R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaOpiekunka osób starszych – pomysł na pracę w Niemczech od zaraz!

Opiekunka osób starszych – pomysł na pracę w Niemczech od zaraz!

Możesz szybko zdecydować się na wyjazd? Chcesz zgarnąć dodatkowy bonus świąteczny? Sprawdź oferty na naszej stronie!

Jeśli możesz i chcesz podjąć pracę w Niemczech od zaraz, to dowiedz się więcej na temat zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych. Niemcy to kraj, w którym zapotrzebowanie na tego typu usługi jest ogromne. Ważne jest to, by wybrać sprawdzoną agencję, która oferuje legalną i bezpieczną pracę.

Legalna praca w Niemczech

Warto podkreślić, że wybierając sprawdzoną i rzetelną agencję, ma się pewność, że praca za granicą będzie w pełni legalna. Co to oznacza? Przede wszystkim podpisanie umowy jeszcze przed wyjazdem, która stanowi dowód legalności zatrudnienia. Opiekunki otrzymują na czas wynagrodzenia, mają odprowadzane składki na ubezpieczenie emerytalne, wypadkowe i chorobowe. Poza tym są objęte dodatkowym ubezpieczeniem. Nie płacą za transport, zakwaterowanie i wyżywienie. Mają do dyspozycji specjalną infolinię oraz numer alarmowy, a także opiekuna kontraktu na miejscu.

  • Bezpieczna praca w Niemczech

W czasach pandemii ważne jest także to, by wykonywanie pracy za granicą było bezpieczne. W związku z tym Promedica24 podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie do minimum ryzyka infekcji. Wprowadzone procedury obejmują: możliwość rekrutacji zdalnej lub hybrydowej, obowiązkowy wywiad epidemiologiczny, testy na Covid-19 (na 48 h przed wyjazdem), podróż w bezpiecznych warunkach (dezynfekcja busów, testy kierowców), pakiet testów antygenowych dla opiekunek (mają obowiązek testowania się 2 razy w tygodniu w czasie trwania kontraktu), pakiet środków ochrony (rękawiczki jednorazowe, maseczki, środki dezynfekujące), ograniczenie do minimum wyjść opiekunki do skupisk ludzkich, wsparcie koordynatora kontraktu i infolinii alarmowej, specjalny bonus w wysokości 50 euro dla opiekunek, które dostarczą Unijny Certyfikat Covid (zwalnia on z konieczności przeprowadzania testów przy wyjeździe oraz w trakcie trwania kontraktu).

R e k l a m a