50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie [ZDJĘCIA]

11

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości” – pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 1 w Pajęcznie obchodziła swój okrągły jubileusz. Dokładnie pięćdziesiąt lat temu placówka została oficjalnie otwarta, a w jej murach pojawili się pierwsi uczniowie.

Obchody 50-lecia rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w Koście pw. W.N.M.P.. Po nabożeństwie celebrowany przez księdza biskupa Antoniego Długosza, absolwenci oraz zaproszeni goście udali się do Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. Zanim rozpoczęły się uroczystości, przed szkołą zasadzono pamiątkowe drzewko.

Gratulacje i życzenia z okazji 50-lecia złożyli m.in.: Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski, Przewodniczący Rady Powiatu Pajęczańskiego Jacek Lewera, Poseł na Sejm RP Cezary Olejniczak, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Hanna Banach oraz Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Swoja obecnością uroczystość zaszczycili m.in. byli dyrektorzy i nauczyciele szkoły.

Dzięki tej szkole i nauczycielom jestem tu, gdzie jestem — mówił w swoim przemówieniu burmistrz Tokarski. Krótko po tych słowach włodarz wręczył kwiaty swojej byłej wychowawczyni i przekazał dyrektor Jaskule czek pieniężny, który zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

Na uwagę zasługuje również cześć artystyczna. W specjalnym programie uczniowie zabrali zaproszonych gości w sentymentalną podróż, prezentując swoje talenty muzyczne oraz taneczne. Podczas występów wyświetlona została również jubileuszowa prezentacja, który podsumowała 50 lat istnienia placówki.

Dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 1 prezentujemy również ponad setkę archiwalnych zdjęć z życia placówki.

 

Poprzedni artykułDołącz do „Szlachetnej Paczki”. Masz czas do jutra!
Następny artykułZłodziej przewodów elektrycznych zatrzymany
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zniesmaczona
Zniesmaczona
8 lat temu

,,Obchody 50-lecia rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w Koście pw. W.N.M.P..”
Przecież to nie jest szkoła katolicka a placówka publiczna, świecka !
Państwo wyznaniowe !

Gary
Gary
odpowiedział na komentarz  Zniesmaczona
8 lat temu

Jesteśmy krajem katolickim tak więc poszli do Kościoła, nie do meczetu. Ten kto chciał poszedł, nikt nikogo kijem nie wpychał do Kościoła. Dla wielu osób był to zapewne ważny punkt tych obchodów.

kr.
kr.
odpowiedział na komentarz  Gary
8 lat temu

To brzmi jak: „jesteśmy państwem wyznaniowym”. Zupełnie tak jak Irak. Nie, nie jesteśmy państwem katolickim !

Kuźniar
Kuźniar
odpowiedział na komentarz  kr.
8 lat temu

Gorsze jest to, co tam robił ten śmieszny pseudo poseł? Specjalne zaproszenie od wuefisty? Kampania w pełni… Ale nic to nie zmieni:)…

urwis21@onet.eu
urwis21@onet.eu
8 lat temu

Msza swieta jest takim uroczystem punktem swietowania obchodów, poprzednik dobrze zaznaczyl ze nikt do kosciola nie zapedzał ludzi na siłe. O co tyle szumu!!!Zaraz hasełka ze to panstwo wyznaniowe.Nie da sie ukryc ze w naszej parafii wiekszosc to katolicy wiec co w tym zlego ze odbyla sie msza. Zydzi sie modla kilka razy dziennie i nie widza w tym problemu czy sa w pracy w szkole czy u fryzjera. Nie popadajcie ludzie w przesade i nauczcie sie szanowac innych mieszkanców i ich wybor.

julita
julita
8 lat temu

Bardzo fajna uroczystość, podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie

Cezary
Cezary
8 lat temu

„śmieszny pseudo poseł”? Spotkamy sie w sadzie, pseudo redaktorze!

Piotr
Piotr
8 lat temu

Pozwoliłem sobie odnieść się do wpisu Kuźniara. Wpis dotyczy słów „Smieszny pseudo poseł”Pan poseł Cezary Olejniczak – słynie jako poseł, który nie opuszcza żadnego głosowania. Jest bardzo aktywny co podkreślają sprawozdawcy parlamentarni – rzetelny i kompetentny poseł w komisji rolnictwa i rozwoju wsi. O wsi myśli nowocześnie, o Jego opinie zabiegają Dziennikarze, liczą się z nią inni Posłowie. Efekt jego pracy to 416 wystąpień z mównicy sejmowej podczas plenarnych obrad, 129 interpelacji między innymi dotyczące powiatu pajęczańskiego i 30 zapytań poselskich w ważnych dla Okręgu Wyborczego nr 11 sprawach oraz dziesiątki interwencji dotyczących ludzkich spraw. Za Jego pracę dziennikarze akredytowani… Więcej »

Kuźniar
Kuźniar
odpowiedział na komentarz  Piotr
8 lat temu

Przecież nasze państwo istnieje tylko teoretycznie więc ludzie którzy Je reprezentują istnieją tylko teoretycznie:)! A tak poza tym to dziki kraj, a pan poseł został „pomylony”:)przeze mnie z innym posłem:). Więc przepraszam pana Czarka, że Go z panem Wojtkiem, w imieniu praktycznych i życzę mocnych 3% dla całej, zjednoczonej partii w najbliższą niedzielę. pozdrawiam serdecznie

Basia 78
Basia 78
8 lat temu

Super zdjęcia, siebie nie znalazłam ale miło rozpoznać kilka osób z dawnych lat

Anusia
Anusia
8 lat temu

Szkoda tylko, że na obecnie istniejącej wystawce podpisanej :,,Szkoła Podstawowa w Pajęcznie 1953″ wywieszone są zdjęcia klasy szkolnej z Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Oj, nieładnie…