R e k l a m a

Zdalne nauczanie dzieci a rzeczywistosc!

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Zdalne nauczanie dzieci a rzeczywistosc!

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 56)
 • Autor
  Wpisy
 • #94832 Reply
  paj@wp.pl
  Gość

  Od dwoch dni dzieci dostaja codziennie litanie zadan z kazdego przedmiotu do zrobienia a to 20zadan z matematyki, 10 z chemi, fizyki, nawet z wf test ile wysokosci ma siatka itp. Codziennie sziedze z dzieckiem wiele godzin zeby wytłumaczyc i rozwiazac zadania. Akurat mam przymusowy urlop w pracy a co jak wroce do pracy.Nauczyciele opamietajcie sie z ta iloscia bo kazdy mysli ze tylko ich przedmiot jest do zrobienia a jest tego łacznie bardzo duzo. Odkad to ja mam robiac za nauczyciela! to moze poprosze za to pensje bo tak naprawde chyba sie nam rodzicom nalezy!
  Juz dostalismy info ze dzieci na pewno nie wroca do szkoły do 17.04! no kurcze my mamy wyrabiac za innych, a kto zrobi za mnie!
  skoro nauczanie zdalne takie cudowne to po co tylu nauczycieli. niech wysyle 1 nauczyciel wszystkim uczniom zadania na cała polske np do 1.2.3.4.5.6.7.8 klas, przeciez ta sama podstawa programowa a zmiejszymy koszty utrzymania.
  Sorki ale jestem poirytowana tym wszytskim i ta beznadziejna sytuacja

  #94838 Reply
  Jaśko
  Gość

  A to zadania są dla rodziców czy dla dzieci?

  #94844 Reply
  paj@wp.pl
  Gość

  Teoretycznie dla dzieci, ale jesli jest nowy material to skad ma dziecko wiedziec i kto ma wytumaczyc. Dosyłaja zadania ale to nie sa powtórki tylko kolejne tematy lekcji, wiec kto ma dzieecku wytłumaczyc skoro nauczyciel naucza zdalnie?

  #94846 Reply
  Ania
  Gość

  Ilość materiału przesyłanego przez nauczycieli, oraz różnorodność jest nie do ogarnięcia. Sama “obsługa techniczna” prac domowych zajmuje mi godziny, bo 10-latka nie jest tak biegła, żeby była w stanie zrobić printscreena, opisać, wysłać, coś zeskanować, wydrukować, walczyć z nieotwierającymi się plikami, czy zrobić prezentację w “dowolnym programie”. O tym ze niektórych poleceń nie rozumie, nawet nie wspominam.

  #94851 Reply
  Babcia
  Gość

  Należy jeszcze zauważyć że w bardzo wielu domach oboje rodziców cały czas pracuje.

  #94853 Reply
  nauczycielka
  Gość

  Uczeń powinien się zwrócić do nauczyciela, jeśli nie potrafi sobie poradzić z jakimś zadaniem lub zagadnieniem do opanowania. Mógłby też spróbować samodzielnie przeczytać materiał w podręczniku, może nawet kilkukrotnie, i go zrozumieć, przeanalizować przykłady rozwiązane w podręczniku i na ich podstawie rozwiązać inne zadania. Żeby człowiek się czegoś nauczył, musi to robić, a nie patrzeć, jak to robi nauczyciel, lub przeszkadzać na lekcji.

  #94855 Reply
  Jaśko
  Gość

  Też uważam,że wystarczy skontaktować się z nauczycielem, zapytać, poprosić o wyjaśnienie, pomoc. Teraz niestety wychodzi brak samodzielności. Dzieci nie potrafią korzystać z podręczników, są prowadzone za rączkę, nie potrafią sobie teraz poradzić z żadną trudnością i przerasta je często organizacja pracy. Niech to da myślenia nam rodzicom

  #94876 Reply
  xyz
  Gość

  Zgadzam się z Jaśko

  #94884 Reply
  taka prawda
  Gość

  Czyli, mam rozumieć, szkoła i nauczyciele jednak się przydają? A jeszcze nie tak dawno, co łatwe do sprawdzenia, “wieszaliście na nich psy”. Czyżby niektórzy rodzice mieli trudności z ogarnięciem nadmiaru wiedzy? Przepraszam za drobną złośliwość, ale wydawało mi się, że do niedawna lekarze i nauczyciele byli najbardziej znienawidzonymi grupami zawodowymi. To jak to z wami jest, ludziska?

  #94886 Reply
  epaj@wp.pl
  Gość

  Jezli nauka ma tak wygladac ze nauczyciele tylko zadaja i ta nauka zdalna taka rewelacyjna to po utzrymywac 800 tys nauczycieli.
  Rodzice juz swoje sie wyuczyli i tez studia maja a zadawac tez potrafie, tylko do pracy chodzę i zeby wyrabiac ze belfrów to przesada

  #94888 Reply
  nauczycielka
  Gość

  Nikt nie twierdzi, że nauczanie zdalne jest rewelacyjne. Ale czy ma Pani lepszą propozycję? Przecież na razie jest to całkowicie dobrowolne dla uczniów, nie podlega ocenie. Więc Pani dziecko może leniuchować całe dnie. Jeśli jednak zdecyduje się Pani pomagać mu w nauce, to proszę odpuścić sobie język polski, bo ortografia, interpunkcja i składnia – fatalne. Nawet zdenerwowanie tego nie usprawiedliwia.

  #94890 Reply
  Jaśko
  Gość

  Nauka zdalna na tym polega i to nie nauczyciele ją wymyślili. Zapewniam, że też woleliby normalnie pracować z dziećmi. Wiadro pomyj najłatwiej jednak wylać na nauczycieli, chociaż są w tej sytuacji w równie trudnym położeniu, bo to oni odpowiadają za realizację programu. Proponuję więc, drodzy zapracowani rodzice, olać tych nierobów i pozwolić dziecku grzać klawiaturę całymi dniami, przecież czytać i pisać już umieją, po co komu wykształcone, samodzielne i zaradne społeczeństwo? Lepiej wychować frustratów, którzy tylko potrafią biadolić i szukać winy w innych… Brak słów

  #94891 Reply
  Jaśko
  Gość

  Nie wolno zadawać nowych tematów, proszę to przypomnieć nauczycielowi.

  #94892 Reply
  Zuzia
  Gość

  W pełni się zgadzam. Nauczenie kogoś wymaga wiele pracy i cierpliwości. Czy łatwo dotrzeć do 25 uczniów, gdy rodzice nie potrafią dotrzeć do swojego jednego dziecka, góra dwóch.

  #94893 Reply
  epaj@wp.pl
  Gość

  no chyna nauczycielko sobie zartujesz ze jest dobrowolne nauczanie zdalne! moje dziecko dostaje zadania które musze odełac do sprawdzenia i na dziennik elektroniczny dostaje oceny.
  A odnoscie jezyka polskiego czy jezyków to gramatyke opisowa na studiach przerabialam i to roznych jezyków i nie na podyplomówkach! wiec kropeczkami sie nie przejmuje,he,he

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 56)
Odpowiedz do: Zdalne nauczanie dzieci a rzeczywistosc!
Twoje informacje