo oraz Charlie

Drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju będą obowiązywały do 30 kwietnia. Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające ich obowiązywanie

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające okres obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP). Wprowadzone stopnie obowiązują na terytorium całego kraju do 30 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59″

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

sierż. sztab. Wioletta Mielczarek

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tyle w temacie
Tyle w temacie
2 lat temu

Po co przedłużać co kolwiek jak makaron spaghetti z miesiąca na miesiąc lepiej od razu wprowadzać na stałe zakaz a w przypadku braku konieczności znieść nakaz po jakimś czasie..

name
name
2 lat temu

Działalność ruskich troli na forum również można traktować jako cyberatak w celu dezinformacji i myślę że też powinno się reagować w takich przypadkach. Nie pierwszy raz widzę tutaj takie wpisy pisane łamaną polszczyzną.

https://alebank.pl/120-tys-fejkow-dziennie-w-polskim-internecie-od-rosyjskich-trolli

ruskie.png
Hehe
Hehe
2 lat temu

Gdzie się podziali Ci wszyscy konfederaci , którzy popierają Putina ? Co tak nagle cicho na dupie siedzą ? 😀

bee
bee
odpowiedział na komentarz  Hehe
2 lat temu

Wszyscy zdrowi w domu?