R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPIT online – najłatwiejszy sposób na coroczne rozliczenie

PIT online – najłatwiejszy sposób na coroczne rozliczenie

PIT online to rozwiązanie, które pomoże nam w prosty sposób uporać się z corocznym rozliczeniem z fiskusem. Zamiast prowadzić skomplikowane rachunki i wypełniać nerwowo papierową deklarację PIT, biec na pocztę czy do urzędu, aby w terminie zdążyć z deklaracją, warto skorzystać z opcji, jaką dają e-pity.

  1. E-pity – jak to działa?
  2. Rozliczenie PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych.
  3. PIT 37 – rozliczenie łatwe i bez zagadek.

Termin corocznego rozliczenia się z urzędem skarbowym to dla wielu osób czas stresu i chaosu. Nie każdym bowiem jest w stanie z różnych względów skrupulatnie zająć się wypełnieniem deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT może być jednak o wiele łatwiejsze. Nie musi tak bardzo pochłaniać wysiłku i czasu. To wszystko dzięki opcji, jaką jest PIT przez internet. Rozliczony w ten sposób PIT 2020 (i każdy następny) niweluje też dzięki specjalnym narzędziom i dodatkom zrobienie błędu. A jak wiadomo, każdy błąd, jeśli chodzi o rozliczenia z urzędem skarbowym, może dużo kosztować. I właśnie dlatego, chociażby z tych powodów warto się przyjrzeć rozwiązaniu, jakim są e-pity.

E-pity – jak to działa?

Zacznijmy od tego, jak w ogóle działają e-pity i co dzięki takiemu sposobowi rozliczenia można zyskać. Przede wszystkim e-pit zapewnia nam te wygodę, że przy jego rozliczaniu i przekazywaniu do urzędu skarbowego nie musimy wychodzić z domu. PIT online (czyli właśnie e-pit) to rozwiązanie, z którego korzystają zarówno osoby prywatne oraz te prowadzące firmy. PIT online to także jedna z ulubionych opcji księgowych, a to dlatego, że program do rozliczeń jest bardzo profesjonalny i można w pełni mu zaufać. PIT-37 to niejedyna opcja rozliczenia corocznych deklaracji podatkowych. Elektronicznie można też złożyć inne formularze (na przykład PIT-36, PIT-8C, PIT-4R etc.). E-pity to rozwiązanie bardzo bezpieczne. Choć wiele osób (przez to, że wpisuje się w formularze osobiste dane) ma problem, żeby zaufać takiemu rozwiązaniu, to tak naprawdę nic nam nie grozi. Do naszych danych w wypełnionych deklaracjach będziemy mieć dostęp tylko my i urząd skarbowy. Ważne jednak jest, by wypełniając PIT dostępny w formie elektronicznej, korzystać z bezpiecznych stron.

pit online

Rozliczenie PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych

Teraz nadszedł czas na dokładniejsze wyjaśnienie, co to jest PIT, a konkretnie rozliczenie PIT. Jak już wcześniej wspomniano, PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych Stawki tego podatku są zróżnicowane i zależą od źródła dochodów. Trzeba pamiętać, że PIT należy rozliczać corocznie. W tym celu właśnie na specjalnym formularzu (przez wiele lat papierowym) o określonym wzorze składa się oświadczenie podatkowe, na podstawie którego jest obliczona wielkość podatku, który należy zapłacić lub otrzymać jego zwrot. Warto wspomnieć także o tym, że co roku termin składania deklaracji podatkowej jest ściśle określony. Za jego przekroczenie są przewidziane odpowiednie kary. Dlatego bardzo dobrym sposobem na uniknięcie takich rozczarowań są e-pity. Pozwalają one w sposób terminowy załatwić tę ważną sprawę. Pomocne jest w tym to, że na przykład nie jesteśmy uzależnieni od godzin działania urzędów skarbowych czy poczty. Jedną z najpopularniejszych deklaracji podatkowych jest PIT 37.

PIT 37 – rozliczenie łatwe i bez zagadek

PIT przez internet to rozwiązanie bardzo popularne z wymienionych już wyżej powodów. Należy jednak do tej puli dorzucić jeszcze jeden. Rozliczenie PIT w sposób elektroniczny nie kumuluje żadnych kosztów – oznacza to, że PIT 37 online (program do rozliczenia) można pobrać całkowicie za darmo. Dotyczy to opcji PIT 2020 jak i poprzednich lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a