R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaWakacje na Filipinach

Wakacje na Filipinach

Szukacie idealnego kierunku na wakacje w czasie polskiej zimy? Pora pomyśleć o Filipinach! Archipelag Filipin to wciąż niedoceniane miejsce na wymarzony urlop, pomimo tego że oferuje wiele atrakcji, łącznie z tropikalnymi, pełnymi słońca bajecznymi plażami, które otacza lazurowa woda. Dlaczego warto pojechać na wakacje na Filipiny? Jak zaplanować taką podróż?

Co warto wiedzieć o Filipinach?

Filipiny (https://planetescape.pl/kraj/filipiny/) znajdują się w Azji Południowo-Wschodniej,  w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Archipelag składają się z około 7 600 wysp, z których tylko 2tys. jest zamieszkanych. Filipiny graniczą z Tajwanem na północy, Morzem Filipińskim na wschodzie, Indonezją na południu i Morzem Południowochińskim na zachodzie. Filipiny posiadają klimat tropikalny, który cechuje się wysoką temperaturą i wilgotnością przez większą część roku. Warto też wiedzieć, że pogoda może różnić się ze względu na region – to kraj o ogromnej powierzchni. Wysoki sezon turystyczny trwa na Filipinach od końca listopada do kwietnia, wówczas można się cieszyć piękną pogodą i niskimi opadami deszczu.

Dla kogo są Filipiny?

Filipiny spodobają się przede wszystkim turystom nastawionym na odkrywanie, przygody i wypoczynek. Kraj oferuje całą gamę atrakcji kulturalnych i przyrodniczych, a podróżując w mniej popularne kierunki można poznać niejedną tajemnicę i zobaczyć z bliska jak wygląda życie niektórych grup etnicznych – np. odwiedzając wyspę Siquijor słynącą z wierzeń szamańskich. Filipiny będą idealnym kierunkiem na egzotyczne wakacje, podróż poślubną i rodzinny wyjazd. Mogą także okazać się świetną opcją na wyjazd firmowy (https://planetescape.pl/incentive/), pod warunkiem dobrego zaplanowania takiej wycieczki. Na Filipiny można pojechać na własną rękę, jednak poleca się współpracę z biurem podróży, które specjalizuje się w indywidualnych programach podróży, szytych na miarę potrzeb klienta. Dzięki temu można bezstresowo wybrać się na wakacje na drugi koniec świata.

Gdzie podróżować na Filipinach?

Archipelag Filipin ma kilka popularnych i ciekawych miejsc do odwiedzenia przez turystów. Należą do nich m.in.:

Wyspa Cebu – to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych wysp na Filipinach, położona w przyjaznym i malowniczym regionie Visayas. Stolicą i największym miastem jest Cebu City, znane jako ośrodek biznesowy i kulturalny w całych Filipinach. Wyspa Cebu jest także znana z pięknych plaż i bogatych raf koralowych. Z wyspą wiąże się także historia, wg której w 1521 roku przybył tu znany podróżnik i odkrywca Ferdynand Magellan, co nie spotkało się z przyjazną reakcją ze strony mieszkańców. Do dziś żywy jest kult filipińskiego bohatera, który broni swojego terytorium przed światem zewnętrznym, który wziął swoją historię właśnie z wydarzeń na Cebu. Samo miasteczko Cebu jest piękne, pełne kontrastów i energii. Religia i kultura mieszają się tu z tropikalnym klimatem.

Bohol – podczas wycieczki na wyspę Cebu, warto zajrzeć na malowniczy Bohol, zamieszkiwany przez urocze zwierzątka z ogromnymi oczami – tarsjusze. Bohol znany jest z Czekoladowych Wzgórz – pagórkowatego krajobrazu, który podczas pory suchej przybiera przyjemny, brązowy kolor. To jedna z największych atrakcji turystycznych tego regionu, razem z tzw. pływającym lasem, po którym organizowane są rejsy. Na Boholu znajduje się także majestatyczny Wulkan Mayon, na który można się wspiąć.

Boracay – niewielka wyspa z rajskimi plażami od lat przyciąga turystów z całego świata. Nie jest to jednak miejsce dla każdego, bo Boracay słynie z kurortów i nocnego życia. Zawsze pełno tu turystów, co jednak nie przeszkadza cieszyć się pięknem przyrody. Najsławniejszą z plaż jest White Beach, gdzie można snorlekować oraz nurkować. Popularne jest tu także skakanie z klifu, wycieczki typu Island hopping oraz beztroskie odpoczywanie i wygrzewanie się w cieple tropikalnego słońca. Boracay to popularne miejsce na podróże poślubne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments