R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaWyspy – idealny kierunek na wypoczynek

Wyspy – idealny kierunek na wypoczynek

W wyspach jest coś magicznego. Rzucone na morza i oceany, oddalone od stałego lądu, są mikroświatami, które toczą swoje własne życie. Od lat są też lubianym i cenionym kierunkiem wyjazdów wypoczynkowych. Nie muszą leżeć na drugim końcu świata, choć te najbardziej pobudzają wyobraźnię swoimi widokami i rajskimi plażami. Wyspy przyciągają i sprawiają, że ma się ochotę od razu wskakiwać do samolotu i lecieć na wymarzony wypoczynek.

Wyspiarskie raje w Europie

Chcąc odpocząć na wyspach, niekoniecznie trzeba od razu decydować się na bardzo daleki wyjazd. Nawet w Europie znaleźć można takie miejsca. Miłośnicy wypoczynku cenią sobie przede wszystkim Wyspy Greckie oraz te leżące u wybrzeży Chorwacji. Mają one nieco łagodniejszy, morski klimat w stosunku do stałego lądu i odznaczają się pięknymi widokami. To właśnie na nich można podziwiać morze w jego najpiękniejszych kolorach. Tutejsze ośrodki wypoczynkowe dają też większe poczucie swobody i są zwykle mniej zatłoczone niż te na lądzie.

Fenomenem turystycznym Europy jest Malta, którą turyści chętnie odwiedzają o każdej porze roku. To wyspa, która łączy możliwość wypoczynku nad wodą, z interesującymi zabytkami i możliwością łatwego zwiedzania, nawet samodzielnie. Co ważne dla wielu turystów z Polski, należy ona do Unii Europejskiej, więc można się tu wybrać, podobnie jak do Grecji i Chorwacji, jedynie z dowodem osobistym.

Egzotyczne wyspy – rajskie plaże pod palmami

Ale wyspiarskie kierunki wypoczynku kojarzą się przede wszystkim z tropikami. Wakacje na Kubie charakteryzują się pięknymi, jasnymi plażami, intensywnie błękitnymi morzami i pochylającymi się nad nimi palmami. Również Malediwy, plaże Filipin, Sri Lanki, Seszele czy Zanzibar przyciągają wzrok i budzą tęsknotę za relaksem przy akompaniamencie szumu morza. Dla wielu osób pociągające jest to, że często mniejsze wysepki to odrębne kurorty, na których przebywają tylko goście danego obiektu. To sprawia, że można tu odpocząć w kameralnej atmosferze i z dala od tłumów. Niewątpliwym atutem tropikalnych wysp są fantastyczne hotele i resorty składające się często z bungalowów stojących w zagajnikach blisko plaży lub wręcz zlokalizowanych na niej. A właściwie na pomostach wbitych w morskie dno. Wprost z tarasu można wskoczyć w błękitne fale, a zasypiając, ma się wciąż w uszach kojący szum.

Egzotyczne wyspy to także możliwość przeniesienia się do zupełnie innego świata i jego poznawania. Zanzibar, Sri Lanka czy Filipiny dają możliwość żywego kontaktu z lokalną kulturą. Oferują także liczne możliwości zwiedzania, niesamowitą przyrodę oraz wizyty na plantacjach herbaty, ryżu czy egzotycznych przypraw. Krajobrazy leżących na krańcach świata wysp w połączeniu z fascynującą przyrodą sprawiają, że oprócz relaksu na plaży, na turystów czeka mnóstwo atrakcji.

Nie do przecenienia jest też możliwość aktywnego spędzania czasu na wyspach. Seszele umożliwiają nurkowanie, snorkowanie, pływanie kajakami, na SUPach, surfowanie czy kitesurfing, a to tylko część atrakcji z bogatej oferty lokalnych hoteli i kurortów, o których możesz poczytać tu: https://nomade.pl/articles/najlepsze-atrakcje-na-seszelach-co-warto-zobaczyc. Można też urządzać wycieczki morskie, podglądać podwodny i nawodny świat ryb, skorupiaków, ptaków czy ssaków, spędzać czas na piknikach, a dla tych, którzy lubią relaks, przygotowano zabiegi Spa&Wellness w niecodziennych lokalizacjach. Wszystko to, by urlop na wyspach był najlepiej spędzonym wypoczynkiem, który zapadnie na długo w pamięć.

R e k l a m a