R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPrzełom w codziennej pielęgnacji zarostu

Przełom w codziennej pielęgnacji zarostu

Przesuszona skóra, podrażnienia i otarcia, skaleczenia, wrastanie włosków, trudności z wymodelowaniem zarostu. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te problemy można rozwiązać jednym prostym sposobem – właściwym wyborem maszynki.

Stylizacja zarostu – o czym należy pamiętać?

Dobranie odpowiedniego stylu zarostu do kształtu twarzy to jedne z największych wyzwań stojących przed mężczyznami. Przed wyborem idealnego dla siebie rozwiązania należy przede wszystkim zastanowić się, który rodzaj brody najbardziej uwypukli naturalne cechy, ukryje ewentualne mankamenty i nada Twojemu wizerunkowi wyrazistego charakteru. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujesz się na klasyczny trzydniowy zarost (pasuje do każdego kształtu twarzy, choć polecany jest zwłaszcza dla tych okrągłych, ponieważ optycznie je wydłuża i nie poszerza ich krawędzi) czy też pozwolisz sobie na nieco odważniejsze rozwiązanie, na przykład kozią bródkę (skupia uwagę na okolicach szczęki i podbródka i wyszczupla szeroki owal twarzy) – dobra maszynka powinna umożliwić Ci zrealizowanie nawet najbardziej ekstrawaganckiego pomysłu. Dlatego właśnie marka Gillette stworzyła produkty, dzięki którym perfekcyjna stylizacja zarostu nigdy nie była prostsza. Maszynki doskonale dopasowują się do kształtu twarzy i wszystkich jej nierówności, umożliwiając zgolenie nawet najtrudniej dostępnych miejsc, a przy tym pozostawiają gładką i nawilżoną skórę. Urządzenia marki Gillette doskonale nadają się również do stylizacji wąsów czy niestandardowych rodzajów zarostu.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków?

Wrastające włoski to uciążliwy problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Obcięte pod nierównym kątem i pozostawione z ostrzejszą krawędzią włoski łatwo przebijają się przez skórę i odrastają do wewnątrz, co w konsekwencji może powodować zaczerwienienia, podrażnienia, swędzenie, a nawet miejscowe stany zapalne. Ze względu na fakt, że wrastanie dotyczy tych okolic, które regularnie golimy, rozwiązaniem może być zastosowanie golarki z osłonką, która chroni przed zadrapaniami, zapobiega przecinaniu włosów zbyt blisko skóry, a także uniemożliwia odnowienie procesu wrastania. Produkty, które golą dokładnie, skutecznie i bezboleśnie, są zatem idealnym wyborem dla wszystkich chcących trwale pokonać bolesny i nawracający kłopot.

Pięć zamiast jednego

Wrażliwa skóra twarzy, zwłaszcza tej podrażnionej częstym użyciem brzytwy, potrzebuje szczególnej ochrony, dlatego tak ważne jest dokładne i komfortowe golenie. Podczas gdy maszynka z jednym ostrzem umożliwia jedynie ścinanie tego, co jest widoczne na powierzchni skóry, ta z pięcioma może dotrzeć o wiele głębiej, gwarantując długotrwały efekt świeżości i idealną gładkość. Dodatkową zaletą maszynki o wielu ostrzach jest równomierne rozłożenie na każde z nich obciążenia wywieranego przez dociskanie rączki. Dzięki temu skóra nie wybrzusza się, a ryzyko skaleczenia czy zadrapania ulega zmniejszeniu. Pięcioostrzowa golarka równa się pięć razy więcej korzyści i przyjemność towarzysząca Twojej porannej pielęgnacji. Wypróbuj już dziś!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a