R e k l a m a

Cementownia WARTA – Co z tego ma przeciętny Pajęczanin? Za co zapłaci taniej?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Cementownia WARTA – Co z tego ma przeciętny Pajęczanin? Za co zapłaci taniej?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 51)
 • Autor
  Wpisy
 • #27067 Reply
  marian
  Gość

  Obserwując ruchy Cementowni, zauważyliśmy ostatnio że teren odkrywki przesunął się do naszej gminy,a co za tym idzie, podatek płacony przez Cementownie zasili konta naszej Gminy.Pytanie do władz co zrobi Rada Gminy za podatek od Cementowni, dla przeciętnego mieszkańca Gminy Pajęczno? Propozycje:
  -zmniejszyć opłaty za śmieci (w Cementowni są spalane opony i inne śmieci tzn zadośćuczynienie za trucie środowiska)
  -zmniejszyć opłaty za metr sześcienny wody i ścieków (woda w Pajęcznie jest strasznie droga ,a ścieki tym bardziej, cena powinna być przyjazna dla mieszkańca, niech dołoży Cementownia, na wzór gminy Rząśnia tam cena wody i ścieków, jest niska bo KWB BEŁCHATÓW DOKŁADA) a u nas co? Koledzy z zarządu C… W… rządzą gminą i nie da rady tego załatwić, żeby się nie narazić.?
  -dostęp do tańszego cementu,dla każdego mieszkańca gminy, w przypadku budowy domu, remontu itp (po uprzednim złożeniu stosownej dokumentacji) Przyjazna Gmina (???)
  Cementownia Warta nie jest jakąś biedną firmą, która nie ma pieniędzy, każdy o tym wie(niedługo ruszy budowa obwodnicy Warszawy, cała jezdnia ma być betonowa, nasz cement też tam pojedzie,b duże ilości). Ilość odbiorców, cementu i kontrahentów nie jest taka mała, kasa która wpływa do firmy, niejednego przyprawiła by o zawrót głowy, a to wszystko z terenów naszej gminy.Co z tego ma przeciętny Pajęczanin??? Podwyżki, podwyżki,itd.
  Droga RADO GMINY PAJĘCZNO mamy nadzieje że wybieraliśmy dobrze w ostatnich wyborach.
  Powyżej parę pomysłów na przyjazną gminę.

  #27072 Reply
  nie_mogę
  Gość

  brawo marian, bardzo dobry temat, teraz akurat jestem zajęty ale później znajdę chwilkę i dorzucę do tematu coś od siebie.

  #27075 Reply
  marica
  Gość

  Co z tego ma przeciętny pajęczanin? to samo co przeciętny Kowalski w całym kraju – bardzo dobre miejsce pracy, otóż tak potężny zakład tworzy kilka tysięcy miejsc pracy i nie chodzi tu tylko o sam zakład ale oczywiście jego otoczenie, dzięki temu zakładowi niektórzy okoliczni pracodawcy mogą choć zobaczyć jakie warunki pracy i płacy powinni stwarzać załodze w swoich firmach – zakład otrzymał z rąk Prezydenta RP Certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikowi , życzę wszystkim państwu byście mogli pracować w takiej firmie, jeśli ktoś jeszcze nie widzi dobrodziejstwa z istnienia w naszym regionie tej firmy to niech tylko wyobrazi sobie jej zamknięcie, i niech na zawsze pozostanie to tylko w jego wyobraźni, natomiast Pajęczno otrzyma od firmy solidne podatki z których opłaci pomysły włodarzy Pajęczna, jakie zapytajcie BURMISTRZA

  #27076 Reply
  jażombek
  Gość

  Napisać musisz jeszcze o nowotworach i chorobach płuc bo ta dziadowska firma musi spalać ścierwo przywożone z niemiec a przecież filtry na noc trzeba wyłączać.
  Jedna noc i auto białe od tego syfu. Poza tym dobrze to zarabiają w Bełchatowie a nie tej pseudo przyjaznej cementowi co to dostała certyfikat za który musiała zapłacić :/ To Kopalnia i Elektrownia są wzorem, chociaż tam te przywileje już się niestety kończą. Cementownia to popierdółka, która nieudolnie próbuje naśladować np. barbórkę bo to wielka kopalnia jest 🙂
  Odpowiadając na pytanie – przeciętny pajęczanin gó..o z tego ma oprócz zatruwania go niemieckim ścierwem.

  #27077 Reply
  nie_mogę
  Gość

  co do cementowni to nie rozumiem jednej rzeczy – skoro to jest cementownia, dlaczego spala się w niej śmieci? od tego nie są czasem spalarnie?

  druga sprawa – zanieczyszczanie środowiska. tak, wiem, że cementownia używa hiper mega nowoczesnych filtrów dzięki którym środowisko nie jest aż tak zanieczyszczane, ale czy jest bezpieczne? nie sądzę. aby się o tym przekonać wystarczy na dobę postawić auto prosto z myjni gdzieś pod cementownią. gwarantuję, że będzie całe zakurzone pyłem z cementowni. ludzie mieszkający w najbliższej okolicy też tym oddychają!

  marica – pewnie masz w tej cementowni pół rodziny. miejsce pracy może i dobre ale żeby się tam dostać pewnie trzeba mieć znajomości, jakoś nie słyszałem, żeby poszukiwali kogoś do pracy.

  zakład tworzy kilka tysięcy miejsc pracy

  może od razu kilka milionów?

  niektórzy okoliczni pracodawcy mogą choć zobaczyć jakie warunki pracy i płacy powinni stwarzać załodze w swoich firmach – zakład otrzymał z rąk Prezydenta RP Certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikowi

  chcesz porównywać prywatne firmy i przetwórnie do takiego kolosa jak cementownia? gratuluje wyobraźni.

  korzyści z cementowni odnosi niewielki procent mieszkańców całej gminy i powiatu (ci którzy w niej pracują) – zdecydowana większość zawdzięcza jej jedynie zanieczyszczenia i degradacje środowiska. jako truciciela powinno doić się z niej dużo dużo więcej kasy niż obecnie. nie widać, żeby któraś z naszych gmin przez cementownię stała się dużo bogatsza.

  i na koniec jeszcze jedna kwestia – cementownia jest niemiecka, skoro jej istnienie wiąże się z samymi plusami tak jak to pisze marica, dlaczego niemcy nie wybudowali takiego cuda u siebie tylko inwestują w naszą?

  #27081 Reply
  marica
  Gość

  w pierwszej kolejności do Jażąbka co ty chłopie piszesz o jakimś niemieckim ścierwie paliwo altenatywne jest tylko i wyłącznie polskie przez ciebie wyprodukowane, zobacz jaki ekologiczny przez nikogo niekontrolowany „dymek” wypuszczają inne firmy, antyrakowy i przeciw chorobie płuc,

  a teraz do nie-mogę to tobie brakuje obiektywizmu skoro podważasz, że ten zakład tworzy kilka tysięcy miejsc pracy :
  „chcesz porównywać prywatne firmy i przetwórnie do takiego kolosa jak cementownia?”
  a czym pracujący w tym zakładzie ludzie i ich rodziny różnią się od pracowników firm prywatnych tym drugim mniej do szczęścia potrzeba?
  od czego są spalarnie? gdybyś wykazał choć minimum dobrej woli to uzyskałbyś informację z niezależnych źródeł, że żadna spalarnia nie uzyska takich temperatur jak piec cementowy i że każda z cementowni korzysta z paliw alternatywnych, ile razy wyrzuciłeś śmieci do pieca CO, można to robić w cywilizowany sposób
  boli, że pracownikom można zapewnić godziwe warunki pracy ilu ludzi nie-mogę sam zatrudniasz i ilu rodzinom zapewniasz godziwy byt, jest niemiecka ok no to powiedz ilu niemców w niej znalazło zatrudnienie a ilu polaków?

  #27082 Reply
  jażombek
  Gość

  Wiem bo kolega jeździ na tirach i widział co się tam wyrabia (znaczy nie do końca bo kierowca musi zostawić kluczyki na budce żeby nie było świadków co się tam wyrabia). Jeśli sądzisz, że niemieckie np. leki to paliwo alternatywne to gratulacje.
  Skąd biały pył po jednej nocy na masce mojego samochdu. To gó..o wyżarło mi lakier w aucie to co robi z naszymi płucami?
  W powiecie pajęczańskim następuje gwałtowny wzrost zachorowań na choroby płuc, przeczytać można o tym w jednej z lokalnych gazet: http://ipp-pajeczno.pl/index.php/pajeczno/czy-powiat-zzera-rak/

  No ale ważniejsze jest zapewnienie „godziwego bytu” (notabene zarobki w Cementowni są wyśmiewane przez pracowników np. Kopalni w Bełchatowie). Także marica liż d..e zarządowi cementowni i módl się o zdrowie dla siebie i rodziny bo cementownia na pewno tego nie zrobi.

  #27083 Reply
  marica
  Gość

  no dzięki Jażombek twój link wyjaśnił z kim jesteś związany i dla wielu mydlenie oczu kolegą z tira da do myślenia ile wiesz o Cementowni, życzę długiej pracy w zakładzie który reprezentujesz oraz zdrowia, szczególnie w chłodni, w Cementowni pracuję od 30 lat i jakoś dzięki Bogu żyję czego i tobie życzę, chętnie widziałabym w „mojej” firmie zatrudnione moje dzieci, czy ty z ręką na sercu powiesz to samo, no i troszkę kultury w wypowiedziach bo widzę, że mamusia nie byłaby zachwycona poziomem jaki reprezentujesz używając wulgaryzmów a można bez niepotrzebnych emocji i kulturalnie wypowiadać się na forach, czy to takie trudne dla pana Jażombka?

  #27084 Reply
  marica
  Gość

  A Jażombek jeszcze życzę wszystkim aby mogli razem z tobą mieć wyższe zarobki niż w Cementowni i razem z tobą je wyśmiewać oby takich w naszym kraju było jak najwięcej i mówię to całkiem poważnie, jestem pewien, że do kraju powróciliby nasi bliscy

  #27085 Reply
  jażombek
  Gość

  murica jesteś dobry w wyciąganiu pochopnych wniosków z niczego 🙂 Nie pracuje ani w chłodni ani w cementowni, zresztą tobie nic do tego. Druga sprawa to brak elementarnej kultury bo wstawki o wychowaniu to chamstwo i brak argumentów. Ale taki atak sugeruje, że trafiłem w sedno 🙂
  Pracujesz 30 lat w cementowni ale od niedawna w spalarni zrozum to 🙂 Najważniejsze żeby twoja rodzina godziwie żyła a że reszta będzie wdychała trujące odpady z niemiec to co tam. Przykład Kleszczowa gdzie nie dali sobie zrobić spalarni i truć się jak bydlęta za przeproszeniem. murica za „godziwe pieniądze” ty byś pewnie nawet te odpadki niemieckie zjadł 🙂

  #27087 Reply
  marica
  Gość

  fakty są nie do ogarnięcia przez twój umysł ale pamiętaj faktów się nie podważa taka jest rzeczywistość czy to ogarniasz czy nie jak widać raczej nie zapraszam w czerwcu na dni otwarte Cementowni abyś nie poznawał tego zakładu z wynaturzonych opowieści od „kolegów z tirów”, którzy zostawiają jakieś kluczyki w budkach żeby nie było świadków wizyty talibów w cementowni mimo wszystko pozdrawiam i życzę mniej wizyt u specjalisty w pewnym gabinecie do zo w czerwcu Marica

  #27088 Reply
  jażombek
  Gość

  Hahaha byłem w zeszłym roku na tym bydlim spędzie. Dziecko pół godziny czekało żeby wejść na jakiś badziewny dmuchawiec. Jeszcze rok wcześniej przejechałem się autobusem bo tym „ełropejskim” zakładzie – smród niesamowity! NIGDY WIĘCEJ.
  Skoro pracujesz już 30 lat więc za PRLu byłeś aparatczykiem i stąd te wizyty w gabinetach 🙂 Niestety póki pokolenie komuchów takich jak ty nie wymrze, tak by wam żyło się godziwie, nam młodym w tym kraju dobrze nie będzie.
  PS. Nie zapomnij nagrać się w gabinecie prezesa – łubu dubu, łubu dubu 🙂

  #27090 Reply
  marica
  Gość

  twój nick mówi że znasz doskonale łubu dubu z praktyki z „człowiekiem” takim jak ty po prostu się się nie dyskutuje i wybaczam ci haniebne dla mnie sformułowanie o aparatczyku ja wtedy byłem ty o tym słyszałeś od kolegów z tirów po prostu chłopcze jesteś za mały aby z tobą dyskutować o poważnych sprawach minęła 22 załóż pieluchę i aaa……wiem, że ci to trudno pojąć ale ja mówiłem o twoim stałym gabinecie lekarskim, psycholog już tu nie pomoże, zamów wizytę na dziś bo jutro może być za późno… pozdrowienia tego ci brak

  #27091 Reply
  marica
  Gość

  mówiąc o bydlim spędzie uwłaczasz wszystkim którzy tam byli no oczywiście oprócz siebie bo to dla ciebie komplement nikt cie tam na siłę nie ciągnął ale darmocha pasi bardzo chciałbym abyś o tym bydlim spędzie powiedział wszystkim tam wtedy obecnym tym którzy pracowali w tym zakładzie aby takie coś wychować

  #27092 Reply
  marica
  Gość

  uwaga pracownicy Cementowni z 30 letnim stażem wszyscy byliśmy aparatczykami, Boże zachowaj nas od takiej młodzieży

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 51)
Odpowiedz do: Cementownia WARTA – Co z tego ma przeciętny Pajęczanin? Za co zapłaci taniej?
Twoje informacje