R e k l a m a
Strona głównaSportSukcesy wychowanków WATAHy

Sukcesy wychowanków WATAHy

WATAHA kolejny raz podbija ogólnopolski turniej taekwon-do. Tym razem 18-osobowa reprezentacja wystartowała w IX Mistrzostwach Wielkopolski Taekwon-do ITF.

Najlepiej z ekipy WATAHy zaprezentował się Bartosz Cykowski, który został podwójnym złotym medalistą – okazał się bezkonkurencyjny w technikach specjalnych i walkach kalaki. Kolejny podwójny medalista to Cezary Muskalski,który w tych samych konkurencjach wywalczył srebro.

Rewelacyjnym debiutem może pochwalić się Evelina Datsiuk, zdobywczyni dwóch srebrnych medali za techniki szybkościowe i specjalne. Mateusz Borkowski również dwukrotnie stawał na podium. Na drugim stopniu w konkurencji technik specjalnych, na trzecim w walkach kalaki.

Najszybszym z najszybszych okazał się Wojciech Popiel, który zostawił  konkurencję daleko w tyle w kategorii technik szybkościowych, czyli kopnięć na czas. Na dokładkę zdobył brąz w walkach kalaki. Debiutujący na zawodach niespełna pięcioletni Kacper Zygmunt wywalczył brązowy medal w tempówkach. Z kolei w twardszej formule – w walkach ciągłych Weronika Włodarczyk zajęła trzecie miejsce. Szymon Muskalski nie miał sobie równych w walkach semi hogo.

Tempówki to konkurencja, w której Arkadiusz Kawecki czuje sie najlepiej. Na Mistrzostwach wywalczył brąz. Do worka wilczych medali Alex Alexopoulos dorzucił brąz w technikach szybkościowych. Natomiast Bartosz Stachera w walkach semi hogo wymagających sprytu,szybkości, ale i świetnej techniki zajął miejsce drugie.

Bez medali, ale z bezcennym doświadczeniem i jeszcze większymi ambicjami z turnieju wrócili: Dominik Kruk, Dominik Klimczak, Maja Rygalska, Dawid Cykowski, Amelia Prus, Dominik Tymura, Natalia Klimczak.

Zawodnicy szkoleni przez trenerów Mateusza Grzyba i Magdalenę Makowską-Grzyb łącznie wywalczyli aż 16 krążków.

źródło i fot.: ASW WATAHA
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob
4 lat temu

Brawa dla młodych wilków