R e k l a m a
Strona głównaArchiwumCo daje refinansowanie pożyczki pozabankowej?

Co daje refinansowanie pożyczki pozabankowej?

Refinansowanie szybkiej pożyczki pozabankowej sposobem na przedłużenie terminu spłaty zobowiązania

Rok 2016 to dla rynku szybkich pożyczek pozabankowych sporo zmian i nowych zasad. Ustawa antylichwiarska, która weszła kilka miesięcy temu w życie uregulowała parę bardzo istotnych aspektów, w szczególności limit kosztów pożyczki. Najbardziej wyraźne, z punktu widzenia klienta, są zmiany dotyczące przedłużania okresu spłaty pożyczki. Wiele firm nie oferuje już tej usługi ponieważ jest to dla nich nieopłacalne. Możliwe jest jednak refinansowanie pożyczki. Na czym ono polega?

Szybkie pożyczki pozabankowe skutecznie lawirują w lukach ustawy antylichwiarskiej

Próby, nierzadko skuteczne, wynajdywania luk w prawie, są standardem na rynku usług finansowych czy ubezpieczeniowych. Ustawy, paragrafy, kodeksy nie są w stanie uregulować skutecznie wszystkich kwestii. Czasem nawet nieprecyzyjnie dobrane słowa w kolejnych ustawach dają pole do popisu prawnikom wielkich korporacji. Choć czasem próby obejścia prawa mogą wydawać się nieetyczne, z punktu widzenia prawnego są one w zupełności legalne.

Szybkie pożyczki pomimo twardego zderzenia z nowymi ustawami regulującymi rynek, zachowały uchylone drzwi i pewne pole manewru, dzięki czemu firmom pozabankowym udaje się przepchnąć stary model sprzedaży usług finansowych. Aby dowiedzieć się na jakich zasadach obecnie działa system szybkich pożyczek pozabankowych przejdź do tego artykułu http://chwilowkidlasprytnych.com/centrum-informacji-pozyczkowej/szybkie-pozyczki/. Szybka pożyczka obarczona jest wspomnianym na początku limitem kosztów, który zawiera w sobie opłaty za przedłużenie terminu spłaty długu. Limit jest na tyle restrykcyjny, że przedłużenie terminu spłaty musiałoby być zupełnie bezpłatne, co oczywiście nie opłaca się żadnemu pożyczkodawcy. Szybko jednak znaleziono furtkę, dzięki której klienci nadal mogą przedłużać termin spłaty w nieco innej formie, co w zasadzie z wyjątkiem nazewnictwa, dla zwykłego klienta nie zmienia nic. Wielu klientów chętnie korzystało z możliwości przełożenia terminu spłaty, co skutecznie chroniło przed naliczaniem karnych odsetek. Dlatego też część firm zdecydowała się na współpracę celem umożliwienia refinansowania swoich pożyczek tak aby spełnić wszystkie potrzeby klientów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie firmy posiadają w swojej ofercie taką usługę. Przed zaciągnięciem pożyczki pozabankowej warto więc sprawdzić czy pożyczkodawca umożliwia refinansowanie, bowiem w innym wypadku nie ma absolutnie żadnych możliwości na przełożenie terminu spłaty!

W jaki sposób szybka pożyczka może być refinansowana?

Sprawa jest niebywale prosta. Refinansowanie jest to spłata pożyczki bieżącej nową pożyczką zaciągniętą w zaprzyjaźnionej firmie pozabankowej. Pożyczkodawca, u którego zaciągnięto ekspresową pożyczkę występuje zwykle w naszym imieniu do zaprzyjaźnionej firmy pożyczkowej o udzielenie nowej pożyczki na spłatę poprzedniej. Pieniądze trafiają w całości na konto pierwszego pożyczkodawcy, dzięki czemu dokonuje się w całości spłata zadłużenia, uzyskując nową pożyczkę u drugiego pożyczkodawcy z nowym terminem spłaty i kosztami dodatkowymi, porównywalnymi z kosztem przedłużenia spłaty pożyczki na starych nieobowiązujących już zasadach.

Nową pożyczkę pozabankową można zaciągnąć na termin jaki pasuje klientowi. Można ustalić termin spłaty kilkudniowy lub na pełen miesiąc. Naturalnie, od okresu spłaty zależna jest cena refinansowania. Ponieważ jest to zupełnie nowy model usług finansowych, nie wiadomo jeszcze ile razy będzie można skorzystać z refinansowania jednego zobowiązania. Można jedynie się domyślać, że póki usługi te nie będą nadużywane i nie będą powodować nadmiernego zadłużania się pożyczkobiorcy, ustawodawcy odpuszczą sobie znalezienie sposobu na zaprzestanie takich praktyk. Z drugiej jednak strony refinansowanie przyjmuje charakter rolowania pożyczki, co w zasadzie jest zabronione. Można więc spodziewać się, że kwestią czasu jest nowelizacja ustawy tak aby proceder refinansowania stał się zabroniony. W między czasie obejście zakazu działa w najlepsze.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem chwilowkadlasprytnych.com
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
adsdwdasd
adsdwdasd
7 lat temu

a co to ma wspólnego z naszym rejonem?

adsdwdasd
adsdwdasd
7 lat temu

a co to ma wspólnego z naszym rejonem?