R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatMały Oskar wyrusza w podróż życia. Zebrano 250 000 zł na...

Mały Oskar wyrusza w podróż życia. Zebrano 250 000 zł na operację

Historię Oskara Pułki poznał już chyba każdy mieszkaniec naszego powiatu. Chłopczyk urodził się z wadą serca, jednak dzięki ogromnemu wsparciu ludzi dobrej woli Oskar zostanie poddany operacji ratującej życie.

Oskar Pułka to malutki mieszkaniec Działoszyna, który od ponad pół roku walczy o każdy dzień swojego życia. Chłopczyk urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca. Ratunkiem okazała się operacja, którą można przeprowadzić w szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie specjalizującym się w niezwykle trudnych przypadkach, jednak trzeba było działać szybko. Przeszkodą byłą kwota 250 000 zł potrzebna na leczenie, dlatego przy współpracy z fundacją Gajusz rozpoczęła się internetowa zbiórka.

Kiedy w grudniu informowaliśmy o zbiórce dla Oskara, chyba nikt nie spodziewał się, aż takiego odzewu ze strony mieszkańców. W pomoc małemu chłopcu włączyli się strażacy z okolicznych jednostek OSP, burmistrz i pracownicy UG w Działoszynie, lokalne firmy, biegacze z Klubu Warta, sportowcy, artyści oraz bardzo wielu ludzi o dobrym sercu. Mieszkańcy organizowali akcję charytatywne m.in.: kiermasz dziecięcy i koncert. O walce Oskara informowały nie tylko lokalne, ale również ogólnopolskie media. Dzięki ludziom dobrej woli w nieco ponad miesiącu udało się zebrać kwotę 250 000zł.

Z całego serca dziękujemy każdemu kto nam pomaga. Pokłony wdzięczności dla każdego kto dołożył swoją cegiełkę w przygotowaniach zbiórek, akcji charytatywnych. Słowa uznania dla każdego kto był wolontariuszem, przekazał datek lub wspiera nas w innej formie. Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc, modlitwę, wsparcie, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość – mówi Izolda Rus, mama Oskara.

Wkrótce Oskar rozpocznie podróż swojego życia. Na początku lutego chłopiec trafi do szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus, gdzie odbędzie się operacja ratująca życie. Trzymamy kciuki za pełne powodzenie operacji i szybki powrót do domu.

R e k l a m a

8 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Prodidż
Prodidż
5 lat temu

Dziecku wszyatkiego co najlepsze a rodzicom troche oglady. Zbierajac pieniadze jezdzili starym potluczonym mercedesem albo punto. A jak juz pieniazki na koncie to bmw ojca dziecka znow zaparkowalo pod blokiem. Czemu nie sprzedal by wspomoc synusia ?

Pomagacz anonimowy
Pomagacz anonimowy
odpowiedział na komentarz  Prodidż
5 lat temu

Jak to? Nie sprzedali auta w takiej sytuacji?

BMW Fan
BMW Fan
odpowiedział na komentarz  Prodidż
5 lat temu

Pewnie Bemka za 10-15 tysięcy, a robisz afere jak by jeździł najnowszą piątką.
Czymś chłopak do pracy musi dojeżdżać!

Lenka
Lenka
odpowiedział na komentarz  Prodidż
5 lat temu

Co to Cię obchodzi czym jeżdżą? Czymś muszą. Jacy ludzie są podli, nawet auto im przeszkadza. POWODZENIE dla OSKARA, rodzicom dużo szczęścia

borys
borys
odpowiedział na komentarz  Prodidż
5 lat temu

kretynie skończony jesteś zwykła zakompleksiona menda

Michu
Michu
odpowiedział na komentarz  Prodidż
5 lat temu

Jak chcesz wiedzieć to BMW już mieli jak jeszcze dziecka nie było tylko później jak jeździli do łodzi do mieli kolizję i auto było w naprawie tagże kretynie najpierw się dowiedzc A potem wypisuję głupoty

kibicuje Oscarowi
kibicuje Oscarowi
5 lat temu

nie nam oceniać…..każdy ma swoje sumienie najważniejsze, że mały jedzie na operacje….oby wszystko było dobrze a reszta to nie ma znaczenia……..nie dawajmy ludziom powodów do gadania to nie będą gadać, bo ludzie są jacy są i wszystko zauważą nie u siebie a u innych

Ola
Ola
5 lat temu

Trzymamy kciuki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!