R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPłytki jak marmur we wnętrzu - czy wciąż są modne?

Płytki jak marmur we wnętrzu – czy wciąż są modne?

Marmur to jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich materiałów do wykańczania wnętrz. Dzięki niemu przestrzeń nabiera wyjątkowego, luksusowego charakteru. Do niedawna ze względu na swoją cenę zarezerwowany był dla klientów o zasobniejszych portfelach. Obecnie za sprawą płytek imitujących marmur zdobi wnętrza wielu domów i mieszkań. Czy trend ten pozostanie z nami na dłużej? Czy jest to tylko chwilowa moda, która przeminie po kilku sezonach? Sprawdzamy!

Płytki jak marmur we wnętrzu – czyli jakie?

Płytki imitujące marmur widoczne są w aranżacjach domów i mieszkań od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmian w tym temacie. Co więcej, najbliższy czas i zapowiedzi wnętrzarskich trendów umocnią ich obecność we wnętrzach. Marmurowa struktura ze względu na swoje niekwestionowane piękno i różnorodność kolorystyczną sprawdza się w wielu popularnych aranżacjach. Płytki kamienne niezwykle wiernie oddają jego wygląd i formę są więcej perfekcyjną alternatywą dla naturalnego kamienia. Dzięki wysoce zaawansowanej technologii produkcji płytek tego typu wiernie zostaje odtworzony ich kolor, sieć żył oraz zmiany tonacji barw. Ich niewątpliwą zaletą jest również łatwość w utrzymaniu czystości, bezproblemowy transport oraz waga. Do najpopularniejszych marmurowych wzorów należy biała Calacatta oraz bianco carrara poprzecinane siecią jasnoszarych żył, a także czarne i hipnotyzujące odcienie marmuru z żyłami w kolorze białym lub złotym.

Płytki imitujące marmur – chwilowa moda czy sprawdzony trend?

Płytki ścienne lub podłogowe będące imitacją naturalnego kamienia to trend, który mocno zaznacza swoją obecność we wnętrzach. Pojawia się wśród propozycji na najbliższe sezony zdobiąc wnętrza urządzone w niezwykle modnej i eleganckiej estetyce quiet luxury. U jej podstaw stoi łączenie materiałów wysokiej jakości, delikatnych i wyważonych detali tworzących wrażenie harmonii i subtelności w luksusowym wydaniu. Płytki marmurowe sprawdzą się tutaj doskonale tworząc trwałą, solidną i estetyczną bazę aranżacji. Warto wybrać je również do wnętrz urządzonych w duchu minimalizmu, w estetyce klasycznej, skandynawskiej, a także eklektycznej. Ogromna różnorodność płytek pozwala na perfekcyjne dopasowanie ich do aranżacji.

Jak wykorzystać płytki marmurowe we wnętrzu?

Płytki marmurowe sprawdzą się nie tylko w kuchniach i łazienkach, ale dzięki swojemu eleganckiemu charakterowi również w jadalni czy salonie. Wielkoformatowe płytki kładzione na ścianie i podłodze stworzą zjawiskową, luksusową kompozycję tworzącą jednolitą marmurową taflę. W przypadku małej łazienki możemy pokusić się o aranżację total look z udziałem białych marmurowych płytek. Jeśli wolimy minimalistyczne rozwiązania możemy potraktować je jako niewielki element dekoracyjny i położyć w wybranym miejscu np. w strefie umywalkowej w łazience lub nad kuchennym blatem, a także w salonie na ścianie za telewizorem lub w pobliżu kominka. Płytki przypominające marmur warto zastosować w swoim wnętrzu nie tylko ze względu na ich wyjątkowy, unikalny charakter, ale również na aspekt praktyczny oraz wyjątkową trwałość, która zagwarantuje nieskazitelny wygląd kafli przez długie lata.

R e k l a m a