R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaProstowanie keratynowe w domu

Prostowanie keratynowe w domu

Wiele kobiet marzy o pięknych, zdrowych i prostych włosach. Bardzo łatwo można uzyskać taki efekt, nawet gdy ma się sporo niesfornych kosmyków czy puszące się włosy. Często przyczyną takiej sytuacji jest brak keratyny we włosach, której braki można dość łatwo i szybko uzupełnić wykonując zabieg keratynowego prostowania włosów. Zabieg ten z powodzeniem można wykonać zarówno w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jak i w domu!

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o keratynie
  2. Zabieg prostowania keratynowego- krótko o zabiegu
  3. Prostowanie keratynowe w domu

Wszystko, co musisz wiedzieć o keratynie

Keratyna to związek budulcowy skóry, paznokci i włosów. To naturalny związek, który jest białkiem włóknistym. Właściwa zawartość tej substancji we włosach sprawia, że są one błyszczące, miękkie i odżywione. Dodatkowo są znacznie bardziej odporne na działanie szkodliwych warunków – chemicznych i zewnętrznych. Zbyt mała ilość keratyny we włosach sprawia, że stają się one: łamliwe,  rozdwajają się końcówki oraz otwierają się łuski włosów. Przyczynia się to do puszenia włosów, ich osłabienia oraz utraty blasku. Jednocześnie się znacznie bardziej plączą i puszą na co dzień. Wśród problemów związanych z brakiem keratyny należy wymienić także schorzenia dermatologiczne, takie jak łuszczyca i wiele innych. Braki keratyny można uzupełnić poprzez zastosowanie właściwej diety, suplementację oraz zabiegi kosmetyczne, dzięki czemu włosy odzyskają swój dawny blask! Doskonałym zabiegiem jest prostowanie keratynowe, o którym więcej informacji można znaleźć w wielu serwisach internetowych.

Zabieg prostowania keratynowego- krótko o zabieg

Zabieg prostowania keratynowego polega na wprowadzeniu hydrolizatu keratyny w głąb struktury włosa poprzez mechaniczne „wprasowanie” tej substancji. Na czyste i osuszone włosy stopniowo nakłada się preparat na pojedyncze pasma włosów, a następnie wielokrotnie je prostuje. Ten etap właśnie nazywany jest „wprasowywaniem”, dzięki któremu keratyna wnika we włosy przywracając ich dobrą kondycję. Włosy po zabiegu są piękne, lśniące, dobrze odżywione i proste. Zabieg sprawia również, że włosy znacznie mniej się elektryzują, puszą i na nowo są podatne na układanie. Zalet zabiegu jest znacznie więcej! Jedną z nich jest z pewnością fakt, że można go wykonać samodzielnie w domu.

Prostowanie keratynowe w domu

Zabieg prostowania keratynowego można bez problemu wykonać samodzielnie w domu lub z pomocą bliskiej osoby. Szczegółowe informacje dostępne są na https://allegro.pl/artykul/prostowanie-keratynowe-w-domu-jak-zrobic-to-bezpiecznie-120317, a najistotniejsze etapy poznasz czytając do końca artykuł. Przed przystąpieniem do zabiegu warto zaopatrzyć się w: preparat keratynowy na włosy, szampon, odżywkę, pędzelek, rękawiczki, suszarkę, prostownicę, grzebień lub szczotkę oraz trochę czasu. W zależności od objętości oraz długości włosów zabieg taki może zająć nawet kilka godzin. Pierwszy etap obejmuje dokładne umycie i rozczesanie włosów. Samo umycie warto powtórzyć dwukrotnie, gdyż wszelkie zabrudzenia osłabiają efekt zabiegu. Następnym krokiem jest wysuszenie włosów i podzielenie ich na poszczególne pasma. Na pojedyncze pasma należy nałożyć pędzelkiem preparat z keratyną. Preparat należy zostawić na około 15-30 minut, po czym konieczne jest ponowne rozczesanie włosów. Następnie dosuszamy włosy i rozpoczynamy etap „wprasowywania” keratyny. W ostatnim etapie należy ponownie umyć włosy i nałożyć na nie odżywkę. Proste i z pewnością skuteczne!

R e k l a m a