R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaKiedy sucha karma dla kota to najlepszy sposób żywienia

Kiedy sucha karma dla kota to najlepszy sposób żywienia

Sucha karma dla kotów to najwygodniejszy sposób na karmienie pupila. Doskonale sprawdza się szczególnie u osób zapracowanych, które nie mają możliwości przypilnować rano ulubieńca, by zjadł wszystko przed wyjściem do pracy – a karmy mokrej nie wolno przecież zostawiać na cały dzień w miseczce ze względu na bezpieczeństwo kota. Czy jednak suche karmy są po prostu wyborem dla leniwych? A może są powody, dla których karmienie kota suchą karmą jest dla niego po prostu dobre?

Karma sucha kontra wybredne koty

Są sytuacje, kiedy karmienie kota mokrą karmą jest niemożliwe, chociażby przez krótki czas. Powodem mogą być chociażby wyjazd na wakacje, który utrudnia przechowywanie karmy mokrej (karmę suchą należy przechowywać po prostu w suchym miejscu, podczas gdy mokrą karmę należy trzymać po otworzeniu opakowania wyłącznie w lodówce).

Karmy suche bywają też polecane przez weterynarzy podczas leczenia karmą weterynaryjną. Karmy specjalistyczne, weterynaryjne, spełniające specjalne wymagania żywieniowe Twojego kota często mają gorszą dostępność niż tradycyjne karmy bytowe. Może okazać się, że konieczne jest przyjmowanie weterynaryjnej karmy suchej, chociażby z powodu braku odpowiednika w karmach mokrych.

Sucha karma przydaje się też, do zachęcenia kotów otyłych, by nieco więcej się ruszały. Używanie interaktywnych zabawek na przysmaki, by zwiększyć poziom aktywności kota, jest jednym z lepszych sposobów na odchudzanie kota lub utrzymanie prawidłowej wagi po zabiegu sterylizacji.

Niestety, jeżeli dla kota karma mokra jest jedyną znaną formą posiłku, może mieć problem, by zaakceptować nową karmę – kot będzie po prostu zdezorientowany. Dlatego sucha karma dla kota powinna być stałym elementem w kociej diecie. Dzięki temu oswoisz swojego kota z różnymi modelami żywienia. Kiedy konieczne będzie zmienienie mu diety całkowicie na suchą karmę, Twój kot szybciej zaakceptuje zmianę.

Najlepsza sucha karma dla kota sposobem na mnóstwo energii dla Twojego pupila

Wybór najlepszej suchej karmy nie jest prosty. W każdym sklepie masz duży wybór różnych produktów, a producenci karm próbują za wszelką cenę przekonać nasz, że to ich karmy dla kotów są najlepsze.

Jaka sucha karma dla kotów będzie więc najlepsza? Przede wszystkim, sprawdzaj zawsze jej skład, by nie dać się zwieść ładnemu opakowaniu. To tam znajdziesz informacje na temat wartości odżywczych, ilości mięsa, zbóż i suplementów. Niezależnie od etapu życia kota, wato wybrać karmę bezzbożową z dużą ilością mięsa. Organizm kota jest przystosowany przede wszystkim do trawienia produktów mięsnych – takie więc kupuj dla swojego pupila.

Lepiej unikać sztucznych barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku (zwłaszcza soli i cukru), a także zbóż i składników pochodzenia zwierzęcego, które nie zastąpią nigdy pełnowartościowego mięsa.

Te same potrzeby żywieniowe mają zastosowanie zarówno w stosunku do kotów rasowych, jak i zwykłych dachowców. Warto karmić kota możliwie najlepszą karmą, dzięki czemu unikniesz problemów zdrowotnych ulubieńca w przyszłości. Dla kotów cierpiących z powodu wrażliwego układu trawiennego warto stosować lekkostrawną karmę suchą, na przykład z kurczakiem, indykiem, lub królikiem.

Suche karmy premium – wybierz najlepszą karmę dla swojego ulubieńca

Bezzbożowe karmy dla kota często są droższe niż popularne karmy marketowe, ale ma to swoje uzasadnienie. Skład karmy, dodane suplementy diety i mięso (często jakości human grade i z wolnego wybiegu) dają razem najzdrowszy pokarm dla kotów. Karma sucha dla kotów może mieć świetnie dobrany skład – niejednokrotnie lepszy, niż mokra karma. A Ty, co wybierzesz dla swojego kota?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a