R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionRekordowy wyniki WATAHY

Rekordowy wyniki WATAHY

4 grudnia 22 zawodników z Akademii Sportów Walki WATAHA wystartowało w ogólnopolskim turnieju taekwondo Be Fit Mazovia Open Cup w Jabłonnej. Tak dobrego wyniku Wataha nie uzyskała jeszcze nigdy. Z medali wróciło 100% wilczej reprezentacji, z niektórzy na podium wchodzili kilkukrotnie.

Po raz pierwszy w historii Watahy zawodniczka otrzymała puchar dla najlepszej kadetki turnieju. Została nią Klaudia Bińczyk, która w swojej grupie wiekowej zdobyła: złoto w technikach szybkościowych, złoto w walkach semi hogo i srebro w technikach specjalnych.

Również trzykrotnie na podium wchodziła Weronika Włodarczyk, która w juniorkach wywalczyła: srebro w walkach semi contact, brąz w walkach light contact i srebro w technikach specjalnych.

Potrójnym medalistą został także Szymon Muskalski. Bezkonkurencyjny okazał się w walkach semi hogo kadetów. Do kolekcji dołożył dwa srebra: w technikach specjalnych i szybkościowych. Kolega z grupy i sparingpartner Szymona – Adam Wróblewski po raz pierwszy startował w walkach ciągłych, które ukończył na trzecim miejscu.

Adam Całusiński to przedstawiciel grupy wiekowej młodzików. Adaś zdobył brązowy medal w walkach soft stick i dwa srebra: w technikach specjalnych i szybkościowych.
W tej samej grupie wiekowej wśród dziewczynek świetnie poradziła sobie Julia Pukacz, która dwa razy stawała na najwyższym stopniu podium – w technikach specjalnych i walkach soft stick. W szybkościówkach zajęła drugie miejsce.

Po raz pierwszy w karierze złoto zdobył Mateusz Borkowski w konkurencji technik specjalnych w kategorii młodzików. Mateusz zdobył także srebro w walkach kalaki. Dwukrotnie na podium wchodził także Bartosz Cykowski – zdobył srebro technikach specjalnych i brąz w tempówkach.

Bardzo cieszy wynik Jana Pietrzyńskiego, debiutanta, który zajął dwa trzecie miejsca: w kategorii młodzików w technikach specjalnych i walkach kalaki. Jego kolega z grupy Adam Kulka dołożył kolejny brąz w konkurencji technik specjalnych.

Mikołaj Kawecki nie miał sobie równych w walkach kalaki, a w technikach specjalnych zdobył brązowy medal. Dwoma złotami pochwalić może się Mieszko Kaniowski, który był najlepsz w technikach szybkościowych i specjalnych.

Pierwszy raz w zawodach startowała także Maria Skorpuska, która od razu sięgnęła po medal – srebro w technikach specjalnych. Również srebrny medal zdobył Franciszek Praski w konkurencji szybkościówek.

Najlepszy w technikach specjalnych młodzików okazał się Dominik Klimczak. W technikach szybkościowych młodzików nie miał sobie równych Kacper Zygmunt, który dodatkowo wywalczył srebro w walkach kalaki. Podwójne złoto w kadetach zdobył Arkadiusz Kawecki: w walkach kalaki i szybkościówkach. Swoje pierwsze medale zdobył także Karol Stachera: brąz w walkach kalaki i srebro w technikach specjalnych.

Kolejne medale do worka Watahy wrzucił kadet Bartosz Stachera: srebro w walkach semi hogo i złoto w technikach szybkościowych. Kolega z sekcji Alexios Alexopoulos wywalczył brąz w walkach semi hogo i srebro w technikach szybkościowych kadetów. W tej samej grupie wiekowej Dawid Cykowski wywalczył srebro w walkach semi hogo.

Medal dołożyła także także Evelina Datsiuk – zajęła trzecie miejsce w technikach specjalnych.

Łącznie na 22-osobową ekipę WATAHA wywalczyła aż 42 medale.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments