R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionWataha na Pucharze Europy w Taekwondo

Wataha na Pucharze Europy w Taekwondo

Wielkie wydarzenie Puchar Europy w Taekwondo odbyło się  we Wrocławiu 24 kwietnia. 19 reprezentantów Akademii Sportów Walki WATAHA toczyło w niedzielę bój o medale Pucharu Europy organizacji ITF UNION, którego organizatorem był Klub Samuraj. Zawodnicy startowali tylko w walkach ciągłych, warto zaznaczyć, że dla większości zawodników był to debiut w tej konkurencji. Podczas turnieju wystąpili reprezentanci Polski, Niemiec, Irlandii, Anglii, Szkocji i Holandii. WATAHA wróciła z 10 medalami, z czego 7 wywalczyli reprezentacji pajęczańskiej sekcji.

Doskonale poradziła sobie Weronika Włodarczyk, która zdobyła srebrny medal w kategorii juniorek -54 kg +4 cup. Do podium dotarła w pięknym stylu, a walkę finałową przegrała niejednogłośną decyzją sędziów 3-1.

Na drugim stopniu podium stanął także Dawid Cykowski w walkach kadetów -54 kg. Wspaniały występ zaliczył Alexios Alexopoulos , zdobywając brąz w walkach kadetów -42 kg 10-5 cup.

Kajetan Tyka to kolejny z tych zawodników, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie. Postęp Kajtka jest szczególny, a medal to tylko piękny dodatek. Kajtek zdobył srebro w walkach kadetów +42 kg 10-5 cup.

Świetne walki dał także Jan Wroński, którego kreatywność na macie nie ma końca. Dynamiką, taktyką i hartem ducha wywalczył brąz w grupie kadetów -36 kg 10-5 cup. W

Ze srebrnym medalem z turnieju wróciła także Evelina Datsiuk, startująca w kategorii kadetek 10-5 cup -42 kg.

Cudowne zaangażowanie pokazał najmłodszy reprezentant Stanisław Kukuła, który wrócił z Pucharu Europy ze srebrnym medalem! Praca Stasia, odwaga, przełom psychiki pozwalający na tak intensywną pracę i jego odwaga do zmierzenia się z absolutnie nową dla niego konkurencją, jaką są walki ciągłe zasługują na wielki podziw. Staśzdobył srebro w walkach kadetów 10-5 cup -25 kg.

Bez medalu tym razem wrócili: Bartosz Cykowski, Bartosz Stachera, Amelia Prus i Zuzanna Piechowicz.

Warto zaznaczyć, że cykl przygotowawczy do turnieju był niezwykle intensywny. Opierał się głównie nad pracą nad wydolnością zawodników, umiejętnością łączenia technik w kombinacje, atakowania i kontrowania. Każdy z reprezentantów wykonał ogromną pracę przed turniejem i jeszcze większą na turnieju, pokonując stres i dając z siebie wszystko podczas dwóch dwuminutowych rund walki.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments