R e k l a m a
Strona głównaSportWieczorek, Woźniak i Jafra "na pudle" w Parzymiechach

Wieczorek, Woźniak i Jafra „na pudle” w Parzymiechach

Trójka sportowców z powiatu pajęczańskiego wywalczyła miejsce na podium podczas 42. Biegu Jesiennego im. red. Tomasza HOPFERA.

W ubiegły weekend w Parzymiechach odbył się 42. Bieg Jesienny im. red. Tomasza HOPFERA. Sportowcy rywalizowali ze sobą w kategoriach: bieg na 10 km, cross rowerowy 36 km oraz nordic walking. Powiat pajęczański reprezentowała liczna grupa zarówno miłośników dwóch kółek, jak i biegaczy. Anna Wieczorek z Klubu Biegacza Warta zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej kobiet 19-29. Świetnie pobiegł również Wiktor Pytlarczyk, lecz musiał zadowolić się czwartym miejscem w swojej grupie wiekowej.

Wśród kolarzy na podium znalazło się aż dwóch naszych zawodników. Paweł Jafra zdobył trzecie miejsce w mocno obstawionej grupie wiekowej mężczyzn 30-49 oraz 7 miejsce w kategorii OPEN.

Wyścig w świetnej obsadzie. Wystartowali czołowi zawodnicy amatorskich klubów kolarskich z Częstochowy, Przystajni, Pajęczna i okolic. Trasa bardzo szybka o zróżnicowanej nawierzchni z kilkoma wzniesieniami do pokonania. Od początku utworzyła się silna grupa odjazdowa, która zdominowała wyścig. Dwukrotnie próbowałem ataku na 1 miejsce, niestety silna grupa nie pozwalała na uzyskanie przewagi pozwalającej wygrać całą rywalizację. Ostatecznie pudło padło łupem kolarza z MTB Przystajń, a mnie udało się zająć 3 miejsce w kategorii 30-49 lat. Tuż przede mną linię mety przekroczył tegoroczny triumfator mistrzostw Polski amatorów na szosie Piotr Ścigała, zajmując 2 pozycję w kategorii – mówił po wyścigu Paweł Jafra.

Miejsce na podium wywalczył również Marek Woźniak. Doświadczony kolarz z Pajęczna uplasował się na drugiej pozycji w kategorii M50+.