R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPraktyczność i niezawodność ścielarek do słomy

Praktyczność i niezawodność ścielarek do słomy

Obecnie automatyzacja w poszczególnych gospodarstwach rolnych rozwija się bardzo prężnie. Rozrzucana przez rolnika słoma za pomocą wideł to już przeszłość. Posiadając duże gospodarstwo ścielenie słomy stanowi dla każdego właściciela hodowli duże wyzwanie. Jej ręczne rozrzucanie zabiera cenny czas. Dzięki usprawnieniu tego procesu poprzez zastosowanie ścielarki do słomy można w dużym stopniu podnieść jakość produkcji.

Obecnie automatyzacja w poszczególnych gospodarstwach rolnych rozwija się bardzo prężnie. Rozrzucana przez rolnika słoma za pomocą wideł to już przeszłość. Posiadając duże gospodarstwo ścielenie słomy stanowi dla każdego właściciela hodowli duże wyzwanie. Jej ręczne rozrzucanie zabiera cenny czas. Dzięki usprawnieniu tego procesu poprzez zastosowanie ścielarki do słomy można w dużym stopniu podnieść jakość produkcji.

Wielozadaniowość ścielarek do słomy

Zaletą tych bardzo popularnych maszyn jest ich praktyczne zastosowanie. Można używać je do rozwijania bel oraz rozdrabniania słomy. Ponadto urządzenia te są także wykorzystywane jako podajniki do siana, sianokiszonki, czy nawet jako wóz paszowy.

Zastosowanie ścielarek jest bardzo praktyczne, bowiem słomę do ścielenia można wykorzystać w różnorodnych hodowlach. Ścielenie słomą pozwala przybliżyć poszczególnym zwierzętom warunki panujące w naturze.

Nowoczesne rozdrabniacze posiadają także możliwość wyrabiania brykietów ze słomy. Wówczas to jej nadwyżkę można z sukcesem spożytkować do wytwarzania brykietów na opał na użytek własny bądź na sprzedaż . Warto zaopatrzyć się więc w taki sprzęt, gdyż gama zastosowań jest bardzo szeroka.

Wszystkie dostępne modele ścielarek na rynku łączy to, że dzięki nim można zaoszczędzić zdrowie oraz cenny czas. Korzystanie z takiej maszyny pozwala rolnikowi zaoszczędzić słomę o kilkanaście procent.

Ścielarki bvl a produkcja zwierzęca

Ścielarki do słomy to bardzo praktyczne maszyny. Są one przydatne we wszystkich gospodarstwach, które zajmują się produkcją zwierzęcą. Dzięki nim każdy rolnik może znacznie szybciej wykonać prace, bowiem obróbka słomy jest bardziej zautomatyzowana. A to zdecydowanie ułatwia rozrzucanie ściółki w kurnikach, oborach czy chlewach. Ponadto pozwala na przygotowywanie oraz podawanie paszy.

Na rynku dostępne są dwie wersje ścielarek. Każdy rolnik ma do wyboru zarówno samodzielną maszynę, jak i taką która jest dodatkowo wyposażona w wóz paszowy.

Rolnik, który zdecyduje się na wyposażenie wozu paszowego w ścielarkę do słomy skorzysta na tym pod wieloma względami. Po pierwsze znacznie lepiej wykorzysta maszynę oraz obniży jej koszty zakupu, po drugie zamiast dwóch maszyn będzie korzystał z jednej. Dzięki temu na wyposażeniu gospodarstwa nie musi znajdować się drugi ciągnik.

W tym urządzeniu słomę można załadować za pomocą ładowacza czołowego bądź ładowarki. Po czy zostaje ona rozdrobniona w zbiorniku i wyrzucana przez okno wysypowe.

Ścielarka jako samodzielny sprzęt

Samodzielne ścielarki charakteryzują się tym, że posiadają własny system załadunku. Dzięki temu ich działanie jest stosunkowo proste. Maszyna ta może jednorazowo pomieścić od jednej do piecu okrągłych bel bądź kilka o kształcie prostopadłościanu, w zależności od ich długości.

Podłoga zasobnika wyposażona jest w przenośnik łańcuchowy, który to kieruje załadowany materiał w stronę wirnika wyrzucającego. Prędkość przesuwu jej regulowana.

Obecnie na rynku dostępne są ścielarki bębnowe oraz z zasobnikiem o kształcie prostopadłościanu. Pierwsze z nich nie mają dodatkowych walców rozdrabniających, bowiem wyposażone są wyłącznie w noże do wstępnego rozdrabniania surowca. Materiał ten jest cięty w bębnie i kierowany do otworu wylotowego.

Z kolei model z zasobnikiem w kształcie prostopadłościanu wyposażony jest w jeden bądź dwa walce z nożami, które znajdują się z przodu maszyny.

Bogata oferta Ścielarek BVL

W ofercie BVL dostępne są dwa rodzaje ścielarek. Pierwsze z nich to ścielarki zintegrowane z wozem paszowym – Vcomfort Turbo, a drugie to samodzielne ścielarki do ścielenia – Vcomfort Bedding.

  • Vcomfort Turbo jest zintegrowany z wozem paszowym oraz dmuchawą do ścielenia słomy. Ścielarka ta może być zamontowana z przodu bądźz tyłu wozu paszowego.
  • Vcomfort Bedding to samodzielne urządzenie służące do ścielenia rozdrobnionej sieczki ze słomy, piasku, mieszaniny piasku z wapnem, mieszaniny słomy z wapnem oraz trocinami drewnianymi. Ścielarki samodzielne wystepują w ofercie BVL w czterech modelach t.j: Vcomvort Bedding 1000, Vcomvort Bedding 1200, Vcomvort Bedding 1500 oraz Vcomvort Bedding 1700

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom praca w gospodarstwie przebiega zawsze szybko, sprawnie i na czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a