R e k l a m a
Strona głównaWiadomości150 zestawów komputerowych dla wykluczonych cyfrowo

150 zestawów komputerowych dla wykluczonych cyfrowo

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Sulmierzyce, Wójt Gabriel Orzeszek podpisał umowę na  dofinansowanie projektu „Rozwój Społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Sulmierzyce”.

Całkowity koszt realizacji projektu to 2 352 545 zł. Gmina Sulmierzyce pozyskała 100% środków na realizację tego projektu z czego 1 999 663,59 zł pochodzą z budżetu środków europejskich a 352 881,81 zł to środki publiczne krajowe.

Celem projektu jest zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla 150 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym w szczególności ze względu na trudną sytuację materialną (w tym dzieci i młodzież z bardzo dobrymi wynikami w nauce), niepełnosprawność itp.

[alert type=”info” title=”Zakres rzeczowy projektu obejmuje m. in.:”]

  • zakup 150 szt. zestawów komputerowych z oprogramowaniem dla gospodarstw domowych wytypowanych do projektu wraz z ich instalacją, konfiguracją, serwisem i ubezpieczeniem oraz zapewnieniem dostępu do sieci Internet,
  • przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi komputera, korzystania z Internetu, podstaw obsługi programów biurowych i z innych umiejętności niezbędnych do właściwego wykorzystywania przekazanego sprzętu,
  • doposażenie 11 jednostek podległych gminie Sulmierzyce w zakresie sprzętu komputerowego i dostępu do sieci szerokopasmowego Internetu,

[/alert]

 

Wkrótce ruszy nabór uczestników do projektu.

tekst: Sulmierzyce.eu
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas
Lukas
10 lat temu

Zaraz, zaraz. Czy tam przypadkiem nie ma błędu? 2 352 545 PLN za 150 komputerów z dostępem do internetu?! To daje 15 683 zł za każdy komputer!!! No kurw.a Nie lepiej po prostu zlikwidować dla takich osób podatek dochodowy? Wtedy ich samych będzie stać na potrzebne im rzeczy. A tak: – państwo zabiera ich rodzicom pieniądze z tytułu podatku dochodowego (nawet kilka tysięcy złotych rocznie) – państwo finansuje ich dzieciom komputery za 15,000 PLN sztuka, bo znajdują się w złej sytuacji materialnej Kogoś chyba zdrowo popierd.liło. Nie lepiej kupić laptopy za 1,5k + dostęp do internetu technologią LTE? No bo… Więcej »

głos rozsądku
głos rozsądku
odpowiedział na komentarz  Lukas
9 lat temu

No kurw.a! Ogarnij się proszę i poćwicz czytanie ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli nadal słabo, to powtarzaj aż do bólu. Jak widzę takie komentarze, to aż żal du.e ściska. Gdzie tam jest napisane, że 15k PLN za szt. ?! Ja widzę, że w tych „Twoich” 15k jest: – zakup zestawu komputerowego – sprzęt, – zakup oprogramowania – tak, większość zapomina o tym, że za to też trzeba zapłacić, – serwis i ubezpieczenie przez okres trwania projektu (niestety autor nie pofatygował się aby umieścić komplet informacji – brak czasu trwania projektu – prawdopodobnie 2 lub 3 lata) – opłata za 2… Więcej »