R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaBiurko dla dziecka – pamiętaj o tych akcesoriach

Biurko dla dziecka – pamiętaj o tych akcesoriach

Planujesz zakup biurka dla dziecka i nie chcesz o niczym zapomnieć? A może mebel już stoi w pokoju, a ty chcesz wypełnić szuflady przedmiotami, które przydają się podczas nauki? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Przedstawiamy akcesoria, które powinny znaleźć się w każdym biurku dla dziecka!

Długopis i notatnik

Długopis i notatnik (lub luźne kartki papieru) to obowiązkowe wyposażenie każdego biurka. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie zapisać numer telefonu lub inną ważną informację. Zresztą lista zastosowań się na tym nie kończy. Dzieci często muszą pisać do szkoły wypracowania lub notatki z lekcji, nie mówiąc już o rozwiązywaniu zadań czy innych pracach domowych. Ołówek lub zwykły długopis powinien wystarczyć, choć można rozważyć cienkopisy Stabilo. Na co byśmy się nie zdecydowali, pamiętajmy, że lekkie i wygodne długopisy mogą być pomocą dla dzieci, które mają trudności z wyraźnym pisaniem.

Kredki

Twoje dziecko chodzi na lekcje plastyki lub po prostu lubi rysować w wolnym czasie? Nie zapomnij o kredkach! W sprzedaży znajdziesz różne modele – wybierz zestaw zawierający jak najwięcej kolorów. Pamiętaj też o dodatkowych akcesoriach, takich jak pudełko na kredki oraz temperówka. Bez tej ostatniej rysowanie kredkami jest wręcz niemożliwe!

Plastelina

Jeśli twoje dziecko ma talent plastyczny lub po prostu szukasz ciekawego pomysłu na wspólne spędzanie czasu, to koniecznie kup plastelinę. To świetny sposób na rozwijanie zdolności manualnych – lepienie kształtów z plasteliny wymaga dobrej koordynacji oraz zmysłu estetycznego.

Taśma klejąca, nożyczki i klej

Taśma klejąca, nożyczki i klej, podobnie jak długopis i kartka papieru, powinny znaleźć się w biurku dziecka. Każde z nich warto zabrać ze sobą do szkoły. Dzięki taśmie klejącej dziecko może łatwo naprawić książkę i przygotować wyklejankę, a nożyczki przydają się do wycinanek oraz rozcinania opakowań prezentów.

Tablica korkowa

Za biurkiem warto zawiesić tablicę korkową. Dziecko może do niej przypiąć najważniejsze informacje, takie jak plan lekcji, listę nadchodzących sprawdzianów czy karteczki z istotnymi datami. Tablica korkowa przydaje się również podczas nauki języków obcych. Wystarczy umieścić na niej fiszki i powtarzać słówka za każdym razem, gdy się na nią spojrzy.

Listwa zasilająca

Listwa zasilająca powinna znaleźć się na każdym biurku. Współczesne dzieci ciągle korzystają z urządzeń elektronicznych takich jak laptop, komputer stacjonarny, smartfon czy tablet. Warto zadbać o to, by źródło prądu znajdowało się w łatwo dostępnym miejscu i posiadało dużą liczbę wejść – w ten sposób dziecko może naraz ładować nawet kilka urządzeń.

Podkładka pod myszkę

Korzystanie z myszki bezpośrednio na drewnianym biurku bywa irytujące – często występują problemy z kursorem, a do tego blat szybko się niszczy. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zwykła podkładka pod myszkę. To tani gadżet – kosztuje nie więcej, niż kilkanaście złotych, a daje gwarancję wygodnego korzystania z myszki przez dziecko.

Artykuł sponsorowany

R e k l a m a