R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPo jakim czasie widać efekty pole dance?

Po jakim czasie widać efekty pole dance?

Zdaniem trenerów wystarczą regularne treningi przez 2 miesiące, aby zobaczyć pierwsze efekty ćwiczenia pole dance. Tylko od czego to zależy i czy czas ten można jakoś skrócić? Jeśli rozważasz taniec na rurze, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Analizujemy rezultaty ćwiczeń pole dance.

Co się dzieje z ciałem podczas ćwiczeń na rurze?

Pole dance to intensywny trening, który łączy wiele technik i dyscyplin. W ciągu jednej sesji można spotkać się zarówno z elementami tańca, jak i ćwiczeń siłowych, rozciągających czy po prostu z akrobatyką. Oznacza to, że zaangażowane jest całe ciało, a mięśnie zmuszone są do pracy na wiele różnych sposobów. Dzięki temu rura pole dance znana jest jako jeden z najlepszych przyrządów do kompleksowego wzmocnienia ciała.

Duża część ćwiczeń na rurze to ćwiczenia izometryczne – polegające na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. W połączeniu z pracą nad mobilnością i kondycją, czyli tym, co w przypadku pole dance jest gwarantowane, daje świetne efekty. Są to m.in.: poprawa sylwetki, zwiększenie siły, zmniejszenie masy ciała, poprawa koordynacji ruchowej, zmniejszenie niektórych dolegliwości bólowych (np. kręgosłupa), lepsze samopoczucie.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Sylwetka osoby pole dance kojarzy się ze smukłym i wyrzeźbionym ciałem. To właśnie ten efekt jest dla większości ćwiczących najbardziej pożądany. Ale ile trzeba trenować, by pojawiły się pierwsze zarysy mięśni? Wszystko zależy oczywiście od stanu wyjściowego, celu, intensywności treningów i częstotliwości. Trenerzy zapewniają jednak, że już trening raz w tygodniu, połączony ze zdrową dietą, to przepis na sukces. Wystarczy regularność, aby po ok. 2 miesiącach zobaczyć pierwsze zmiany.

Ile można spalić kcal?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, bo każde ciało jest inne. Dodatkowo wiele zależy od rodzaju treningu, który raz może być bardziej aerobowy, raz bardziej siłowy. Szacuje się jednak, że na intensywnych zajęciach można spalić nawet 400-600 kcal. Właśnie dlatego sport ten jest polecany również osobom, które chcą schudnąć. W wielu przypadkach spodenki pole dance wydają się luźniejsze już po miesiącu.

Czy można przyspieszyć pojawienie się efektów?

Można to zrobić, zwiększając intensywność treningów lub ćwicząc częściej. Jednym ze sprawdzonych sposobów na to są np. ćwiczenia w zaciszu domowym. Wtedy nie trzeba dostosowywać się do grafików szkół i można trenować tak intensywnie, jak tylko się chce. Zamierzasz przetestować taką opcję? Koniecznie zaopatrz się we właściwy sprzęt. Odzież pole dance, profesjonalne rury i niezbędne akcesoria znajdziesz w ofercie sklepów internetowych, np. Flying Rose.

Na koniec warto podkreślić, że odrobina cierpliwości jest potrzebna w każdym sporcie. Zbyt intensywne treningi, bez przerwy na regenerację, mogą zwiększać ryzyko kontuzji i prowadzić do przemęczenia organizmu. Wtedy, paradoksalnie, pożądane efekty mogą pojawić się później niż powinny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a