R e k l a m a
Strona głównaSportSportowy pech i sportowa radość w Mistrzostwach klas VI

Sportowy pech i sportowa radość w Mistrzostwach klas VI

Ostatni start na arenie wojewódzkiej przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Drużynowymi Mistrzostwami Młodzików mają za sobą nasze reprezentantki z rocznika 2001. W Mistrzostwach Klas V i VI województwa łódzkiego pływaczki z Meduzy wywalczyły dwa medale i zajęły dwa miejsca w czołowej szóstce imprezy.
Na pływalni MKS Trójka Meduzę reprezentowały szóstoklasistki Maria Mazik, Martyna Skrzypecka, Florentyna Prus oraz Kinga Jura. W zawodach wystartowała także rok młodsza Amelia Bernaś. Dziewczęta po raz kolejny w tym sezonie znalazły się w wojewódzkiej czołówce i gdyby nie sportowy pech mielibyśmy jeden medal więcej. Złoty medal w Łodzi wywalczyła Martyna Skrzypecka wygrywając wyścig na 100 metrów stylem dowolnym. Martyna zwyciężyła także w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym ale niestety sędziowie dopatrzyli się błędu technicznego podczas jednego z nawrotów i musieliśmy po sportowemu przyjąć decyzję o dyskwalifikacji.
Kolejny medal z imprezy wojewódzkiej przywiozła także Maria Mazik, która tym razem musiała uznać wyższość dwóch koleżanek z łódzkich klubów na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Na osłodę pozostało jej jednak zajęcie wysokiego szóstego miejsca w rywalizacji kraulistek. Bardzo udanie wystartowała także Florentyna Prus, która pierwszy raz w swojej karierze znalazła się w czołowej szóstce wojewódzkich zmagań w swoim roczniku zajmując także szóstą lokatę na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Warto dodać, że Florentyna pobiła w tych zawodach dwa rekordy życiowe – na wspomnianym wcześniej dystansie oraz na „setkę” kraulem.
Rekordy życiowe w rywalizacji na 100 grzbietem pobiła także Kinga Jura oraz Amelia Bernaś. Przed dziewczętami z rocznika 2001 teraz ostatnie przygotowania do udziału po raz pierwszy w centralnej rundzie mistrzostw Polski, która w ostatni weekend czerwca rozegrana zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

tekst: Grzegorz Boroń, Meduza Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments