100 pytań do … burmistrza Pajęczna

52
100 pytan do burmistrza pajeczn

Zdecydowaną większością głosów wybraliście Pana Dariusza Tokarskiego.
Burmistrz zgodził się na wywiad i stwierdził, iż bardzo chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Pytania które wybraliśmy:

 • Kiedy powstanie nowy chodnik prowadzący nad “Ług”?
 • Czy tak ciężko zagospodarować teren przy molo i w ogóle zrobić jakieś atrakcje dla dzieci?
 • Ile koncertów/imprez muzycznych zostało w zeszłym roku zorganizowane?
 • Ile z nich było darmowych?
 • Czy w tym roku doczekamy się dni Pajęczna?
 • Kiedy doczekamy się obwodnicy Pajęczna?
 • Kiedy lub czy w ogóle doczekamy się ścieżki rowerowej łączącej Pajęczno z Makowiskami
 •  Jakie burmistrz podejmuje działania aby ściągnąć do Pajęczna biznes dzięki któremu powstaną nowe miejsca pracy?
 • Czy są plany sprzedać coś jeszcze z majątku gminy?
 • Jakie rozrywki miasto przygotowało dla młodzieży i czy powstaną nowe?
 • Jakie hobby ma burmistrz naszego miasta?
 • Czy planowane są obniżki podatków (np. od nieruchomości)?
 • Czy to prawda ze od wiosny zacznie się rozbudowa jeziora Pietrzyków?

Jeśli Ty również masz pytanie do burmistrza, a nie widzisz go na powyższej liście, możesz zadać je w komentarzu poniżej. Cały wywiad będzie można obejrzeć w serwisie TwojePajeczno.pl lub bezpośrednio na naszym kanale YouTube.

52
Odpowiedz

avatar
33 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
ddjddsowaOnoWiktoriawicherek Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Power
Power

Czy będą nowe oferty pracy w gminie i co z pracą dla młodych zaraz po szkole studentów, licealistów itp.

Killer
Killer

“Brakuje w radzie młodych ludzi”,a czemu tak jest ? Odpowiedz jest prosta bo starzy nie dopuszcza mlodych do zajecia tak dobrych funkcji.

karonski Krzysztof
karonski Krzysztof

Kiedy i czy wogóle będą ukończone chodniki na ulicy Źródelna.

lolo
lolo

ile kosztowała podatników gminy Pajęczno wizyta Premiera ?

Pajęczanka
Pajęczanka

w gazecie napisali że 5 tysiecy złotych ale to chyba sama ochrona hehe

Piotr
Piotr

Kiedy możemy się spodziewać jakiejkolwiek modernizacji osiedla Matusowiec (np. postawienie chociażby jednej latarni tam lub położenie asfaltu)?

myk
myk

Czy doczekamy się nowej drogi na Dylowie Szlacheckim? Bo już 5rok się robi i chyba zrobić się nie może !!!!

luka
luka

Czy młodzież doczeka się jakiś imprez?

anonimek
anonimek

Czemu w Pajęcznie nie ma żadnej rozrywki dla młodzieży.. ? Nie trudno wnioskować później jaka jest młodzież jak w Pajęcznie nic nie ma…….

Killer
Killer

Jak nie ma sa przecież Konie na których miasto całkiem dobrze zarabia , a młodzież w Pajęcznie przez to staje sie bardziej kulturalna 😉

Adrian Usarek
Adrian Usarek

jeśli chodzi o te miejsca pracy to prawda zwłaszcza dla młodych wygląda to paskudnie, ale taka sytuacja jest równiez w innych powiatach i gminach. Moim zdaniem w Pajęcznie nie wygląda to tak bardzo tragicznie tylko trzeba pomysłu, ale o tym zaraz… Na wstępie brakuje w radach gminy i powiatu nowej krwi kogoś kreatywnego, bo trudno wymagać kreatywności od ludzi w wieku powyżej 50 lat. Mówiąc o kreatywności i nowych lokalnych politykach (nie muszą być wszyscy, bo doświadczenie tez jest potrzebne) mam na myśli osoby, które wymyślą lub skopiuja pomysł z innych miejsc jak wykorzystać to co już mamy, nie wybudujemy nie wiadomo jakiej infrastruktury, natomiast można wykorzystać to co jest, no właśnie a co jest? -położenie powiatu jest takie, że leżymy na plaży od jednej strony były lasy i tam też kopalnia… Więcej »

sofino
sofino

masz 100 % racje z tymi kostkami masła , latały w samolotach lot byłem świadkiem jak i również konsumowałem , a w związku z naszą mleczarnią faktycznie idzie na dno , moja babcia pracowała przez 25 lat i sama to potwierdza że dawniej mleczarnia lepiej funkcjonowała i lepiej zarządzała , niestety dzisiaj każdy patrzy żeby się wzbogacić na koszt innych . pozdr.

Adrian Usarek
Adrian Usarek

prawda jest taka, że nie ma co liczyc na jakies spektakularne inwestycje skoro gmina jest zadłużona wszyscy by chcieli by wszystkie ulice i chodniki były zrobione i maja rację, ale dziwie sie, że nie wiele jest robione by poprawić stan gminy długoterminowo. To co napisałem oraz wiele więcej trzeba poprawić trzeba zacząć działać, trzeba rozmawić z lokalnymi przedsiebiorstwami, by poprawic stan gminnego budzetu. Co do mleczarni to tam inwestycji nie widziałem od wielu lat, nie wiem kto tam zarzadza, ale chyba ktos bez wykształcenia i bez umiejetnosci zarzadzania, bo dla mnie nie zrozumiałe jest jak mozna ja tak zapuścic. Proszę pamiętać, że bez jakis radykalnych ruchów długoterminowych, nasza gmina będzie upadać i to w naszym wspolnym interesie nawet tych osob włascicieli firm wiekszych i mniejszych jest równiez to by gmina była dobrze zarzadzana. Bardzo… Więcej »

qwe
qwe

Podnosić podatki dla najbogatszych? By uciekli do innych gmin? Beznadziejny pomysł. Nie lepiej zwolnić niepotrzebnych urzędników? Po co nam np zastępca burmistrza, który kosztuje miasto ponad 100 tys. zł rocznie?

Adrian Usarek
Adrian Usarek

nie miało by to tak wyglądać by ich odstraszyć wręcz przeciwnie sprawić by im opłacało się zostać i by opłacało im się inwestować tutaj, zawsze mozna zaprosić do rozmowy przedsiebiorców i zapytac sie ich o zdanie co o tym sadzą, jakie maja pomysły co chcieliby zmienić, jestem przekonany, że wielu przedsiebiorca niepodoba sie obecna sytuacja gospodarcza… Zreszta podnoszenie podatków niegdy nie jest dobre i jestem przeciwnikiem tego tak jak pisze, kto wie może i były by sposoby na unikniecie tego… najważniejsze jest to by poprawiać sytuację i chyba każdy sie z tym zgodzi… Co do urzędników jesli sie ich zatrudniło to już muszą pracować, jeśli ich zwolnimy zwiekszy sie liczba osob bezrobotnych, byc może są etaty niepotrzebne np dla piłkarzy z innych województw… Na tą chwile… Więcej »

ewa
ewa

Adrian na BURMISTRZA !!!

Lukasso
Lukasso

Masz Adrian 100% racji. Zgadzam się, że głównie nasze władze powinny skupić się na tym, jak stworzyć miejsca pracy – konieczne jest stworzenie czegoś w podobie strefy inwestycyjnej (coś w jak w Kleszczowie). Potrzebne są takie miejsca pracy, żeby zatrudnienie znaleźli także ludzie z wyższym wykształceniem – technolodzy, inżynierowie, itd. W chwili obecnej kolosalna liczba ludzi z wyższym wykształceniem, choćby chciała, nie ma w Pajęcznie czego szukać. Zgadzam się też co do mleczarni. Jestem dość wybredny co do smaku masła i przyznam, że pajęczańskie smakuje mi najlepiej. A z takimi opiniami spotkałem się też wśród ludzi w Wieluniu, Osjakowie, itd. Ewidentnie w mleczarni brakuje dobrego managera, który potrafiłby dobrze sprzedać produkty, ale też rozbudować całe przedsiębiorstwo. Możliwości jest tyle, że nie miejsce ich… Więcej »

Tomek
Tomek

Lukasso
Masz całkowitą rację. Niestety problem jest taki, że młodzi nie głosują na młodych bo im się nie chce iść raz na cztery lata oddać głos. Powtarzają sobie, że ich głos nic nie znaczy. Dlatego wygrywają leśne dziadki które nie robią NIC.
Potem wszyscy sobie ponarzekają w necie jak to jest źle, a to przecież od NAS zależy.
W tym roku mamy szanse coś zmienić.

Mieszkaniec Pajęczna
Mieszkaniec Pajęczna

A to mało jeszcze płacą ? Też chyba ‘bogatsi’ potrzebują jakiegoś wsparcia od gminy , na rozwój czy też reklamę i to ma być nagrodą ? Za to że ta gmina istnieje w większym stopniu dzięki nim ?! Wypowiadają się tutaj osoby które nie maja pojęcia o finansach (wielkich kwotach) dostarczanych gminie przez podatnikow .

Mieszkaniec Pajęczna
Mieszkaniec Pajęczna

Kiedy zostaną ukończone chodniki i asfalt na ulicy Mickiewicza ? Większa, mniej ruchliwa część ulicy jest zrobiona, a początek ulicy przez który dziennie porusza się dużo samochodów i mieszkańców nie .

Adrian Usarek
Adrian Usarek

@Mieszkaniec Pajęczna nie wszyscy muszą być takimi znawcami tematu jak Ty, prawda jest taka, że w biznesie czy w polityce i w życiu ważna jest równowaga pamiętaj, że biznesmeni istnieją właśnie dzięki mieszkańcom gmin. Zgadzam się z tym, że biznes lokalny potrzebuje wsparcia od gminy czy powiatu, ale warto pamiętać, że nie żyjemy w próżni, nie jesteśmy sami i trzeba się wspierać, bo jeżeli Nasi konsumenci będą mieli pracę, czy to więcej pieniędzy również będą mieli więcej pieniędzy handlarze. Chciałbym byś spojrzał na problem szerzej w tedy dostrzeżesz pewne prawidłowości. Pamietajmy, że jeżeli sami sobie nie pomożemy nikt tego nie zrobi, czasem też warto pomyśleć o współpracy z powiatami czy gminami sasiednimi

Adrian Usarek
Adrian Usarek

@Mieszkaniec Pajęczna dodam jeszcze jedną rzecz, uważam że bardzo dużo płacą przedsiębiorcy to sa naprawde duże sumy, ale też to głównie oni maja te pieniądze i uważam, że w całej filozofi podatkowania (jestem zwolennikiem obniżania podatków) powinno sie obciażyć podatkami tych bogatszych niż tych biedniejszych, bo to i tak sie im zwróci

Tomek
Tomek

Co z planem by w Gajęcicach w budynku po starej szkole otworzyć przychodnię. Ostatnio w Radio Zet W mówił Pan Burmistrz tak ładnie o planach na przychodnie

ble ble
ble ble

co z droga pajęczno- siemkowice???

qwe
qwe

Jak to co? Nie będzie 😀

A KUKU!!!!
A KUKU!!!!

NO WŁAŚNIE CO Z DROGA Z PAJECZNA PRZEZ DYLÓW SZLACHECKI-TUSZYN DO SIEMKOWIC???

mieszkaniec pajęczna - wręczyca
mieszkaniec pajęczna - wręczyca

nie mówiąc o infrastrukturze msc. wręczyca !! Tu niestety lata 90 – te . Niwiska Górne inaczej mówiąc “koniec świata” mają chodniki z kosteczki brukowej i przepiękny asfalt itd . Ano gdy bym był zastępcą burmistrza też bym Wręczyce , Lipine i Dylów A jako jedno całość odbudował tak jak w/w Niwiska a tak to niestety . Dziwnym trafem że na końcu świata znalazły się pieniążki. haha

mieszkaniec niwisk
mieszkaniec niwisk

co ty wiesz o Niwiskach wgl może byleś tam 10 lat temu a sie wypowiadasz. przepiękny asfalt proszę bardzo przejedz się droga Pajeczno-Niwiska to zobaczysz ten przepiękny asfalt który ci się chyba przyśnił. a koniec świata to może masz we Wręczycy 🙂

Lipina
Lipina

Hmm, a na co to ludzie z Wręczycy tak narzekają? Mają fajny asfalt, chodników się zachciało?
Droga z Pajęczna do Niwisk jest tragiczna, ale przynajmniej jest.
Na Lipinie nie dość że są dziury to latem wystarczy że ktoś nią szybciej przejedzie, a całe mieszkanie zakurzone, nie mówiąc o firankach. Niestety nasz człowiek na radnego nie przeszedł, a jak widać radni z Wręczycy mają to gdzieś. Dobrze że naszymi własnymi siłami udało się zrobić coś w remizie bo tak to by dalej niszczała.
Jednym słowem jak głosujemy tak mamy, zastanówcie się w tych wyborach.

k!
k!

Ja wam proponuje zmiany zacząć od siebie, od wszystkich Pajęczaków ! Musicie zrozumieć że jeżeli nie będziecie wspierać Pajęczańskich przedsiębiorców to tutaj nigdy nie będzie dobrze. Jeśli pójdziecie i zostawicie pieniądze w Biedronce to te pieniądze wyjadą do Portugalii. Jeśli pojedziecie na zakupy do Częstochowy to te pieniądze zostaną właśnie tam ! Licz się z tym że pajęczański mniejszy przedsiębiorca naliczy swoją większą marże i usługa czy towar może kosztować więcej, ale pamiętaj że jeśli ty np. prowadzisz sklep to on przyjdzie do ciebie i tam powinien zostawić pieniądze które ty mu wcześniej dałeś zarobić. Tak to powinno wyglądać według mnie. Zaraz wszyscy napiszą że ich nie stać żeby łazić po osiedlowych sklepach itp. itd. a to nie prawda bo nie raz nie dwa można zobaczyć że w takim sklepie można kupić wybrane produkty taniej niż… Więcej »

:)
:)

a jak ktoś coś kupi w biedronce w częstochowie to te pieniądze pojadą do portugali czy zostana w częstochowie? bo nie wiem 🙂

KAROL
KAROL

nie wiesz bo cymbał jesteś 😉

:)
:)

może i jestem, ale dalej nie wiem:( ludzie narzekają na sklepy typu biedronka, inter marche. itp. większość ludzi tam kupuje nie dlatego że nie chcą dać zarobić ludziom którzy maja sklepiki, tylko dlatego że jest taniej i jest większy wybór. proste. wydaje mi się że te duże sklepy są też uczciwsze jako pracownicy, ludzi tam są ubezpieczeni od zarobków, a nie jak w innych sklepach na pół, czy 3/4 ( jeżeli są w ogóle zarejestrowani) etatu a pracują więcej niż na pełnym. i zarobki wydaje mi się że są większe niż w jakimś spożywczaku.

ops
ops

widzisz kolego i tu koło się zamyka 😉 bo gdyby ludzie chodzili i robili obrót w takim sklepiku to pewnie pracodawce byłoby stać na pełny etat 😉 a co do wypłaty to tutaj bym się zastanowił, w takim sklepiku w miare prosperującym od 1500 zł można zarobić, nie musisz zakładać pieluchy i walić pod siebie jak w markecie a dostaniesz może 1700 a znam przypadki że stawka jest dużo mniejsza niz 1500 😉 Nie przyjdz do roboty tydzien albo idz na chorobowe to zobaczysz jak potraktuje cie kierownik marketu gdy wrocisz. Prawda jest taka ze to wszystko zalezy od ludzi. Jeśli właściciel nie zatowaruje sklepu po brzegi to nie może się spodziewać że ludzie tu wrócą, bo ile jest ludzi tyle będzie gustów i smaków. To jest przykład tylko na podstawie sklepu ale przecież są też inne działalności gdzie… Więcej »

Adrian Usarek
Adrian Usarek

@k! masz absolutną rację zgadzam się z tym, natomiast bardzo często to nie wystarcza, zresztą czasem są tez różne inne powody robienia zakupów w innym miejscu nie tylko cena, w każdym razie taka politykę reprezentują lepiej rozwiniete kraje takie jak chodzby Niemcy czy Szwedzi… Wracajac do tematu zadam Burmistrzowi pytanie dośc obszerne i takiej oczekuje odpowiedzi, mianowicie jakie ma Pan pomysły i jak chce Pan je zrealizować by poprawić gospodarkę w naszej gminie, odpowiedz musi byc wyczerpujaca jeśli taka nie będzie oznaczać będzie, że Pan nie poasiada takich pomysłów…. Moim zdaniem gmina jest jak firma, powinna przynosci zysk, jesli nie przynosi oznacza, że przynosi straty jesli przynosi straty trzeba zmienić kierownika czy menedzera czasem cały zarzad bo zbankrutuje… Jesli… Więcej »

ziarenko smaku
ziarenko smaku

W ostatnich dniach na terenie powiatu pajęczańskiego powstało nowe stowarzyszenie. Skupiać ono ma przede wszystkim ludzi młodych, z zapałem, z pewną wizją przyszłości naszej małej ojczyzny. Powołany został zarząd i odpowiednie komisje. Ukonstytuował się również statut. Stowarzyszenie Młodych dla Powiatu Pajęczańskiego „Mamy pomysł” – taką nazwę nosi organizacja, która powstała na naszym terenie. Na zebraniu organizacyjnym i założycielskim pojawili się przedstawiciele wszystkich gmin z naszego powiatu, którzy podkreślali, że bezwzględnie należy tchnąć nowego, młodego ducha i niech w końcu zaistnieje młodość. Na uwagę zasługuje fakt, iż powstała organizacja jest kompletnie apolityczna i odcina się od wszelakich partii funkcjonujących w naszym kraju. Co się dzieje na sesjach powiatu i do jakich ekscesów dochodzi, wszyscy drodzy Czytelnicy wiecie sami. Wzajemne obarczanie się i zrzucanie odpowiedzialności… Więcej »

młody
młody

Janusz Komar , no i proszę jaka sprytna kampania wyborcza, oj naiwni wy młodzi, naiwni.

Lipina
Lipina

Witam!
Chciałabym zapytać Pana Burmistrza, kiedy mieszkańcy Lipiny przestaną być lekceważeni? W tej niewielkiej wsi jest kilka działek wystawionych na sprzedaż, jednak brak odpowiedniej drogi odstrasza potencjalnych klientów. Marzeniem byłaby droga asfaltowa, jednak mieszkańców zadowoliłoby jakiekolwiek utwardzenie. Zbliża się wiosna więc zapraszam Pana Burmistrza na przejażdżkę po Naszej pięknej wsi. Szczególnie podczas roztopów.
Zaznaczę również, że za każdym razem słyszymy o braku środków finansowych, lub to, że Lipina nie jest wsią strategiczną. Może to odpowiednia pora, aby zatrudnić bardziej kompetentnych pracowników, którzy zastanowiliby się skąd pozyskać środki?

mieszkaniec niwisk
mieszkaniec niwisk

panie koloego “mieszkaniec pajeczna- wręczyca” koniec swiata to moze jest u was.aa byles wgl kiedys w niwiskach jechales jechales droga niwiska-pajeczno ? to sie przejedz i dopiero pozniej komentuj .tak jak mowisz zastepca burmistrza mieszka ale nic sie nie stara chodniki sa tylko dzieki soltysowi i panu radnemu zreszta chodniki sa tylko w gornych jeszcze tylko na glownej

ja
ja

Kiedy będzie film z wywiadem?

borys
borys

czy istnieje szansa aby klub Zawisza doczekal sie nowego budynku klubowego?

Pajęczanka
Pajęczanka

Ja mam takie pytanie do Pana Burmistrza czy zamierza zrobić remont bloków komunalnych to znaczy ocieplenia elewacji oraz pomalowania tych budynków, które straszą w centrum Pajęczna!? Ludzie czynsze płacą i to wcale nie małe a w zamian mieszkają w slamsach! Czy nie jest Panu wstyd jak te pana parada KONNA przejeżdża obok tych obdrapanych budynków wybaczy Pan ale to świadczy tylko o gospodarzu to znaczy o Panu nie mówiąc już o procesji która przechodzi w Boże Ciało to aż wstyd! bloki są nie malowane już ze 20 lat a spółdzielcze, aż miło popatrzeć jak idą z XXI wiekiem. Proszę jeszcze powiedzieć ludziom jak długo mają czekać na rozwiązanie problemów z ogrzewaniem centralnym? co rok to jest jeszcze gorzej wszystkie bloki podłączone pod jedną kotłownie? to są jakieś jaja. Firma BASISTA nie wywiązuje się z umowy… Więcej »

kasiula
kasiula

co z orkiestrą detą w Pajecznie ?

wicherek
wicherek

a co chcecie ??

Huba
Huba

KIEDY ZROBICIE NAM CHODNIK NAD ŁUG, ZWLASZCZA KOBIETOM Z WÓZKAMI KTÓRE OPIEKUJA SIE SWOIMI DZIECMI PODCZAS GDY NIE MOGA ZNALEZC PRACY W NASZYM POWIECIE?

wicherek
wicherek

niedługo będzie 2 jezioro w Pajęcznie na co robić coś ze starym

Wiktoria
Wiktoria

Jedyne co mnie zastanawia to to, dlaczego “Chińska” jest pieknie odnowiona, a os. Matusowiec nikt nie dotknie palcem? Czy gimna poważnie myśli, że tam nikt nie mieszka? Nie ma tam żadnych lamp, przez co późnym wieczorem jest strach wracac do domu. Ale cóż, oczywiście jako mieszkańcy osiedla pod lasem musimy się przyzwyczaić do bycia na uboczu, bo przeciez kogo obchodzi fakt, że w pobliżu znajduje się Kuźnia, gdzie nie raz, mozna spotkac pijanych ludzi, ktorzy zaczepiaja Cię i ida za Toba kiedy chcesz wrocic do domu

Ono
Ono

A Adrian Usarek tak tu dyskutuje, pomysłów na ściąganie pieniędzy ma wiele, to czemu swoją działalność zlikwidował? słaby menedżer? czy podatków nie chce płacić?

sowa
sowa

Pan burmistrza nie rusza to wszystko co piszecie .On ma swój plan z Lewerom zrobić drogę do swoich koników namówili dziadka starostę a ten głupi ubiega za tym .Ale jego czas jest policzony bo PIS bedzie miał władze.SZkoda tylko że Mielczarek na tym ucierpi bo ma facet głowe na karku

ddjdd
ddjdd

Stowarzyszenie “Mamy pomysl” moze i jest skierowane do mlodych, ale z tego co widze to sa tam stare klakiery, ktore nie mogac wystartowac z innych partii, badz probujac sie formalnie odciac od jakiejs przykleili sie do stowarzyczenia. Trzymaja tez rece na pulsie, wiec jak mlodzi z pomyslami maja sie przebic.Abstrakcja!
Pytanie do Burmistrza:
Dlaczego zadluzenie gminy i spata kredytow zostala przesunieta na 2022rok! Czy planuje Pan w tym czasie piastowac nadal funkcje burmistrza czy zostawia Pan “duzy” spadek swojemu nastepcy?