R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZakaz wstępu do lasu. Nadleśnictwo przeprowadza opryski

Zakaz wstępu do lasu. Nadleśnictwo przeprowadza opryski

Od dnia 20 maja do 3 czerwca w zasięgu terytorialnym gmin: Działoszyn oraz Wierzchlas obowiązuje zakaz wstępu do lasu. W tych dniach wykonywany będzie zabieg chemiczny zwalczający szkodliwe owady.

W najbliższych dniach planowane jest wykonanie chemicznego zabiegu ratowniczego dla drzewostanów Lasów Państwowych oraz lasów niepaństwowych ze względu na zagrażającą trwałości lasu obecność chrabąszczowatych. Nadleśniczy Nadleśnictwa Wieluń podjął decyzję o zakazie wstępu do lasu od dnia 20 maja br. do 03 czerwca br. w zasięgu terytorialnym gmin: Wierzchlas oraz Działoszyn – obszar wiejski.

Zabieg chemiczny zostanie wykonany techniką agrolotniczą. Użyty zostanie preparat Mospilan, który działa na centralny układ nerwowy owadów. Jest to obecnie jeden z najbezpieczniejszych dla człowieka i środowiska insektycydów. Mimo wszystko dla własnego bezpieczeństwa należy zachować zasady ostrożności i w ciagu 2 tygodni od oprysków nie wchodzić do lasów i nie zbierać runa leśnego.

W sprawach związanych z akcją prosimy kontaktować się telefonicznie lub pisemnie z Nadleśnictwem Wieluń, tel. 43 843 81 91, email: wielun@lodz.lasy.gov.pl

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments