Uroczyste otwarcie przedszkola w Sulmierzycach [ZDJĘCIA]

85

Na tę chwilę czekało wielu świeżo upieczonych rodziców, a szczególnie ich pociechy. W Sulmierzycach otwarto nowoczesne przedszkole. Jest to największa inwestycja w bieżącej kadencji Wójta Gabriela Orzeszka. Obiekt powstał za kwotę 9 milionów złotych, ponad połowa środków została pozyskana z zewnętrznego dofinansowania.

W poniedziałek 24 września nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach. Na taki obiekt mieszkańcy czekali długie lata.
W uroczystości uczestniczyło wielu gości, wśród nich m.in. Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, Łódzki Wicekurator Oświaty Jolanta Kuropatwa, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kruszyński, Radni Gminy Sulmierzyce, Sekretarz Gminy Anna Szydłowska, Skarbnik Gminy Ewa Bęczkowska, kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Sulmierzyce. dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu Gminy Sulmierzyce, Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie Grzegorz Czubakowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie Dawid Pełka, proboszcz parafii pw. św. Erazma w Sulmierzycach Piotr Bednarz oraz sołtysi. Wśród zaproszonych nie zabrakło oczywiście przedstawicieli wykonawców inwestycji, projektantów oraz inspektorów nadzoru.

Uroczystość rozpoczęto symbolicznym przecięciem wstęgi, a następnie Wójt Gminy Gabriel Orzeszek powitał zgromadzonych gości i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków finansowych niezbędnych do wybudowania przedszkola oraz tym, którzy byli zaangażowani w jego budowę. W krótkich słowach zaprezentował nowo powstały budynek, jego zalety, funkcjonalność oraz sposób sfinansowania jego budowy.

Głos zabrała także Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik, Łódzki Wicekurator Oświaty Jolanta Kuropatwa, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kruszyński oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach Ewa Makos, którzy z wielkim uznaniem wyrażali się na temat zrealizowanej inwestycji, podkreślając jednocześnie, że jest to wspaniały, nowoczesny budynek, którzy będzie służył najmłodszym mieszkańcom a inwestycja w dzieci to najlepsza inwestycja. Następnie ks. Piotr Bednarz poświęcił obiekt. Podczas części artystycznej uroczystości goście mogli obejrzeć występy przedszkolaków. Na zakończenie każdy miał możliwość obejrzenia wnętrza przedszkola. Zarówno wygląd zewnętrzny budynku, plac zabaw, parking, zagospodarowanie terenu wokół oraz piękne kolorowe wnętrza wyposażone w nowoczesne instalacje zrobiły na obecnych ogromne wrażenie.

Warto dodać, że budowa tak nowoczesnego obiektu została wykonana w niemal błyskawicznym tempie, a do tego zakończona przed czasem. Przedszkole zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulicy Polnej i Szkolnej w Sulmierzycach. Jest to nowoczesny i nowatorski budynek, zrealizowany w technologii pasywnej z własnym blokiem żywieniowym. Budowany obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i pomieści docelowo 125 maluchów.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych. Wśród wielu poważnych inwestycji zrealizowanych w czasie bieżącej kadencji Wójta Gabriela Orzeszka, ta była największa i najważniejsza. Realizacja tak dużego zadania była możliwa dzięki pozyskaniu przez Urząd Gminy w Sulmierzycach olbrzymiej dotacji w kwocie przekraczającej 5 milionów złotych.

źródło i fot.: UG Sulmierzyce

guest
85 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lokalny
Lokalny
1 rok temu

Dobra robota, brawo wójt i rada. Tak trzymać.

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Lokalny
1 rok temu

podziękowania należ ą się wykonawcą za włożony trud i pracę a nie wójtowi co on zrobił wstęge przeciął

Zazdrosny
Zazdrosny
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

Sulmierzyce się rozwijają w szybkim tempie.

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

co za tępe ludzie mnie minusują pracownikom nie należą się podziękowania???bo co jak fizyczny to w d uupie z nim tak ???

Alicja
Alicja
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

Może za błędy ortograficzne?

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Alicja
1 rok temu

może, gmina taka oświecona to zwraca uwagę co i jak się piszę

Piekary
Piekary
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

Panu dziękujemy

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Piekary
1 rok temu

Mnie nie musisz dziekowac

mieszkancy powiatu
mieszkancy powiatu
1 rok temu

Dobrze ze PIS Pajeczno nie przeszkadzał to w Sulmierzycach jest piękne przedszkole,a lenie i nieudaczniki z PISu w tym czasie pozałatwiali sobie posadki w PGE

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  mieszkancy powiatu
1 rok temu

Ładne to przedszkole, przy szkole, dobrze to wygląda. Strefa oświaty w jednym miejscu.

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  Magda
1 rok temu

w przyjemnym wiejskim smrodku RSP

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Nazwa
1 rok temu

nie krytykuj, na tym portalu wladzę się chwali bo cię zwymyślają jak mnie

Przedszkolak
Przedszkolak
odpowiedział na komentarz  Nazwa
1 rok temu

Jak ci śmierdzi to idź do miasta, tylko nie zapomnij słomy z butów wyciągnąć.

Piekary
Piekary
odpowiedział na komentarz  mieszkancy powiatu
1 rok temu

Racja

justa
justa
1 rok temu

Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej budowy. Obiekt bedzie służył przez wiele lat naszym pociechą.

z czym do ludzi?
z czym do ludzi?
1 rok temu

Wyborca to pewnie ten marny kandydacik z PISU na wójta, któremu posłanka załatwiła stołek dyrektorski w PGE i wszystko mu się nie podoba,bo od lat nie napisał jeszcze uczciwego i sensownego komentarza!!!!

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  z czym do ludzi?
1 rok temu

z czym do ludzi to to pewnie ten marny przewodniczący gminy który teraz nawet nie dostanie się do rady

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  z czym do ludzi?
1 rok temu

niestety muszę cię zmartwić nie jestem kandydatem ani marnym ani żadnym innym ,dla ciebie wszyscy co piszą rzetelne komentarze przedstawiające fakty są niedobrzy ,powinno się tylko wedlug ciebie tylko chwalić wladzę nie patrząc im na ręce jak marnują nasze ,podatnikow pieniądze ,skoro taka dobra wladza skąd 6 miejsce najbardziej zadłużonych gmin ,cieszę się że jest przeciwnik przynajmniej będą wybory z prawdziwego zdarzenia a nie jak ostatnio wybor jednego kandydata i wszyscy czekają w napięciu kto wygra

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

Wyjaśniłem Ci kiedyś Wyborco na tym portalu sprawę zadłużenia ale Ty dalej nie zrozumiałeś albo nie chcesz zrozumieć. Oczywiście nie odpowiedziales jak finansować inwestycje nie mając na razie własnych środków a jednocześnie korzystać z zewnętrznych dotacji. Gmina Sulmierzyce ma zadłużenie, nikt tego nie kryje, ale ma również perspektywę do spłacania (opłata eksploatacyjna, podatki z PGE). Jest to policzone w wieloletniej prognozie finansowej na kolejne lata i w wariancie pesymistycznym też nie ma strachu. Dodam, że w ostatniej kadencji zadłużenie wzrosło o 11 milionów a majątku gminy przybyło o 37. Mówi Ci to coś. Podsumowując, korzystamy z zewnętrznych środków, musimy na… Więcej »

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

Co mają powiedziec gminy nie mające takich wplywow z kopalni. Sa mniej zadluzone majatek wam wzrósł?to dobrze bedzie mial co komornik zabrać swoja drogą zorientowany jesteś chyba z urzedu

Kamieni Kupa PO
Kamieni Kupa PO
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

A co ma do powiedzienia posłanka z PiSu która chciała zabrać pieniądze gminom górniczym naszego powiatu?brawo dla wójta z Sulmierzyce który walczył o to by pieniądze zostały w gminach ,dlatego został usunięty z PISu ale przynajmniej może swoim mieszkańcom spojrzeć w twarz i powiedzieć dla was to zrobiłem.

Ale debil
Ale debil
odpowiedział na komentarz  Kamieni Kupa PO
1 rok temu

Kupa gówna się powinieneś podpisać. Pierwsza sprawa w którym miejscu chciała zabrać pieniądze?? Jakiś imbecyl coś sobie ubzdurał i rozpowiada prawdopodobnie imbecyl opłacony. Wójt walczył szabelką i pukawką chyba opłacony przez zielonych. I sam gdzieś napisał dlaczego został usunięty z PISu i bynajmniej nie był to ten powód, ale przecież imbecyl czego nie wie sam sobie dopowie i myśli że to prawda. Jeszcze niech stanie przed mieszkańcami np gminy Ostrówek i powie ile to hajsu dostał z kopalni za co mógł np zrobić przedszkole a im mówił jakie kopalnia to zło, czyżby zieloni finansowani wiadomo przez kogo mieli tu swój… Więcej »

ZZRC
ZZRC
odpowiedział na komentarz  Ale debil
1 rok temu

He he związki zawodowe chętnie by podziękowały wójtowi za to że chce pracownikom Grupy PGE zafundować niepewną przyszłość. Związki reprezentują pracowników którzy wylądują bez pracy jeśli nie powstanie nowa odkrywka. A wójt jeździ po gminach na których miała powstać odkrywka Złoczew i przekonuje włodarzy i mieszkańców że kopalnia to samo zło sam ciągnąc grubą kasę dzięki jej funkcjonowaniu. Jaki ma w tym interes?? Bądź jak kto woli kto ma interes w tym żeby tak robił?? Kto czyta lokalną prasę może wrócić kilkanaście numerów wstecz i poczytać o jego działaniach

Górnik
Górnik
odpowiedział na komentarz  ZZRC
1 rok temu

Zloczewa nie będzie, posłowie z regionu nic nie robią w tym temacie, ba szkodzą gminą które te odkrywki mają np chcąc zabrać opłatę za węgiel. To jest bez sensu.

Patryk
Patryk
odpowiedział na komentarz  ZZRC
1 rok temu

Ty związkowiec weź się lepiej do roboty i nie pleć głupstw.

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Patryk
1 rok temu

ty też weż się do roboty co prawda w oczy kole???

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

jesteście zaslepieni bo wam silownie zrobią przedszkole tylko zobaczycie ile kiedyś to będzie kosztowało dla was tego nie robią

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  ZZRC
1 rok temu

to mu podziękujcie napewno jest na to sposób aby gościowi troche piórka podciąć nie lubię jak ktoś we wlasne gniazdo s ra

Patryk
Patryk
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

No właśnie czemu wyborco to robisz?

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Patryk
1 rok temu

ja nie s ram ,tylko stwierdzam to co widzę jak można z jednej strony pisać że długi za inwestycje gminy będa spłacane w większości z pieniędzy od kopalni a z drugiej strony oglasza się w złoczewie że odkrywka to samo zło ,skoro większość budżetu gminy pochodzi z pieniędzy kopalni nie ma kopalni -nie ma sulmierzyc proste super że się inwestuje ale trzeba też myślec o zabezpieczeniu pieniedzy na kredyty czemu wójt kleszczowa rżąsni nie psioczy na kopalnie

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

Widać, że złośliwe podchodzisz Wyborco do gminy Sulmierzyce, masz takie prawo, szanuję twoje zdanie, może wszystkiego nie rozumiesz. Wtedy wypowiedź wójta była w kontekście braku wody w gminie, której do chwili obecnej kopalnia nie dała, lepiej lać do kanału niż dać mieszkańcom. Wodę gmina Sulmierzyce musi kupować od Strzelec, Rząśni i Lgoty Wielkiej. Rada gminy zobowiązała uchwałą Wójta do załatwienia tej sprawy. Władze PGE są z PiS, więc chyba kapujesz kto trzyma rękę na zaworze. Pozdrawiam.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

Nie ma we mnie złośliwości ale namawianie ludzi z ostrowka przeciwko odkrywce Złoczew jest dla mnie nie zrozumiałe powinno sie ludziom jawnie mówić ze majac na terenie gminy kopalnie ma sie oczywiscie jakieś utrudnienia ale ma się też i profity .ludzie z. Gminy również pracuja na kopalni czy elektrowni i nie wiem czy byli by zadowoleni z utraty pracy i ja jestem zlosliwy?niech kazdy zacznie osądzac od siebie

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Nikt nigdy nie występował przeciwko odkrywce Złoczew, to Twoja nadinterpretacja. Doceniamy wartość kopalni (praca mieszkańców, dochody z podatkowe, itd), ale są również szkody, i zgodnie z prawem (górniczym) przedsiębiorca powinien te szkody naprawić. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o brak wody. Pozdrawiam.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

Nie jest to moja interpretacja poczytaj komentarze zzrc on opisuje co i jak prasa też to są fakty

ZZRC
ZZRC
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

Nikt nigdy nie występował przeciwko odkrywce Złoczew?? Nikt oprócz waszego wójta i przewodniczącego rady co było szeroko opisane w Kulisach Powiatu, wtedy to było na topie a teraz próbuje się tego wyprzeć, fakty są jednak faktami i bardzo dobrze że spisanymi więc wyprzeć się nie może. Druga sprawa z tego co wiem to był wykonywany odwiert próbny gdzieś tam u was i po tym odwiercie stwierdzono że można wiercić studnie. Po iluś tam metrach wiercenia już studni stwierdzono że wody nie ma i tu nasuwa się pytanie: Kto wydał pozwolenie na wiercenie tej studni? Czy ta osoba odpowiedziała za zdefraudowanie… Więcej »

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

No prosze odnieść sie do komentarza zzrc w sprawie odwiertu i Złoczew a myślę ze pracownicy pge chcieliby znac stanowisko wladzy

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

czekam na odpowiedz

Wyborca PIS
Wyborca PIS
odpowiedział na komentarz  wyborca
1 rok temu

Marcin L z betransu gdybyś mógł to byś żar to kupsko spod gniazda posłanki , bo 22 tysięcy na miesiąc to już mało jak na fachowca z Rzasni

Zorientowany
Zorientowany
odpowiedział na komentarz  Ale debil
1 rok temu

Jest z PiSu, który miał projekt ustawy o Państwowej Służbie Geologicznej co zabierała gminom górniczym dochody z opłat eksploatacyjnych za węgiel, nie chciała o tym rozmawiać, nie chciała przyjechać na sesję rady gminy w Sulmierzycach, tych którzy o to walczą szkodzi np przewodniczącemu rady gminy w Sulmierzycach.

ZZRC
ZZRC
odpowiedział na komentarz  Zorientowany
1 rok temu

przeszła jakaś ustawa?? zdezorientowany gdyby babcia miała drucik to by była radiem. A o przewodniczącym waszej rady gminy to się nawet nie będę wypowiadał. Trochę go znam bo pracuje na kopalni, jak służba geologiczna i trzeba było mordę w gazecie pokazać to wszędzie latał bo myślał że kampanie sobie tym zrobi, a jak mu się grunt zaczął pod nogami palić i chcieli go przenieść, to latał do nas do związku i można go było na spotkaniach PISu zobaczyć. Zapytajcie tu i tu to potwierdzicie moje słowa. Karierowicz – chorągiewka jak dla mnie człowiek bez honoru i kręgosłupa moralnego żeby nie… Więcej »

Wyborca PIS
Wyborca PIS
odpowiedział na komentarz  ZZRC
1 rok temu

Ustawa nie przeszła dzięki temu że był opór,dzięki temu są pieniądze w Rząśni,Sulmierzycach czy Szczercowie ale mieszkańcy będą wiedzieć by w wyborach lokalnych olać PIS!!! i Misiewiczow z PGE

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Wyborca PIS
1 rok temu

Żaden wyborca z tych gmin nie powinien zagłosować na kogoś z list PiSu jeśli mu losy własnej gminy miłe. Bo ci co kandyduja z tych list są tacy sami. Sprzedali się za coś.

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Polak
1 rok temu

Żaden wyborca z tych gmin nie powinien zagłosować na kogoś z list wójta jeśli mu losy własnej gminy miłe. Bo ci co kandydują z tych list są tacy sami. Sprzedali się za coś.

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Polak
1 rok temu

Żaden wyborca z tych gmin nie powinien zagłosować na kogoś z list PSL jeśli mu losy własnej gminy miłe. Bo ci co kandydują z tych list są tacy sami. Sprzedali się za coś.

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Polak
1 rok temu

Żaden wyborca z tych gmin nie powinien zagłosować na kogoś z list Koalicji dla powiatu EPJ jeśli mu losy własnej gminy miłe. Bo ci co kandydują z tych list są tacy sami. Sprzedali się za coś.

Andrzej
Andrzej
odpowiedział na komentarz  ZZRC
1 rok temu

Typowe zachowanie nienapasionego zwiazkowca. Też znam tego człowieka i mam jak najlepsze o nim zdanie. Bronił interesów gminy ponosząc osobiste koszty wyrządzone przez PiS.

ten tego
ten tego
odpowiedział na komentarz  Andrzej
1 rok temu

Tadziu podpisz się przecież to widać że to ty piszesz hahaha

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Ale debil
1 rok temu

Brawo w koncu ktoś pisze prawde a nie tylko wazelina nieładnie pluć na tych z ktorych czerpie się zyski

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Tak, wiem co robimy. Mówimy o gminie Sulmierzyce, nie odbiegaj od tematu, który przywołałes.

komornik
komornik
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

nasza rzasnia przeciez ma wplywy z kopalni

Piekarzok
Piekarzok
odpowiedział na komentarz  z czym do ludzi?
1 rok temu

A, to misiewicz od Pieluchy, dobrze wiedzieć.

mieszkańcy powiatu
mieszkańcy powiatu
1 rok temu

Dobrze że platforma jest tak nieliczna w tej gminie bo nakradliby 3 razy więcej niż przedszkole jest warte

Sąsiad
Sąsiad
odpowiedział na komentarz  mieszkańcy powiatu
1 rok temu

Piszcie polityczne komentarze w innych miejscach. Tu mówimy o przedszkolu w Sulmierzycach, które też mi się podoba.

Rzasnia
Rzasnia
1 rok temu

Popieram rzady PIS w Polsce ale niech mnie ktos uswiadomi jakie sukcesy ma powiat dzieki poslance, wicewojewodzie i klakierom ktorym dala robote w PGE?

Rzasnia
Rzasnia
odpowiedział na komentarz  Rzasnia
1 rok temu

Wyborca czekam na odpowiedź,tylko nie pisz że wasze posady w PGE,a jak możesz to napisz co posłanka zrobiła by obronić pieniądze dla gmin z naszego regionu za wydobycie wegla

Mirek
Mirek
odpowiedział na komentarz  Rzasnia
1 rok temu

Posłanka nie zrobiła nic, a Lawniczek też nic.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Mirek
1 rok temu

W sejmie jest wiecej posłów i wszystkie ustawy są poddawane glosowaniu sama nic ani nie wdrozy ani nic nie zatrzyma

Dzialosz
Dzialosz
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

To po co tam jest. Zawsze może przedstawiać dobre projekty i je promować. Ale trzeba wiedzieć do jakiej roboty się człowiek wynajmuje a nie tylko kasa i prywata.

Mirek
Mirek
odpowiedział na komentarz  Dzialosz
1 rok temu

Wyborca to pisowski trol i zaczepnik, szkoda dyskutować.

Konkrety
Konkrety
odpowiedział na komentarz  Mirek
1 rok temu

Trole próbują zakrzyczeć fakty, niestety fakty są oczywiste. Ludzie czytający prasę lokalną i kojarzący fakty doskonale wiedzą kto jest zdrajcą regionu. Imbecyl sobie coś ubzdura i głosi a najlepsze jest to że myśli że inni mu uwierzą. Szukanie na siłę głupszych od siebie. A co ma Pani poseł do samorządów?? Czy ktoś z samorządów fatygował się w jakiejkolwiek sprawie?? Czy kogoś nie przyjęła bądź odesłała kwitkiem. Nazwiska proszę a nie puste hasła. Podpowiem nie znajdziecie nikogo takiego a biuro poselskie działa jeden cały dzień w tygodniu z tego co mi wiadomo. No i kto się troszczy o mieszkańców?? Taki przewodniczący… Więcej »

zorientowany
zorientowany
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

czytaj konkrety trolu pieluchy!!!!co powstalo w naszej gminie za rzadow Orzeszka ktory wybral rozwoj gminy a nie wlasny w PGE!!!! nowoczesna biblioteka,nowoczesne przedszkole,zadaszone targowisko,rondo, place zabaw ,sciezki rowerowe,orlik,nowe swietlice,wyremontowano wszystkie OSP,zakupiono 2 nowe zamochody strazackie,zakupiono radiowoz dla Pajeczna, powstaly dwa nowe parkingi kolo stadionu,nowy park kolo kosciola,drogi lokalne,mieszkancy dostali fotowoltaike solarna,wymienia sie rowniez piece od centralnego,sukcesywnie wymienia sie oswietlenie uliczne na ledowe,w gminie zakupiono nowe ciagniki,koparke samochody i inny sprzet ,dzieki ktoremu gmina jest wystarczalna w zakresie utrzymania porzadkow i remontow,powstaly stowarzyszenia klub emeryta,akademia sportu,dzieci dostaja stypenduim w szkole,organizowane sa imprezy sportowe i kulturalne,gmina z kazdym dniem zmienia sie na… Więcej »

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  zorientowany
1 rok temu

Wszystko rozumie ale radiowóz dla pajeczna po co ? Komu chcial się przypodobać?napewno tez za kredyty ale się pokazał

Roman
Roman
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Wyborca, Ty na pewno wziąłeś rano leki.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Roman
1 rok temu

A co ??ty zapomniałeś?nie martw sie mozesz jeszcze wziąść

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  zorientowany
1 rok temu

zapomniales o nowej oczyszczalni w Bogumilowicach i kanalizacji,domu sportu w Dworszowicach,siłowni napowietrznej,zalewie rekreacyjnym w Dygudaju,wykupieniu zabytkowej gorzelni w Chorzenicach,budynku sportowym i silowni w Sulmierzycach,o remontach mieszkan komunalnych a i Strzelce dostaly ciagnik,rowniez wykupiono grunty pod obwodnice na ulicy Cmentarnej,a takze grunty pod przedszkole i rondo,niejedna gmina by chciala miec takiego wojta i takich ludzi w gminie ktorzy potrafili tego dokonac, fajnie jakby zakompleksiony wyborca o swoich sukcesach życiowych napisał 🙂

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
1 rok temu

To moze zacznij od swoich sukcesow ja nie jestem zakompleksiony. ni nie jestem osobą publiczna żebym ci przedstawial swojecsukcesy czy porażki.sukcesy fajne tylko za takie przychody jakie ma gmina tyle długów super ze sie cieszycie dobry gospodarz inwestuje jak ma pieniadze a nie za kredyty .a do tego prubuje zablokowac Złoczew

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Z takimi przeciwnikami odkrywki. Dyrektorzy pge powinni zrobic porzadek odciąć od pieniedzy o zobaczymy co wladza sulmierzyc zrobi z czego splaci nie maly kredyt i nauczyly by sie pokory i szacunku do tych z ktorych czerpia korzysci ale ty tego nie zrozumiesz

Konkrety
Konkrety
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
1 rok temu

niejedna gmina chciałaby mieć na swoim terenie kopalnie i pieniądze z niej płynące

Konkrety
Konkrety
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
1 rok temu

zapomniałeś dodać że gmina jest jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce i dług ten będzie spłacany przez pokolenia

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

No. Brawo myślałem ze tylko mnie nie pasują decyzje i rzady gminy

Wolski
Wolski
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

No nie pasują radnej, która za tym wszystkim głosowała i która w krytycznych momentach nie broniła gminy bo dostała wysokie stanowisko, chociaż jako radna przysięgała, że będzie bronić interesów tych którzy ją wybrali. Cynizm i prywata totalna.

Konkrety
Konkrety
odpowiedział na komentarz  zorientowany
1 rok temu

za czyje pieniądze to zostało zrobione trolu orzeszka?? Za pieniądze z kopalni trolu orzeszka. i gdyby nie kopalnia to byś trolu orzeszka nawet nie miał metra chodnika

Gdzie wasz honor posłowie?
Gdzie wasz honor posłowie?
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

Kopalnia ośle dopiero rok jak płaci za wydobycie

Konkrety
Konkrety
odpowiedział na komentarz  Gdzie wasz honor posłowie?
1 rok temu

Osioł to cię zrobił i teraz żałuje że nie uśpił. Informacja w fusach ci się ukazała czy w klozecie?? Jakim trzeba być cymbołem żeby coś takiego napisać? Kopalnia gminie Sulmierzyce płaci podatki od kilku jak nie kilkunastu lat i gdybyś miał choć odrobinę inteligencji to sprawdziłbyś jak budżet gminy zmieniał się przez ostatnie lata

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

nie pisz już nic na tą władze w sulmierzycach naród jeśt zaślepiony dzialaniami swoich wodzów nic innego ich nie interesuje za co po co kto bedzie splacał zaraz zaczną cię obrażac jak mnie ja sobie odpuszczam i swoje zdanie wyraże przy urnach wyborczych chociaż szans chyba nie ma

Gdzie wasz honor posłowie?
Gdzie wasz honor posłowie?
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

Za wydobycie skunksów peiluchy

Monika
Monika
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

Czy Pani Poseł przyjechała zaproszona na sesję rady gminy do Sulmierzyc, w terminie przez nią ustalonym, czy następnego dnia po sesji dała zlecenie na przewodniczącego rady do kopalni i chłop do tej pory ma problemy, czy to jest nieprawda? Pewnie załatwiła ci stołek i piszesz bzdury.

Konkrety
Konkrety
odpowiedział na komentarz  Monika
1 rok temu

Za takie pomówienia grozi odpowiedzialność karna Tadziu

Monika
Monika
odpowiedział na komentarz  Konkrety
1 rok temu

O dalej straszą, nic się nie zmieniło.

Tymek
Tymek
odpowiedział na komentarz  Monika
1 rok temu

Myślą, że nepotyzm, kolesiostwo, zastraszanie, ciągnięcie nie zasłużonej wielkiej państwowej kasy, psucie wizerunku regionu, hucznych zabaw, nie robieniem niczego dla regionu ujdzie im na sucho, rozliczymy a przy urnach będziemy pamiętać.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Mirek
1 rok temu

Trol to moze ty jestes nie wiem czy pisowski czy powski ja jakbys czytal moje komentarze pisalem juz kiedys nie naleze ani do pusu ani inbej bandy śledzę poczynania. Wladzy calkiem niezaleznym obiektywnym okiem .powiem ci ze dla kazdego liczy sie tylko kasa zaden z nich nie ribi tego spolecznie bezinteresownie teraz sie pluje na pieluche a kto mu pomogl zostac tym kim jest zapomniał sam nugdy nie mialby szans

Gdzie wasz honor posłowie?
Gdzie wasz honor posłowie?
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Nie wypowiedziała ani słowa w obronie gmin górniczych,to samo Kubiak z Bełchatowa,milczanowska z Radomska również,potrafią tylko ciołków do roboty w PGE pozatrudniac ,jak w PO liczy się tylko prywata!

Roman
Roman
odpowiedział na komentarz  Gdzie wasz honor posłowie?
1 rok temu

Nikt nie powinien na nich głosować, to zdrajcy regionu.

Adam13
Adam13
1 rok temu

Szanowni Państwo czytam te komentarze i odnoszę wrażenie, że niektórzy tu chorują na zawiść. Cokolwiek by nie zrobił Wójt to źle. Wybudowano przedszkole – źle bo za kredyty, bo za drogo bo…, bo …., bo….. Gdyby przedszkole nie powstało oczywiście też by było źle, bo dzieci tłoczą się w starych budynkach, bo nie dba się o młode pokolenie, bo nie stwarza się im warunków, bo…., bo…., bo…. Przedszkole to tylko przykład bo zapewne każda jedna inwestycja w gminie jest krytykowana przez WYBORCĘ. Panie Wójcie szczere gratulacje dla Pana i Rady za inwestycje i oby tak dalej. Trzymam kciuki za wygraną… Więcej »

Stroskany
Stroskany
1 rok temu

http://siewie.tv/wideo/reportaze/8681-nowe-przedszkole-w-widawie

Tu przedszkole na 125 dzieci i tu też
Tu 10 milionów złotych a tu 5 milionów złotych
Tu nowoczesne i pasywne i tu też
Kto bogatemu zabroni?
PORÓWNAJCIE SOBIE
Nawet województwo to samo a koszty budowy?