R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaChcesz widzieć więcej? Pomyśl nad telewizorami z systemem Ambilight

Chcesz widzieć więcej? Pomyśl nad telewizorami z systemem Ambilight

Jeśli lubisz oglądać filmy i seriale lub grać na konsoli, telewizor z systemem Ambilight na pewno przypadnie Ci do gustu. Odpowiednio rozmieszczone diody LED rzucają kolorową poświatę na ścianę, znajdującą się za odbiornikiem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora!

Ambilight to świat kolorów. Kolory na ścianie mogą być takie same, jak odcienie obrazu wyświetlanego na ekranie. Z drugiej strony możesz ustawić diody LED na statyczny biały, zielony, niebieski lub zielony kolor. Telewizor z systemem Ambilight sprawdzi się zarówno                 w domu, jak i firmie. Zobacz, dlaczego warto go kupić!

Technologia Ambilight – na czym dokładnie polega?

Technologia Amiblight zapobiega zmęczeniu oczu, jednocześnie zapewnia lepsze wrażenia wizualne. Można z niej korzystać na dowolnej ścianie, niezależnie od tego, czy telewizor znajduje się na podstawce, czy ściennym uchwycie. Wykorzystuje inteligentne oświetlenie LED, umieszczone z boku odbiornika, które rzuca kolor na ścianę za TV. Wyświetlane kolory pasują do odcieni pojawiających się w programie, serialu lub filmie, dlatego ekran wydaje się większy. Wspomniane rozwiązanie wzmacnia kontrast obrazu i tworzy wciągające światło, dzięki czemu poczujesz się tak, jak w kinie. 

Telewizor z systemem Ambilight wciągnie Cię w oglądany serial, program lub film. Wspomniana technologia rozciąga obraz poza ramki urządzenia, które w najnowszych modelach już są niezwykle cienkie. Diody LED mogą znaleźć się z dwóch, trzech, a nawet czterech stron. Jeśli szukasz nowoczesnych telewizorów w atrakcyjnych cenach, kliknij TUTAJ: https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory/technologie/ambilight.html

Dlaczego warto kupić telewizor z systemem Ambilight?

Proponowany system działa najlepiej, gdy ściana z tyłu jest gładka, biała i matowa. Pamiętaj też, by niczym jej nie zastawiać. Aby w pełni wykorzystać Ambilight, zachowaj 20-25 cm odstęp między telewizorem a ścianą. Jeśli możesz, postaw telewizor w dużym, ciemnym pomieszczeniu.

Nowoczesny telewizor możesz zsynchronizować ze Spotify. W tym przypadku Ambilight automatycznie dopasowuje intensywność światła i wyświetlane kolory do tempa i głośności muzyki. Organizując imprezę, nie musisz już zawieszać małej, świecącej kuli. 

System Ambilight to również świetny dodatek do gier. Szybkość zmiany kolorów doskonale odzwierciedla tempo wirtualnej rozgrywki. Niezależnie od tego, czy lubisz strzelanki, czy gry wyścigowe, proponowana funkcja zapewni niesamowite wrażenia. Telewizor z systemem Ambilight współgra z systemem inteligentnego oświetlenia Philips Hue. Dzięki temu                      w mgnieniu oka przekształcą Twój salon w centrum rozrywki.

Jeśli urządzasz mieszkanie i cenisz sobie wygodę, zwróć uwagę na nowoczesny sprzęt AGD. Zastanawiasz się. jak wybrać urządzenia, gdy dysponujesz niewielką przestrzenią? Zmywarka do małej kuchni to nie problem! Sprawdź, jaki model wybrać. 

Jak ustawić telewizor Ambilight?

Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić podświetlany telewizor? Proponowany model zapewnia wyjątkowe wrażenia wizualne. Dodatkowo oferuje nastrojowy pokaz świetlny podczas słuchania romantycznej lub relaksującej muzyki. Dzięki temu możesz odpocząć po ciężkim dniu.

Telewizor z systemem Ambilight doskonale sprawdzi się podczas oglądania wydarzenia sportowego, koncertu i filmu. Możesz również go włączyć podczas wirtualnej rozgrywki. Dzięki wspomnianej technologii ekran wydaje się większy niż w rzeczywistości.

System Ambiligt może działać w trybie dynamicznym lub statycznym. Jeśli wybierzesz pierwsze rozwiązanie, kolorowa poświata zmienia się w zależności od obrazu wyświetlanego na ekranie. Technologia wykorzystuje specjalne algorytmy, by zanalizować obraz, a następnie dobrać odpowiednie kolory i szybkość ich zmian.

W trybie statycznym oświetlenie ściany nie ulega zmianie. Producent proponuje tutaj opcję śledzenia koloru, a każdemu ustawieniu przypisał konkretny odcień poświaty. Dzięki temu możesz dopasować światło do swoich preferencji. Warto też wspomnieć o śledzeniu wideo, które bierze pod uwagę sygnał wizji. Możesz tutaj wybrać jedną z następujących opcji: standard, naturalny, relaksacyjny, komfort, gra, piłka nożna, jaskrawy. 

Co to jest Ambilux?

Philips oferuje również osobną, ale podobną technologię, zwaną Ambilux. Bazuje na idei projekcji na tylnej ścianie, ale zamiast wyświetlać tylko światło, pokazuje ten sam obraz, co na ekranie. Wspomniane urządzenie wykorzystuje maleńkie projektory, zamiast diod LED. Mikroprojektory znajdują się pośrodku tylnej części telewizora. 

Ambilux możesz swobodnie regulować. Producent proponuje różne tryby, od intensywnych po subtelne. Jeśli zależy Ci na spektakularnym rezultacie, zintegruj wspomnianą technologię z inteligentnym oświetleniem Philips Hue. Możesz ją również zsynchronizować ze Spotify lub konsolą do gier. Oprócz kolorowych efektów świetlnych, nowoczesne telewizory oferują rozdzielczość ultra HD i systemem operacyjnym Google Android TV. Zajrzyj do Google Play,             a następnie pobierz aplikacje i gry do przesyłania strumieniowego. Zazwyczaj ustawienia Ambilight możesz zmieniać za pomocą pilota, dołączonego do telewizora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a