R e k l a m a
Strona głównaArchiwumDzień dawcy szpiku w Pajęcznie

Dzień dawcy szpiku w Pajęcznie

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. W niedzielę 11 sierpnia podczas Pikniku Motocyklowego w Pajęcznie przeprowadzona zostanie akcja “DZIEŃ DAWCY SZPIKU”. Inicjatorką akcji organizowanej przez Fundację DKMS jest Karolina Czuchra.
– Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia. Podczas pikniku wolontariusze będą rejestrować chętnych którzy chcą zostać potencjalnymi dawcami szpiku od godziny 11 do 16, udzielą również wszelkich informacji i postarają się odpowiedzieć na państwa pytania. Rejestracja w bazie jest bezpłatna, ale będziemy wdzięczni za pokrycie, choćby nawet częściowo, jej kosztu (który wynosi 180 PLN). Pozwoli to zarejestrować jeszcze więcej potencjalnych Dawców. Na miejscu będzie puszka do której można wrzucać dowolna kwotę – mówi Karolina Czuchra.

Procedura rejestracji trwa do 3 miesięcy od momentu odesłania pakietu rejestracyjnego. Po tym okresie Dawca otrzymuje powiadomienia o rejestracji wraz z kartą Dawcy.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments