R e k l a m a
Strona głównaWiadomości100 pytań do ... burmistrza Pajęczna

100 pytań do … burmistrza Pajęczna

Zdecydowaną większością głosów wybraliście Pana Dariusza Tokarskiego.
Burmistrz zgodził się na wywiad i stwierdził, iż bardzo chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Pytania które wybraliśmy:

 • Kiedy powstanie nowy chodnik prowadzący nad „Ług”?
 • Czy tak ciężko zagospodarować teren przy molo i w ogóle zrobić jakieś atrakcje dla dzieci?
 • Ile koncertów/imprez muzycznych zostało w zeszłym roku zorganizowane?
 • Ile z nich było darmowych?
 • Czy w tym roku doczekamy się dni Pajęczna?
 • Kiedy doczekamy się obwodnicy Pajęczna?
 • Kiedy lub czy w ogóle doczekamy się ścieżki rowerowej łączącej Pajęczno z Makowiskami
 •  Jakie burmistrz podejmuje działania aby ściągnąć do Pajęczna biznes dzięki któremu powstaną nowe miejsca pracy?
 • Czy są plany sprzedać coś jeszcze z majątku gminy?
 • Jakie rozrywki miasto przygotowało dla młodzieży i czy powstaną nowe?
 • Jakie hobby ma burmistrz naszego miasta?
 • Czy planowane są obniżki podatków (np. od nieruchomości)?
 • Czy to prawda ze od wiosny zacznie się rozbudowa jeziora Pietrzyków?

Jeśli Ty również masz pytanie do burmistrza, a nie widzisz go na powyższej liście, możesz zadać je w komentarzu poniżej. Cały wywiad będzie można obejrzeć w serwisie TwojePajeczno.pl lub bezpośrednio na naszym kanale YouTube.

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

52 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

52 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Power
Power
10 lat temu

Czy będą nowe oferty pracy w gminie i co z pracą dla młodych zaraz po szkole studentów, licealistów itp.

Killer
Killer
odpowiedział na komentarz  Power
10 lat temu

„Brakuje w radzie młodych ludzi”,a czemu tak jest ? Odpowiedz jest prosta bo starzy nie dopuszcza mlodych do zajecia tak dobrych funkcji.

karonski Krzysztof
karonski Krzysztof
10 lat temu

Kiedy i czy wogóle będą ukończone chodniki na ulicy Źródelna.

lolo
lolo
10 lat temu

ile kosztowała podatników gminy Pajęczno wizyta Premiera ?

Pajęczanka
Pajęczanka
odpowiedział na komentarz  lolo
10 lat temu

w gazecie napisali że 5 tysiecy złotych ale to chyba sama ochrona hehe

Piotr
Piotr
10 lat temu

Kiedy możemy się spodziewać jakiejkolwiek modernizacji osiedla Matusowiec (np. postawienie chociażby jednej latarni tam lub położenie asfaltu)?

myk
myk
10 lat temu

Czy doczekamy się nowej drogi na Dylowie Szlacheckim? Bo już 5rok się robi i chyba zrobić się nie może !!!!

luka
luka
10 lat temu

Czy młodzież doczeka się jakiś imprez?

anonimek
anonimek
10 lat temu

Czemu w Pajęcznie nie ma żadnej rozrywki dla młodzieży.. ? Nie trudno wnioskować później jaka jest młodzież jak w Pajęcznie nic nie ma…….

Killer
Killer
odpowiedział na komentarz  anonimek
10 lat temu

Jak nie ma sa przecież Konie na których miasto całkiem dobrze zarabia , a młodzież w Pajęcznie przez to staje sie bardziej kulturalna 😉

Adrian Usarek
Adrian Usarek
10 lat temu

jeśli chodzi o te miejsca pracy to prawda zwłaszcza dla młodych wygląda to paskudnie, ale taka sytuacja jest równiez w innych powiatach i gminach. Moim zdaniem w Pajęcznie nie wygląda to tak bardzo tragicznie tylko trzeba pomysłu, ale o tym zaraz… Na wstępie brakuje w radach gminy i powiatu nowej krwi kogoś kreatywnego, bo trudno wymagać kreatywności od ludzi w wieku powyżej 50 lat. Mówiąc o kreatywności i nowych lokalnych politykach (nie muszą być wszyscy, bo doświadczenie tez jest potrzebne) mam na myśli osoby, które wymyślą lub skopiuja pomysł z innych miejsc jak wykorzystać to co już mamy, nie wybudujemy… Więcej »

sofino
sofino
odpowiedział na komentarz  Adrian Usarek
10 lat temu

masz 100 % racje z tymi kostkami masła , latały w samolotach lot byłem świadkiem jak i również konsumowałem , a w związku z naszą mleczarnią faktycznie idzie na dno , moja babcia pracowała przez 25 lat i sama to potwierdza że dawniej mleczarnia lepiej funkcjonowała i lepiej zarządzała , niestety dzisiaj każdy patrzy żeby się wzbogacić na koszt innych . pozdr.

Adrian Usarek
Adrian Usarek
odpowiedział na komentarz  sofino
10 lat temu

prawda jest taka, że nie ma co liczyc na jakies spektakularne inwestycje skoro gmina jest zadłużona wszyscy by chcieli by wszystkie ulice i chodniki były zrobione i maja rację, ale dziwie sie, że nie wiele jest robione by poprawić stan gminy długoterminowo. To co napisałem oraz wiele więcej trzeba poprawić trzeba zacząć działać, trzeba rozmawić z lokalnymi przedsiebiorstwami, by poprawic stan gminnego budzetu. Co do mleczarni to tam inwestycji nie widziałem od wielu lat, nie wiem kto tam zarzadza, ale chyba ktos bez wykształcenia i bez umiejetnosci zarzadzania, bo dla mnie nie zrozumiałe jest jak mozna ja tak zapuścic. Proszę… Więcej »

qwe
qwe
odpowiedział na komentarz  Adrian Usarek
10 lat temu

Podnosić podatki dla najbogatszych? By uciekli do innych gmin? Beznadziejny pomysł. Nie lepiej zwolnić niepotrzebnych urzędników? Po co nam np zastępca burmistrza, który kosztuje miasto ponad 100 tys. zł rocznie?

Adrian Usarek
Adrian Usarek
odpowiedział na komentarz  qwe
10 lat temu

nie miało by to tak wyglądać by ich odstraszyć wręcz przeciwnie sprawić by im opłacało się zostać i by opłacało im się inwestować tutaj, zawsze mozna zaprosić do rozmowy przedsiebiorców i zapytac sie ich o zdanie co o tym sadzą, jakie maja pomysły co chcieliby zmienić, jestem przekonany, że wielu przedsiebiorca niepodoba sie obecna sytuacja gospodarcza… Zreszta podnoszenie podatków niegdy nie jest dobre i jestem przeciwnikiem tego tak jak pisze, kto wie może i były by sposoby na unikniecie tego… najważniejsze jest to by poprawiać sytuację i chyba każdy sie z tym zgodzi… Co do urzędników jesli sie ich zatrudniło… Więcej »

ewa
ewa
odpowiedział na komentarz  Adrian Usarek
10 lat temu

Adrian na BURMISTRZA !!!

Lukasso
Lukasso
odpowiedział na komentarz  Adrian Usarek
10 lat temu

Masz Adrian 100% racji. Zgadzam się, że głównie nasze władze powinny skupić się na tym, jak stworzyć miejsca pracy – konieczne jest stworzenie czegoś w podobie strefy inwestycyjnej (coś w jak w Kleszczowie). Potrzebne są takie miejsca pracy, żeby zatrudnienie znaleźli także ludzie z wyższym wykształceniem – technolodzy, inżynierowie, itd. W chwili obecnej kolosalna liczba ludzi z wyższym wykształceniem, choćby chciała, nie ma w Pajęcznie czego szukać. Zgadzam się też co do mleczarni. Jestem dość wybredny co do smaku masła i przyznam, że pajęczańskie smakuje mi najlepiej. A z takimi opiniami spotkałem się też wśród ludzi w Wieluniu, Osjakowie, itd.… Więcej »

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Lukasso
10 lat temu

Lukasso
Masz całkowitą rację. Niestety problem jest taki, że młodzi nie głosują na młodych bo im się nie chce iść raz na cztery lata oddać głos. Powtarzają sobie, że ich głos nic nie znaczy. Dlatego wygrywają leśne dziadki które nie robią NIC.
Potem wszyscy sobie ponarzekają w necie jak to jest źle, a to przecież od NAS zależy.
W tym roku mamy szanse coś zmienić.

Mieszkaniec Pajęczna
Mieszkaniec Pajęczna
10 lat temu

A to mało jeszcze płacą ? Też chyba 'bogatsi’ potrzebują jakiegoś wsparcia od gminy , na rozwój czy też reklamę i to ma być nagrodą ? Za to że ta gmina istnieje w większym stopniu dzięki nim ?! Wypowiadają się tutaj osoby które nie maja pojęcia o finansach (wielkich kwotach) dostarczanych gminie przez podatnikow .

Mieszkaniec Pajęczna
Mieszkaniec Pajęczna
10 lat temu

Kiedy zostaną ukończone chodniki i asfalt na ulicy Mickiewicza ? Większa, mniej ruchliwa część ulicy jest zrobiona, a początek ulicy przez który dziennie porusza się dużo samochodów i mieszkańców nie .

Adrian Usarek
Adrian Usarek
10 lat temu

@Mieszkaniec Pajęczna nie wszyscy muszą być takimi znawcami tematu jak Ty, prawda jest taka, że w biznesie czy w polityce i w życiu ważna jest równowaga pamiętaj, że biznesmeni istnieją właśnie dzięki mieszkańcom gmin. Zgadzam się z tym, że biznes lokalny potrzebuje wsparcia od gminy czy powiatu, ale warto pamiętać, że nie żyjemy w próżni, nie jesteśmy sami i trzeba się wspierać, bo jeżeli Nasi konsumenci będą mieli pracę, czy to więcej pieniędzy również będą mieli więcej pieniędzy handlarze. Chciałbym byś spojrzał na problem szerzej w tedy dostrzeżesz pewne prawidłowości. Pamietajmy, że jeżeli sami sobie nie pomożemy nikt tego nie… Więcej »

Adrian Usarek
Adrian Usarek
10 lat temu

@Mieszkaniec Pajęczna dodam jeszcze jedną rzecz, uważam że bardzo dużo płacą przedsiębiorcy to sa naprawde duże sumy, ale też to głównie oni maja te pieniądze i uważam, że w całej filozofi podatkowania (jestem zwolennikiem obniżania podatków) powinno sie obciażyć podatkami tych bogatszych niż tych biedniejszych, bo to i tak sie im zwróci

Tomek
Tomek
10 lat temu

Co z planem by w Gajęcicach w budynku po starej szkole otworzyć przychodnię. Ostatnio w Radio Zet W mówił Pan Burmistrz tak ładnie o planach na przychodnie

ble ble
ble ble
10 lat temu

co z droga pajęczno- siemkowice???

qwe
qwe
odpowiedział na komentarz  ble ble
10 lat temu

Jak to co? Nie będzie 😀

A KUKU!!!!
A KUKU!!!!
10 lat temu

NO WŁAŚNIE CO Z DROGA Z PAJECZNA PRZEZ DYLÓW SZLACHECKI-TUSZYN DO SIEMKOWIC???

mieszkaniec pajęczna - wręczyca
mieszkaniec pajęczna - wręczyca
10 lat temu

nie mówiąc o infrastrukturze msc. wręczyca !! Tu niestety lata 90 – te . Niwiska Górne inaczej mówiąc „koniec świata” mają chodniki z kosteczki brukowej i przepiękny asfalt itd . Ano gdy bym był zastępcą burmistrza też bym Wręczyce , Lipine i Dylów A jako jedno całość odbudował tak jak w/w Niwiska a tak to niestety . Dziwnym trafem że na końcu świata znalazły się pieniążki. haha

mieszkaniec niwisk
mieszkaniec niwisk
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec pajęczna - wręczyca
10 lat temu

co ty wiesz o Niwiskach wgl może byleś tam 10 lat temu a sie wypowiadasz. przepiękny asfalt proszę bardzo przejedz się droga Pajeczno-Niwiska to zobaczysz ten przepiękny asfalt który ci się chyba przyśnił. a koniec świata to może masz we Wręczycy 🙂

Lipina
Lipina
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec niwisk
10 lat temu

Hmm, a na co to ludzie z Wręczycy tak narzekają? Mają fajny asfalt, chodników się zachciało?
Droga z Pajęczna do Niwisk jest tragiczna, ale przynajmniej jest.
Na Lipinie nie dość że są dziury to latem wystarczy że ktoś nią szybciej przejedzie, a całe mieszkanie zakurzone, nie mówiąc o firankach. Niestety nasz człowiek na radnego nie przeszedł, a jak widać radni z Wręczycy mają to gdzieś. Dobrze że naszymi własnymi siłami udało się zrobić coś w remizie bo tak to by dalej niszczała.
Jednym słowem jak głosujemy tak mamy, zastanówcie się w tych wyborach.

k!
k!
10 lat temu

Ja wam proponuje zmiany zacząć od siebie, od wszystkich Pajęczaków ! Musicie zrozumieć że jeżeli nie będziecie wspierać Pajęczańskich przedsiębiorców to tutaj nigdy nie będzie dobrze. Jeśli pójdziecie i zostawicie pieniądze w Biedronce to te pieniądze wyjadą do Portugalii. Jeśli pojedziecie na zakupy do Częstochowy to te pieniądze zostaną właśnie tam ! Licz się z tym że pajęczański mniejszy przedsiębiorca naliczy swoją większą marże i usługa czy towar może kosztować więcej, ale pamiętaj że jeśli ty np. prowadzisz sklep to on przyjdzie do ciebie i tam powinien zostawić pieniądze które ty mu wcześniej dałeś zarobić. Tak to powinno wyglądać według… Więcej »

:)
:)
odpowiedział na komentarz  k!
10 lat temu

a jak ktoś coś kupi w biedronce w częstochowie to te pieniądze pojadą do portugali czy zostana w częstochowie? bo nie wiem 🙂

KAROL
KAROL
odpowiedział na komentarz  :)
10 lat temu

nie wiesz bo cymbał jesteś 😉

:)
:)
odpowiedział na komentarz  KAROL
10 lat temu

może i jestem, ale dalej nie wiem:( ludzie narzekają na sklepy typu biedronka, inter marche. itp. większość ludzi tam kupuje nie dlatego że nie chcą dać zarobić ludziom którzy maja sklepiki, tylko dlatego że jest taniej i jest większy wybór. proste. wydaje mi się że te duże sklepy są też uczciwsze jako pracownicy, ludzi tam są ubezpieczeni od zarobków, a nie jak w innych sklepach na pół, czy 3/4 ( jeżeli są w ogóle zarejestrowani) etatu a pracują więcej niż na pełnym. i zarobki wydaje mi się że są większe niż w jakimś spożywczaku.

ops
ops
odpowiedział na komentarz  :)
10 lat temu

widzisz kolego i tu koło się zamyka 😉 bo gdyby ludzie chodzili i robili obrót w takim sklepiku to pewnie pracodawce byłoby stać na pełny etat 😉 a co do wypłaty to tutaj bym się zastanowił, w takim sklepiku w miare prosperującym od 1500 zł można zarobić, nie musisz zakładać pieluchy i walić pod siebie jak w markecie a dostaniesz może 1700 a znam przypadki że stawka jest dużo mniejsza niz 1500 😉 Nie przyjdz do roboty tydzien albo idz na chorobowe to zobaczysz jak potraktuje cie kierownik marketu gdy wrocisz. Prawda jest taka ze to wszystko zalezy od ludzi.… Więcej »

Adrian Usarek
Adrian Usarek
10 lat temu

@k! masz absolutną rację zgadzam się z tym, natomiast bardzo często to nie wystarcza, zresztą czasem są tez różne inne powody robienia zakupów w innym miejscu nie tylko cena, w każdym razie taka politykę reprezentują lepiej rozwiniete kraje takie jak chodzby Niemcy czy Szwedzi… Wracajac do tematu zadam Burmistrzowi pytanie dośc obszerne i takiej oczekuje odpowiedzi, mianowicie jakie ma Pan pomysły i jak chce Pan je zrealizować by poprawić gospodarkę w naszej gminie, odpowiedz musi byc wyczerpujaca jeśli taka nie będzie oznaczać będzie, że Pan nie poasiada takich pomysłów…. Moim zdaniem gmina jest jak firma, powinna przynosci zysk, jesli nie… Więcej »

ziarenko smaku
ziarenko smaku
10 lat temu

W ostatnich dniach na terenie powiatu pajęczańskiego powstało nowe stowarzyszenie. Skupiać ono ma przede wszystkim ludzi młodych, z zapałem, z pewną wizją przyszłości naszej małej ojczyzny. Powołany został zarząd i odpowiednie komisje. Ukonstytuował się również statut. Stowarzyszenie Młodych dla Powiatu Pajęczańskiego „Mamy pomysł” – taką nazwę nosi organizacja, która powstała na naszym terenie. Na zebraniu organizacyjnym i założycielskim pojawili się przedstawiciele wszystkich gmin z naszego powiatu, którzy podkreślali, że bezwzględnie należy tchnąć nowego, młodego ducha i niech w końcu zaistnieje młodość. Na uwagę zasługuje fakt, iż powstała organizacja jest kompletnie apolityczna i odcina się od wszelakich partii funkcjonujących w naszym… Więcej »

młody
młody
10 lat temu

Janusz Komar , no i proszę jaka sprytna kampania wyborcza, oj naiwni wy młodzi, naiwni.

Lipina
Lipina
10 lat temu

Witam!
Chciałabym zapytać Pana Burmistrza, kiedy mieszkańcy Lipiny przestaną być lekceważeni? W tej niewielkiej wsi jest kilka działek wystawionych na sprzedaż, jednak brak odpowiedniej drogi odstrasza potencjalnych klientów. Marzeniem byłaby droga asfaltowa, jednak mieszkańców zadowoliłoby jakiekolwiek utwardzenie. Zbliża się wiosna więc zapraszam Pana Burmistrza na przejażdżkę po Naszej pięknej wsi. Szczególnie podczas roztopów.
Zaznaczę również, że za każdym razem słyszymy o braku środków finansowych, lub to, że Lipina nie jest wsią strategiczną. Może to odpowiednia pora, aby zatrudnić bardziej kompetentnych pracowników, którzy zastanowiliby się skąd pozyskać środki?

mieszkaniec niwisk
mieszkaniec niwisk
10 lat temu

panie koloego „mieszkaniec pajeczna- wręczyca” koniec swiata to moze jest u was.aa byles wgl kiedys w niwiskach jechales jechales droga niwiska-pajeczno ? to sie przejedz i dopiero pozniej komentuj .tak jak mowisz zastepca burmistrza mieszka ale nic sie nie stara chodniki sa tylko dzieki soltysowi i panu radnemu zreszta chodniki sa tylko w gornych jeszcze tylko na glownej

ja
ja
10 lat temu

Kiedy będzie film z wywiadem?

borys
borys
10 lat temu

czy istnieje szansa aby klub Zawisza doczekal sie nowego budynku klubowego?

Pajęczanka
Pajęczanka
10 lat temu

Ja mam takie pytanie do Pana Burmistrza czy zamierza zrobić remont bloków komunalnych to znaczy ocieplenia elewacji oraz pomalowania tych budynków, które straszą w centrum Pajęczna!? Ludzie czynsze płacą i to wcale nie małe a w zamian mieszkają w slamsach! Czy nie jest Panu wstyd jak te pana parada KONNA przejeżdża obok tych obdrapanych budynków wybaczy Pan ale to świadczy tylko o gospodarzu to znaczy o Panu nie mówiąc już o procesji która przechodzi w Boże Ciało to aż wstyd! bloki są nie malowane już ze 20 lat a spółdzielcze, aż miło popatrzeć jak idą z XXI wiekiem. Proszę jeszcze… Więcej »

kasiula
kasiula
10 lat temu

co z orkiestrą detą w Pajecznie ?

wicherek
wicherek
odpowiedział na komentarz  kasiula
10 lat temu

a co chcecie ??

Huba
Huba
10 lat temu

KIEDY ZROBICIE NAM CHODNIK NAD ŁUG, ZWLASZCZA KOBIETOM Z WÓZKAMI KTÓRE OPIEKUJA SIE SWOIMI DZIECMI PODCZAS GDY NIE MOGA ZNALEZC PRACY W NASZYM POWIECIE?

wicherek
wicherek
10 lat temu

niedługo będzie 2 jezioro w Pajęcznie na co robić coś ze starym

Wiktoria
Wiktoria
10 lat temu

Jedyne co mnie zastanawia to to, dlaczego „Chińska” jest pieknie odnowiona, a os. Matusowiec nikt nie dotknie palcem? Czy gimna poważnie myśli, że tam nikt nie mieszka? Nie ma tam żadnych lamp, przez co późnym wieczorem jest strach wracac do domu. Ale cóż, oczywiście jako mieszkańcy osiedla pod lasem musimy się przyzwyczaić do bycia na uboczu, bo przeciez kogo obchodzi fakt, że w pobliżu znajduje się Kuźnia, gdzie nie raz, mozna spotkac pijanych ludzi, ktorzy zaczepiaja Cię i ida za Toba kiedy chcesz wrocic do domu

Ono
Ono
8 lat temu

A Adrian Usarek tak tu dyskutuje, pomysłów na ściąganie pieniędzy ma wiele, to czemu swoją działalność zlikwidował? słaby menedżer? czy podatków nie chce płacić?

sowa
sowa
8 lat temu

Pan burmistrza nie rusza to wszystko co piszecie .On ma swój plan z Lewerom zrobić drogę do swoich koników namówili dziadka starostę a ten głupi ubiega za tym .Ale jego czas jest policzony bo PIS bedzie miał władze.SZkoda tylko że Mielczarek na tym ucierpi bo ma facet głowe na karku

ddjdd
ddjdd
8 lat temu

Stowarzyszenie „Mamy pomysl” moze i jest skierowane do mlodych, ale z tego co widze to sa tam stare klakiery, ktore nie mogac wystartowac z innych partii, badz probujac sie formalnie odciac od jakiejs przykleili sie do stowarzyczenia. Trzymaja tez rece na pulsie, wiec jak mlodzi z pomyslami maja sie przebic.Abstrakcja!
Pytanie do Burmistrza:
Dlaczego zadluzenie gminy i spata kredytow zostala przesunieta na 2022rok! Czy planuje Pan w tym czasie piastowac nadal funkcje burmistrza czy zostawia Pan „duzy” spadek swojemu nastepcy?