R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak zorganizować przestrzeń w szafie dziecięcej? Praktyczne porady

Jak zorganizować przestrzeń w szafie dziecięcej? Praktyczne porady

Odpowiednie zorganizowanie szafy dziecięcej znacznie ułatwi codzienne korzystanie z niej zarówno pociesze, jak i rodzicom. Na wysokości oczu i rąk powinny znaleźć się rzeczy najczęściej używane, czyli koszulki, spodnie czy legginsy i bluzy. Bieliznę warto ułożyć w szufladach wyposażonych w specjalne przegródki, a jeśli dziecko już samodzielnie korzysta z szafy, doceni klarowne oznaczenie poszczególnych półek.

Ogranicz miejsce w dziecięcej szafie

Własna szafa dla dziecka w jego pokoju to duży krok w kierunku samodzielności. Na początek tej drogi warto wybrać mebel niezbyt wysoki, z szufladami w dolnej części, aby ułatwić młodemu człowiekowi korzystanie z mebla. Dobrym wyborem będzie szafa dwu-, a nawet jednodrzwiowa, w zależności od potrzeb, która zaoferuje tylko tyle miejsca, ile faktycznie potrzeba na przechowywanie ubrań. Zbyt obszerny mebel z wieloma półkami, szufladami i dodatkową dużą przestrzenią po boku doprowadzi do ciągłego bałaganu wśród rzeczy niedbale odkładanych na miejsce. Duża szafa to też pozorna potrzeba kupowania dużej ilości ubrań.

Przestrzeń w szafie można też wypełnić oddzielnymi pojemnikami, jeśli takie rozwiązanie lepiej sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka.

Wygląd szafy dla dziecka też ma znaczenie

Praktyczność szafy dziecięcej docenią przede wszystkim rodzice. Dla pociechy mebel powinien być atrakcyjny wizualnie i dopasowany do wystroju. Częstym wyborem do pokoju dziecięcego jest biała szafa, której uniwersalny charakter pozwoli na łatwe dobranie pozostałych mebli i dodatków.

Producenci mebli doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb i upodobań klientów, również tych młodszych, dlatego wśród proponowanych szaf znaleźć można takie, których fronty są zdobione ulubionymi postaciami z bajek czy motywami z dziecięcego kręgu zainteresowań. Gdy malucha ciekawi kosmos i planety, atrakcyjna będzie dla niego szafa z frontem właśnie w tej tematyce. Gwiazdy, planety i rakiety podziałają na wyobraźnię i przeniosą go w najodleglejsze zakątki! Dla miłośniczek jednorożców najpiękniejszą szafą będzie zapewne taka z konikiem w chmurach w pastelowych kolorach. Niezależnie jednak od wybranego motywu, powierzchnia drzwi frontowych szafy powinna być zabezpieczona specjalnym preparatem przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Dzięki temu kolorowy mebel będzie dłużej służył!

Odpowiedni mebel dla młodego piłkarza, fana motoryzacji, tancerki czy modnisi można znaleźć w niejednym sklepie meblowym. Sprawdź, jakie szafy dla dzieci proponuje Agata.

Garść pomocnych wskazówek podczas aranżacji szafy dziecięcej

Szafa wybrana, ustawiona w pokoju w miejscu docelowym, więc teraz pora na ułożenie w niej wszystkich ubrań i dodatków. I tutaj pierwsza wskazówka: warto posegregować rzeczy dziecka według częstotliwości korzystania z nich. Na przykład na najwyższej półce możesz przechowywać ubrania eleganckie, które ubiera się tylko na specjalne okazje. Od dołu można ułożyć rzeczy na co dzień, również te przeznaczone do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Osobne miejsce mogą znaleźć w szafie dziecięcej ubrania niezbędne do uprawiania ulubionych sportów czy aktywności, np. stroje piłkarskie, na zajęcia taneczne czy akcesoria na basen. Ważne, żeby na wysokości wzroku i z najłatwiejszym dostępem znalazły się ubrania, z których dziecko korzysta na co dzień.

Chcesz zachęcić malucha do samodzielnego wyboru poszczególnych elementów ubioru? Oznacz półki i szuflady, z których powinno korzystać! Możesz zrobić to za pomocą prostych rysunków lub, jeśli pociecha potrafi już czytać, krótkimi hasłami: spodnie, koszulki, bluzy. Taka segregacja rzeczy pomoże też w utrzymaniu porządku.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments