R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPoduszka antyalergiczna - jaka sprawdzi się najlepiej?

Poduszka antyalergiczna – jaka sprawdzi się najlepiej?

Jak wybrać poduszkę dla alergika?

Dobra poduszka antyalergiczna musi spełniać kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim powinna nadawać się do prania przynajmniej w 60 ℃, ponieważ niższa temperatura nie niszczy roztoczy.

Ponadto poduszka dla alergika powinna być wykonana z odpowiednich materiałów: przewiewnych i delikatnych dla skóry, ponieważ wiele osób z alergią na roztocza cierpi także na AZS (atopowe zapalenie skóry) które zaognia się w kontakcie ze sztucznymi i barwionymi materiałami kiepskiej jakości.

Dobra poduszka ma odpowiednie wypełnienie, które nie powinno przyciągać kurzu, ani być pożywką dla roztoczy, wszelkich bakterii czy grzybów. Ważna jest też przewiewność wkładu – poduszka dla alergika powinna „oddychać” czyli przepuszczać powietrze, zapewniając dobrą wentylację i wysoki komfort snu. Właśnie tego typu poduszki, o najlepszych komponentach znajdziesz w kolekcji Hilding Anders – szwedzkiego lidera w produkcji poduszek, materacy, łóżek i stelaży.

Materace Głogów – jak dobrać materac dla osób z nadwagą?

Jakie wypełnienie poduszki jest polecane przy alergii?

Doskonałym tworzywem jest innowacyjna pianka Visco, która nie gromadzi kurzu i roztoczy, zapewniając wysoką higieniczność wkładów. Poduszka z pianką Visco jest przewiewna i ma zdolność dobrego odprowadzania nadmiaru wilgoci. Tą wyjątkową piankę znajdziesz m.in w poduszkach Hilding Visco Standard oraz Visco Prime. Wspomniana pianka jest również komponentem innowacyjnej poduszki Hilding Antistress Carbon, wykonanej z włókien węglowych dodanych do pianki Visco. Poduszka neutralizuje ładunki elektryczne zebrane na powierzchni ludzkiego ciała, a ponadto charakteryzuje się perfekcyjną przepuszczalnością powietrza, dlatego redukuje wilgoć, bakterie oraz wszelkie zapachy.

Innym świetnym materiałem wypełniającym, odpowiednim dla alergików jest bambus, a dokładnie włókno bambusowe. Ma szereg zalet! Nie uczula, jest miękka elastyczna, dobrze odprowadza wilgoć i jest antystatyczna, a zatem odpycha kurz, który nie jest gromadzony w poduszce. Taką poduszką jest Visco Green od szwedzkiego producenta Hilding. Jest ona ubrana w pokrowiec Bamboo, który tworzy naturalną barierę antybakteryjną, gwarantując zdrowy sen nawet osobom skłonnym do alergii.

Warto wspomnieć, że w  każdej  z poduszek Hilding zastosowano dodatkowo odpowiednie poszycie poduszki, przyjazne alergikom. Pokrowce marki Hilding są dopasowane do potrzeb – nie uczulają, dobrze odprowadzają wilgoć, są przewiewne, zapewniają doskonała wentylacje wkładu i mogą być często prane nawet w 60 ℃.

Hilding – szwedzka precyzja w trosce o twój komfort

Szukasz doskonałej poduszki antyalergicznej? Postaw na jakość, którą oferuje szwedzki producent łóżek i materacy, czyli marka Hilding. To firma z 80-letnim doświadczeniem, która jest znana w ponad 60 krajach! Jej priorytetem jest zdrowie i zadowolenie klientów, dlatego szybko zdobyła popularność i otrzymuje wiele nagród oraz wyróżnień. Warto wiedzieć, że 3 spośród poduszek Hilding otrzymały wyróżnienie i są klasyfikowane jako wyrób medyczny. Któraś z nich z pewnością czeka na ciebie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a