R e k l a m a
Strona głównaSport10 medali dla zawodników WATAHY

10 medali dla zawodników WATAHY

Ubiegły kwietniowy weekend to dla zawodników i trenerów Akademii Sportów Walki WATAHA najważniejszy czas w całym sezonie sportowym – Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ITF. Owocem ciężkiej systematycznej pracy na treningach jest 10 medali dla reprezentantów WATAHY.
W pierwszy dzień turnieju rywalizowali starsi zawodnicy w konkurencjach walk przerywanych i ciągłych oraz konkurencjach technicznych, takich jak kopnięcia na czas i na wysokości, tzw. techniki specjalne.
Spośród reprezentantów WATAHY: Jana Stochniałka, Weroniki Włodarczyk, Amelii Prus, Mai Rygalskiej, Anny Klimczak, Ryszarda Jasnego i Szymona Muskalskiego, żeńska część reprezentacji dotarła najwyżej.
 
Weronika Włodarczyk wywalczyła aż dwa krążki w kategorii wiekowej juniorek młodszych – złoto w technikach specjalnych i brąz w walkach przerywanych.
Amelia Prus została Mistrzynią Polski w technikach szybkościowych kadetek.
Pozostali dali z siebie wszystko, jednak do strefy medalowej nieco zabrakło. Warto wspomnieć walki Janka Stochniałka, najstarszego reprezentanta WATAHY, juniora. Janek w obu formułach, przerywanej i ciągłej, dotarł do półfinałów i minimalnie oddał zwycięstwo przeciwnikom w walkach o brązowy medal. Jak zawsze na 4. miejscu pozostaje niedosyt i zapał do poprawy wyniku na kolejnym turnieju, który już za miesiąc.
Drugi dzień turnieju był czasem dla najmłodszych – młodzików, czyli zawodników w wieku 4-9 lat. Watahę reprezentowali: Arkadiusz Kawecki, Bartosz Cykowski, Dawid Cykowski, Jan Wroński, Natalia Klimczak, Nadia Pustelnik, Kacper Musiał, Mateusz Borkowski, Filip Wrona, Rafał Kacprzak, Szymon Muskalski, Adam Lisowski, Cezary Muskalski, Mieszko Kaniowski i Jakub Jędrczak.
6-cio letni Bartosz Cykowski dotarł do strefy medalowej we wszystkich kategoriach. Bezkonkurencyjnych okazał się w technikach specjalnych, zostając Mistrzem Polski. W kopnięciach i walkach kalaki, zajął miejsce trzecie.
Arkadiusz Kawecki wywalczył aż dwa medale: brąz w technikach specjalnych oraz srebro w walkach kalaki.
Kolejny sukces w kategorii szybkościówek odniósł Mateusz Borkowski, stając na trzecim stopniu podium.
 
Ogromnym sukcesem był debiut 5-cio letniego Mieszka Kaniowskiego, który po kilku miesiącach treningów wywalczył srebro w szybkościówkach,pokonując nawet bardziej doświadczonego kolegę z klubu.
Cezary Muskalski wrócił z Mistrzostw w brązowym medalem w technikach specjalnych.
Warto dodać, że poziom sportowy turnieju był niezwykle wysoki. Jak na Mistrzostwa Polski przystało konkurencja okazała się bardzo trudna do pokonania. Kluby z całej Polski przywiozły swoich najlepszych zawodników, łącznie startowało prawie 500 osób.
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments