R e k l a m a
Strona głównaArchiwumIV Piknik Motocyklowy w Pajęcznie

IV Piknik Motocyklowy w Pajęcznie [PROGRAM]

Parada motocykli, pokazy jazdy wyczynowej czy maszyna do wheelie to jedne z wielu atrakcji, jakie czekają na gości „Pikniku Motocyklowego w Pajęcznie”.

„IV Piknik Motocyklowy w Pajęcznie” odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia w godzinach 11 – 18 w Parku Tysiąclecia. Ze względów bezpieczeństwa termin imprezy został zmieniony i wbrew wcześniejszym zapowiedziom piknik nie zostanie połączona z Dniami Pajęczna. Wśród tegorocznych atrakcji zobaczymy m.in.: maszynę do wheelie (jest to motocykl zamontowany na rolkach, dzięki czemu w bezpieczny i kontrolowany sposób można spróbować podnieść przednie koło motocykla), pokazy stuntu motocyklowego i rowerowego, akrobacje na quadzie oraz pitbajku, pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Pajęczna, prezentacja ratownictwa medycznego w wykonaniu Fundacji Ratownictwa Motocyklowego. Na jeziorze będzie możliwość wypożyczenia kajaków oraz rowerków wodnych.

Punktem kulminacyjnym będzie parada motocykli, która rozpocznie się o godz. 12:30. Organizatorzy przypominają, że w trakcie parady obowiązują przepisy ruchu drogowego czyli ruch prawostronny, zachowanie ostrożności i unikanie zbędnego wyprzedzania. Każdy uczestnik musi posiadać ważną polisę OC oraz prawo jazdy. Motocyklistów eskortowała będzie Policja.

Parada rozpoczyna się na placu imprezy i biegnie ulicami: Reymonta i kolejno Żeromskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Częstochowska, przez Makowiska i Łeżce, następnie Cmentarna, 1 Maja, Kościuszki, Wiśniowa, Rekreacyjna ostatecznie wracając do Parku Tysiąclecia.

Zapraszamy wszystkich motocyklistów oraz ludzi, którym ta pasja jest bliska sercu na czwarty Piknik Motocyklowy. Dla 700 motocyklistów przygotowaliśmy prezenty i poczęstunek – mówi Marcin Pająk, jeden z organizatorów imprezy.

Oczywiście jak co roku motocykliści działają również charytatywnie. W czasie imprezy będzie możliwość oddania krwi w autobusie krwiodawstwa. Podczas wydarzenia zbierane będą również pieniądze oraz nakrętki na rehabilitację Franka Mielczarka. Imprezie towarzyszył będzie także Dzień dawcy szpiku. Za drobną opłatą – która także trafi do puszki – odwiedzający będą mieli możliwość przejażdżki quadem udostępnionym przez grupę Łuuuu Tu Tu ze Strzelec Wielkich.

Trzecia edycja pajęczańskiego Pikniku Motocyklowego przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i okazała się rekordowa pod względem frekwencji – do Pajęczna zjechało ponad 600 maszyn. Miejmy nadzieję, że pogoda w tym roku dopisze i kolejny rekord zostanie pobity.

Zapraszamy do obejrzenia naszych archiwalnych materiałów z poprzednich edycji imprezy.

R e k l a m a

18 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

18 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paj
Paj
4 lat temu

Bardzo fajny zlot czy też impreza tym bardziej że jest to w charytatywnym celu… SZACUNEK

noram
noram
odpowiedział na komentarz  Pjoter
4 lat temu

Nie oceniaj wszystkich bo i ciebie też ocenią

Ździchu
Ździchu
4 lat temu

A 99% wypadków z udziałem motocyklistów powodują kierowcy samochodów 😉

Zgred
Zgred
odpowiedział na komentarz  Ździchu
4 lat temu

Zdarzyły mi się 2 wypadki na motocyklu. 1) Wjechała we mnie kobieta wyjeżdżająca z parkingu na drogę główną. Po wypadku zamiast zapytać czy nic się nie stało darła się, że jej przed maskę wyjechałem. Przyjazd Policji zmienił jej punkt widzenia. 2) Stałem na motocyklu ustawiony do skrętu w lewo w drogę podporządkowaną i przepuszczałem pojazdy jadące z przeciwka. Już miałem ruszyć ale nie zdążyłem. Kierowca dostawczaka wyjechał z drogi podporządkowanej, walnął mnie zderzakiem w lewą nogę, w której zostały złamane dwie kości (pół roku na zwolnieniu i dwie operacje). Kierowca dostawczaka twierdził, że mnie nie widział (miałem oczywiście włączone światła… Więcej »

krychu
krychu
4 lat temu

Nie podoba mi się obrażanie kogokolwiek z tego powodu że prowadzi ciągnik, motocykl, samochód osobowy, ciężarowy czy rower. Po prostu popaprańcy są w każdej z tych kategorii, a dodatkowo wśród dokonujących te wpisy. No cóż, kultura rozumiana jako zdolność dostrzegania, że oprócz mnie są jeszcze inni ludzie, w 90% jest nam obca. To bardzo przykra prawda ale prawda.

Spajderka
Spajderka
4 lat temu

Jestem kierowcą samochodu ale zawszę uważam na to jak włączam się do ruchu drogowego i patrzę w lusterka Nawet gdy jadę po drodze i widzę że jedzie za mną motocyklista daję mu wcześniej ostrzeżenie że będę zwalniać. Kierowcy nie patrzą w lusterka i dla tego jest tyle wypadków. Dla czego każdy mówi na niech dawca ? A sami jedzić autem nie potrafią powinni takiemu od razu prawko zabrać jedziesz droga z pierwszeństwem a on ci wyjedza ze skrzyżowania i nie patrzy wogole czy coś jedzie czy nie. Podziwiam was motocykliści za tą odwage jedzicie tymi pięknymi maszynami i większość osób… Więcej »

wieśiek
wieśiek
4 lat temu

a co ze zlotem 4×4?

chamwaudi
chamwaudi
odpowiedział na komentarz  wieśiek
4 lat temu

Przecież był w lipcu

Paweł
Paweł
4 lat temu

Najciekawsza impreza w pajęczańskim kalendarzu – brawo organizatorzy

Motocyklista
Motocyklista
4 lat temu

Już za 4 dni .

Abc
Abc
4 lat temu

Kto to w ogóle wymyślił, żeby o 12:30 w trakcie Mszy Sw. Dla Dzieci puszczać ich koło kościoła?

chamwaudi
chamwaudi
odpowiedział na komentarz  Abc
4 lat temu

Ja bym ich puścił po mszy przez Twoje podwórko, tam by było najbezpieczniej.

Franio
Franio
odpowiedział na komentarz  Abc
4 lat temu

Masz rację. O 12.30 powinien być wstrzymany ruch kołowy i pieszy, a nawet ptaki powinny zamilknąć, tylko cisza.

WŁODEK
WŁODEK
odpowiedział na komentarz  Franio
4 lat temu

Trzeba było być o 12 w kościele jak przejeżdżali i celowo co niektórzy trąbili lub dodawali gazu , z to było zwykłe chamstwo

Darek
Darek
odpowiedział na komentarz  WŁODEK
4 lat temu

Ty ciemniaku w tym czasie mogłeś oddać krew dla porzebujacych a nie dawać na tace!!!!!

Grażyna
Grażyna
odpowiedział na komentarz  Darek
4 lat temu

Szacunek dla tych co oddali krew

wlodek
wlodek
odpowiedział na komentarz  Darek
4 lat temu

To ty jesteś ciemniak do kwadratu nie wszyscy mogą ją oddawać.a takie w wpisy świadczą o twoim INTELEKCIE ,jaki i pozostałych