R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak wybrać kartę graficzną?

Jak wybrać kartę graficzną?

Wybór odpowiedniej karty graficznej może być ciężkim zadaniem. Szczególnie trudne jest to dla osób, które nie mają zbyt dużego pojęcia na ich temat.

  1. Karta graficzna – co to takiego?
  2. Najlepsza karta graficzna do laptopa
  3. Najlepsza karta graficzna do gier

W poniższym artykule wyjaśniamy, do czego służy karta graficzna oraz jak ją dobrać, by odpowiadała naszym wszystkim potrzebom.

Karta graficzna – co to takiego?

Wpisując tę nawę w wyszukiwarkę możemy znaleźć mnóstwo ofert tak jak, np. na stronie https://www.morele.net/kategoria/karty-graficzne-12/. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzętem komputerowym, mogą mieć problem, z określeniem, czym tak właściwie jest karta graficzna.

Najprościej jej funkcję możemy określić jako wyświetlanie oraz generowanie obrazu. To dzięki odpowiednio dobranej karcie graficznej możemy oglądać wszelkie animacje. Od jej wydajności może zależeć jakość grafiki wyświetlanej na naszym komputerze, dlatego też należy dopasować ją do naszych potrzeb. Na inny model powinny zdecydować się osoby, którym zależy na jak najwyższej jakości grafiki, czyli np. osoby pracujące na zaawansowanych programach graficznych, a zupełnie inny może okazać się dobry dla mniej wymagających użytkowników.

Najlepsza karta graficzna do laptopa

Wybierając kartę graficzną do naszego laptopa, musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jedną z nich jest pamięć naszej karty – jest to najważniejszy parametr, gdy chcemy cieszyć się wysoką wydajnością. Jeżeli laptop wykorzystywany jest do podstawowych działań, wystarczająca będzie karta o 2 GB pamięci RAM. W przypadku wyższych wymagań warto zakupić takie modele, które mają więcej pamięci – 4,6 lub 8 GB.

Dobrze jest zwrócić uwagę, jakie rozdzielczości są obsługiwane przez dany rodzaj kart. Obecnie standardem jest rozdzielczość full HD, istnieją również układy, które obsługują 4K. To, co wymaga większego zainteresowania to liczba procesujących jednostek – im jest ich więcej, tym lepsze jest przetwarzanie grafiki. To z kolei wpływa na płynność wyświetlanego obrazu, np. podczas gier.

Najlepsza karta graficzna do gier

Jeżeli nasz laptop lub komputer służy przede wszystkim do grania w gry, dobrze jest wybrać taki rodzaj karty, który sprosta temu zadaniu. W tym przypadku dobrze jest wybrać kartę, której pamięć RAM wynosi minimum 4 GB – nie zapominajmy, że to głównie od tego parametru zależy jej sprawność i wydajność. To, co może być istotne dla wielu graczy to obsługa VR, dzięki czemu możliwe jest skorzystanie z narzędzi wirtualnej rzeczywistości. Dlatego też warto wybrać model, który wspiera tę technologię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a