Koncert Anity Urban

0

pajeczno w krainie operetki3

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza oraz Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół w Pajęcznie zapraszają na Koncert Anity Urban – solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu, absolwentki Zespołu Szkół w Pajęcznie.

Anita Urban jest absolwentka Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie. Przygodę muzyczną rozpoczęła uczęszczając do Ogniska Muzycznego w Pajęcznie, gdzie pierwsze swoje muzyczne kroki stawiała pod okiem pani Marity Pieluchy. Studiowała śpiew solowy na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Zadebiutowała w roku 2004 na deskach bydgoskiej Opery Nova rolą Cześnikowej w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki.
Jest laureatką Złotego Słowika. Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie. W dorobku artystycznym posiada pierwszo i drugoplanowe role operetkowe i musicalowe.
Od 2006 r. wykłada na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2014 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w zakresie wokalistyki.
Obecne można ją usłyszeć na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu m.in. jako: Księcia Orlovskiego (Zemsta nietoperza), Opinię Publiczną (Orfeusz w piekle), Mary Smith (Mayday), Gołdę (Skrzypek na dachu), Arystokratkę (Evita).

W Programie:

  • piosenki okresu międzywojennego
  • songi muscialowe
  • arie operektowe

Koncert odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godz. 19:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie.

Poprzedni artykułGroźny wypadek w Ostrołęce
Następny artykułPolicja zatrzymała internetowego oszusta
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments