R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak nadać włosom blask? Zabiegi i kosmetyki do pielęgnacji włosów w...

Jak nadać włosom blask? Zabiegi i kosmetyki do pielęgnacji włosów w duchu glow

Chcesz uzyskać na włosach lśniący blask? Podpowiadamy, które produkty do stylizacji i pielęgnacji włosów pozwolą cieszyć się świetlistym połyskiem. Czym różni się zabieg glow od nabłyszczania w salonie? O co prosić swojego fryzjera i jak samodzielnie w domu uzyskać efekt tafli? Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące nadawania włosom maksymalnego połysku.

Usługa glow w salonie – koloryzacja z efektem lustra

Współczesne produkty kosmetyczne, zwłaszcza te profesjonalne, potrafią zdziałać na włosach cuda. Usługa glow nadaje im maksymalny połysk. Efekt jest bardzo naturalny, pasma są pełne blasku, wyglądają zdrowo i pięknie. Jednocześnie jest to koloryzacja trwała – bez względu na aktualny kolor włosów znajdziesz idealny odcień dla siebie. Z użyciem farb typu glow możesz włosy mocno rozjaśnić lub dowolnie przyciemnić. Usługa nazywana jest też koloryzacją z efektem lustra. Farba zawiera pigmenty odbijające światło i pomaga uzyskać chłodny, wielotonowy efekt, który wygląda  subtelnie i dodatkowo zwiększa objętość włosów

Nabłyszczanie włosów w salonie – glossing

Kolejnym zabiegiem, któremu możesz się poddać u profesjonalnego kolorysty to nabłyszczanie włosów, tzw. glossing. Metoda ożywia i nadaje blasku zarówno włosom naturalnym, jak i farbowanym. Nabłyszczanie jest koloryzacją półtrwałą, która wzmacnia obecny odcień lub nieznacznie go zmienia. Bardzo dobrze działa na przykład na włosy blond, ponieważ pomaga pozbyć się żółtych refleksów. Możesz też na jasnych blondach zyskać na przykład truskawkowy połysk.

Rekomenduje się wykonać usługę 4-6 tygodniu po koloryzacji, by podkreślić obecny odcień pasm lub nieznacznie go zmodyfikować. Glossing jest dobrym wyborem również dla osób, które nie chcą diametralnie zmienić koloru na głowie, ale pragną mieć naturalnie błyszczące włosy. Zyskujesz piękny połysk, miękkość i zdrowo wyglądającą fryzurę.

Dodawanie blasku włosom w domu

Jeśli Twoje włosy są matowe i płaskie, zafunduj im nabłyszczającą kurację. Możesz dodać im blasku, stosując odżywkę po każdym myciu włosów. Wskazane jest stosowanie kosmetyków z zawartością emolientów, takich jak naturalne oleje i masła. Używaj też szamponów chroniących włosy farbowane przed wypłukiwaniem koloru. Raz w tygodniu zastosuj maskę nabłyszczającą, która wzmacnia odcień włosów. Do ostatniego płukania głowy użyj chłodnej wody. Susz włosy suszarką skierowaną zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Kosmetyki do stylizacji włosów, które dodają blasku

Właściwa pielęgnacja włosów to absolutna podstawa, by kosmyki zachwycały blaskiem. Ale możesz podkręcić jeszcze bardziej ich glow, na przykład spryskując je nabłyszczającym sprayem. Dostępne są produkty do stylizacji, które nadają włosom świetlistej poświaty. Zaaplikuj je na wysuszone i dowolnie wymodelowane włosy – spray z połyskiem pięknie wygląda zarówno na prostych włosach, jak i plażowych falach. Dobre efekty przynoszą również sera stosowane jako kosmetyki termoochronne przy prostowaniu lub produkty do wykończenia stylizacji. Przywróć blask swojej fryzurze!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a