R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaCo wybrać Android czy iPhone?

Co wybrać Android czy iPhone?

W życiu każdego człowieka przychodzi ten czas, że musi zdecydować… wybrać telefon z iOS czy Androidem. Dzisiaj pomożemy w podjęciu tego niezwykle trudnego wyboru.

Telefony stają się coraz ważniejszym urządzeniem w naszym codziennym życiu, dlatego tak wielu użytkowników przykłada wielką wagę do wyboru tego właściwego modelu. Na rynku urządzeń mobilnych zostały już tylko dwa wiodące systemy operacyjne – Android i iOS. Z czasem platformy znacznie się do siebie upodobniły jednak nadal wyróżnia je kilka cech, które mogą zdecydować o tym, którą z nich wybierzemy.

Design i cena

Telefony z Androidem tworzy wielu światowych gigantów jak Samsung, Huawei czy Xiaomi, natomiast iOS znajdziemy tylko w urządzeniach od Apple. Z racji, że Android wykorzystywany jest prze różne marki to wybór telefonów jest ogromny – duże, małe, składane oraz przede wszystkim tanie i drogie.

W przypadku najnowszego Apple Iphone 13 mamy dostępne tylko 3 modele – mały, średni i duży. W przypadku Apple nie każdemu przypadnie do gustu notch, czyli spore wcięcie na górze ekranu. Produkty z jabłkiem postrzegane jako premium cechują się również wysokimi cenami. Nawet najtańszy iPhone SE to wydatek ponad 2000 zł. 

System

Oprogramowanie Apple słynie z dopracowania i wysokiego bezpieczeństwa, niestety kosztem funkcjonalności. Co prawda system Appla powoli zbliża się pod tym względem do Androida ale w telefonie z jabłuszkiem nadal nie uświadczymy jeszcze takiego poziomu możliwości dostosowania urządzenia. Dla wielu osób minusem iPhonów jest brak możliwości nagrywania rozmów oraz niewygodny system powiadomień. Dodatkowo nawet we flagowym iPhone 13 Pro nadal próżno szukać asystenta głosowego z którym porozmawiamy po polsku. Użytkownicy iOS nie mogą również instalować aplikacji spoza oficjalnego sklepu. Ma to również swoje plusy, ponieważ podnosi bezpieczeństwo.  

Wniosek

Podsumowując. Jeśli lubisz możliwość daleko idącej konfigurowalności urządzenia, polskiego asystenta głosowego, androidowy system powiadomień oraz możliwość nagrywania połączeń wybierz telefon z zielonym robocikiem. Jeśli szczególnie stawiasz na bezpieczeństwo i prywatność to w mojej opinii lepiej będzie zainwestować swoje ciężko zarobione złotówki w iPhone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments