R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaOgród Śródziemnomorski - Jak go Urządzić

Ogród Śródziemnomorski – Jak go Urządzić

Ogród to bez wątpienia wizytówka naszego domu, dlatego też powinien całkowicie oddawać nasz styl i charakter. Warto więc, abyście urządzali go kompletnie pod siebie i żeby cały wystrój zielonego zakątka odpowiadał waszym preferencjom. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest masa ciekawych wariantów, w których można urządzić tę przestrzeń. Ogród śródziemnomorski należy do właśnie takich rozwiązań.

Ogród Śródziemnomorski – Czym Się Cechuje

Jak wiadomo, każdy nurt stylistyczny ma swoje zasady, którymi trzeba się kierować, aby go osiągnąć na wybranej przestrzeni. Oczywiście takie wskazówki pozwalają na wybranie odpowiedniego umeblowania, ozdób, czy też kolorów panujących w przestrzeni. Jeśli chodzi o ogrody, to wiadomo, że będzie liczyła się także mała architektura, rodzaje sadzonych roślin, układ całej zieleni, czy też inne aspekty tego rodzaju.

Ogród śródziemnomorski jest jednym ze zdecydowanie ciekawych wyborów, na które warto się zdecydować w przypadku, gdy liczycie na powiew oryginalności. Co ciekawe, ten konkretny nurt wiąże w sobie elementy kilku innych opcji stylistycznych. Znajdziemy w nim nieco inspiracji prosto z Francji, Włoch, Grecji, jak również Hiszpanii. Jeśli chcecie wiedzieć, jak go urządzić, to zapraszam do dalszego czytania.

Oczywiście, nie samymi remontami człowiek żyje i warto czasem znaleźć chwilę relaksu przy oglądaniu ulubionych zmagań sportowych. Jeśli lubicie podwajać emocje sportowe przy pomocy obstawiania, to z pewnością zainteresuje was bukmacher przelewy24. Jest to nic innego, jak zbiór buków, którzy mają w ofertach opcje płacenia właśnie przy pomocy tej platformy. Koniecznie sprawdźcie, jak to działa i u kogo.

Jak Urządzić Ogród Śródziemnomorski – Wskazówki

Czas na omówienie najważniejszej kwestii, czyli tego, jak można stworzyć ogród śródziemnomorski w swoim zielonym zakątku. Od czego zacząć? W pierwszej kolejności warto mieć na względzie rośliny, które charakteryzują się uwielbieniem dla ciepła. Wśród zieleni, na którą koniecznie powinniście postawić, muszą się znaleźć:

  • Bukszpany wieczniezielone,
  • Sukulenty,
  • Sosny,
  • Lawendy wąskolistne,
  • Grusze wierzbolistne,
  • Kolumnowe jałowce.

Oczywiście takie warianty są wybrane dla polskiego klimatu, w którym nie odnajdą się wszystkie oryginalne rośliny pochodzące z tego stylu. Kolejnym ważnym elementem jest zaprojektowanie patio, które jest tutaj ogromnie ważnym elementem. Powinno być ono wyłożone płytkami w naturalnych kolorach. Poleca się wybranie kamiennych wersji, choć terakotowe również się nadadzą. Wybierzcie te produkty w nieszablonowych kształtach.

Ponadto nie możecie zapomnieć o meblach, które również powinny być bardzo konkretne. W stylu śródziemnomorskim wybieramy umeblowanie wiklinowe, metalowe lub ażurowe. Aby zapewnić wygodę sobie i gościom, należy umieścić na krzesłach poduszki w delikatnych i pastelowych barwach. Pamiętajcie, by w patio znalazły się donice terakotowe, w których znajdą się jaśminy, oleandry, czy inne zielenie.

O Czym Nie Zapominać w Śródziemnomorskim Stylu

To jeszcze nie koniec ważnych informacji, które trzeba znać, aby stworzyć ogród w stylu śródziemnomorskim. Kolejnym ważnym elementem takiego rodzaju zielonej przestrzeni są oczywiście kamienne elementy. Mowa tutaj o niezbyt wysokich murach, dróżkach i alejkach z kamienia, jak i schodach. Warto mieć na względzie, że równie ważnym dodatkiem są pergole, które wręcz muszą się pojawić.

Co ciekawe, jeśli podczas tworzenia i projektowania ogrodu zajmujecie się także urządzaniem domu, to warto pomyśleć o konkretnych okiennicach od strony ogrodu. Mowa tutaj o tych drewnianych białych albo niebieskich opcjach. Idealnie wpasują się one w klimat śródziemnomorski i doskonale dopełnią całą stworzoną przez was aranżację. Już teraz postawcie na oryginalnie zagospodarowany ogród!

R e k l a m a