R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaFunkcje oszczędzania wody i energii - czy rzeczywiście działają?

Funkcje oszczędzania wody i energii – czy rzeczywiście działają?

Zależy ci na pralce, która nie zużywa dużo wody i energii? Wybierz nowoczesny model uznanego producenta, który pomoże nie tylko starannie pozbyć się plam, ale przede wszystkim – oszczędzić na rachunkach. Na jakie elementy zwracać uwagę, szukając odpowiedniego sprzętu? Przyjrzyj się temu bliżej na przykładzie bardzo dobrze ocenianych pralek Beko!

Energooszczędna pralka – czyli jaka?

Jednym z głównych wskaźników, które mówią, czy pralka jest energooszczędna, jest klasa energetyczna sprzętu. W 2021 uległo zmianie nazewnictwo klas energetycznych. Nie znajdziesz już modeli opisywanych jako A++ lub A+++, lecz urządzenia określane literami od A do G, gdzie A oznacza największą efektywność energetyczną i najniższe rachunki za prąd. Pamiętaj, że to tylko sugestia – aby poznać konkretne kwoty związane z użytkowaniem sprzętu, warto sprawdzić zużycie prądu na 100 cykli. Dodatkowo sklepy internetowe przeliczają takie dane wg średniej taryfy – po to, by znać orientacyjną kwotę.

Czy mała pralka może być energooszczędna? Jeśli decydujesz się na niewielki model, może to oznaczać częstsze włączanie prania. Bardziej pojemna pralka to rzadsze z niej korzystanie. Spróbuj oszacować, jak często będziesz uruchamiać kompaktową pralkę, a jak to będzie wyglądać przy większym urządzeniu. Przekalkuluj to, licząc zużycie dla 100 cykli prania, by otrzymać całościowe koszty eksploatacji urządzenia.

Energooszczędność – najważniejsze technologie

Energooszczędność pralki to nie tylko odpowiednia klasa energetyczna – to również prawidłowe wybieranie programów. Sprawdź, czy urządzenie ma możliwość prania w niższych temperaturach – to w prosty sposób przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Upewnij się też co do zastosowanych technologii. W przypadku pralek Beko twoją uwagę zwróci OptiSense, czyli odpowiednie dobieranie zużycia prądu i wody do wielkości załadunku. Co więcej, ta technologia sprawia, że warunki prania są dostosowane do potrzeb konkretnych tkanin – by nie tylko płacić niższe rachunki, ale zachować ubrania w dobrym stanie przez długi czas.

Docenisz także program AquaTech – łączy on efektywne i szybkie pranie z bardzo dużą dokładnością. Aż 24 specjalne dysze wstrzykują wodę pod dużym ciśnieniem – łatwo dopierzesz trudne plamy, co zwykle udaje się tylko przy dłuższych programach.

Na jakie rozwiązania jeszcze zwrócić uwagę w przypadku oszczędności wody i prądu? Automatyczny dobór wody – pralka sama dobiera jej zużycie do załadunku.

Lista technologii, które pomogą oszczędzić wodę i prąd zależy od producenta i konkretnego modelu pralki. Na jakie inne elementy zwrócić uwagę, wybierając pralkę, by mieć pewność, że kupujesz dobry sprzęt, który bezawaryjnie posłuży ci latami? W końcu gdy pralka nie działa prawidłowo, może zwiększać się zużycie wody lub energii.

Przeanalizuj także takie kwestie, jak:

  • wielkość wsadu;
  • wymiary urządzenia;
  • generowany hałas;
  • dostępne programy,
  • funkcje i technologie;
  • zabezpieczenia;
  • łatwe sterowanie – w tym dzięki aplikacji mobilnej.

Pralkę o jakiej klasie energetycznej kupić? To tylko jeden z parametrów, które są istotne przy zakupie – miej przed oczami pełniejszy obraz i zwracaj też uwagę na zużycie prądu na 100 cykli, odpowiednie technologie czy krótkie programy.

Jaki model kupić? Sprawdź pralki Beko w sklepie MediaMarkt, przeczytaj opinie użytkowników i porównaj specyfikacje techniczne sprzętów, które wpadły ci w oko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a