R e k l a m a
Strona głównaSportX Działoszyńska Dziesiątka

X Działoszyńska Dziesiątka [WIDEO]

Podczas jubileuszowej Działoszyńskiej Dziesiątki każdy biegacz znalazł coś dla siebie. Były biegi dla najmłodszych, zmagania strażaków oraz 10 kilometrowy bieg główny.

Działoszyńska Dziesiątka to jeden z najszybszych biegów w Polsce, który co roku przyciąga do Działoszyna kilkuset zawodników z całego kraju.
Dziesiątą edycję biegowe święta w Działoszynie rozpoczął „Bieg krasnala”, gdzie o miano najszybszego rywalizowali najmłodsi. Zaraz po nich na starcie ustawiały się kolejne grupy wiekowe uczniów szkół podstawowych.
Nowością podczas tegorocznych zawodów był „Bieg strażaka”. Druhowie w pełnym umundurowaniu bojowym z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych musieli pokonać dystans 998 metrów. Jako pierwszy na mecie zameldował się Paweł Leszczyński z OSP Olsztyn, kolejne miejsca na podium zajął Robert Pierz z Pajęczna oraz Michał Włoch z OSP Węglowice. Warto tutaj dodać, że jeden ze strażaków, po ukończeniu biegu oświadczył się swojej wybrance.

W finałowym, dziesięciokilometrowym biegu wystartowało ponad dwustu zawodników. Najszybszy okazał się Arkadiusz Gardzielewski, dwa kolejne miejsca zajęli Kenijczyk Kimayio Cherop i Bogdan Semenowych z Ukrainy. Biegacze chwali zarówno trasę, jak i organizację imprezy przygotowanej przez Urząd Miejski w Działoszynie obiecując, że wrócą tutaj za rok.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia przygotowanej przez Rafała Gniłę – maratończyka, trenera i przede wszystkim pomysłodawcę Działoszyńskiej Dziesiątki.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments