R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWspólne działania policjantów z drogówki na granicy dwóch województw

Wspólne działania policjantów z drogówki na granicy dwóch województw

Policjanci z pajęczańskiej drogówki wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku na granicy województwa łódzkiego i śląskiego przeprowdzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. 

Pomimo wielu działań prewencyjnych i kampanii informacyjno–edukacyjnych w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wyłączenie z jazdy tych, którzy mają „ciężką nogę” z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To właśnie z tego powodu policjanci z pajęczańskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z KPP w Kłobucku (woj. śląskie)przeprowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja odbywa się na granicy województwa śląskiego i łódzkiego. Istotą tych działań jest prowadzenie kilku kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi, dzięki czemu można zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci przypominają uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca ma możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę samochodu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policja przestrzega wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Mundurowi apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściem dla pieszych.

źródło: KPP Pajęczno
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Komar
Komar
4 lat temu

Na szczeście Yanosik jak zawsze na posterunku. Łączą siły przeciwko nam, kierowcom.