R e k l a m a
Strona głównaWiadomości"Absolwenci Przedszkolakom"

„Absolwenci Przedszkolakom”

„Absolwenci przedszkolakom” to organizowany już po raz drugi koncert, w którym byli już wychowankowie przedszkola mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed młodszymi kolegami. W roku ubiegłym na scenie mogliśmy podziwiać taneczne popisy, natomiast tegoroczna edycja przybrała formę koncertu muzycznego.

Spotkanie w Kinie Świteź miało na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę nie tylko klasyczną, ale i rozrywkową. Koncert był wynikiem współpracy Przedszkola Nr 2 w Pajęcznie z lokalnym „Ogniskiem muzycznym”  prowadzonym przez Panią Maritę Pieluchę. Uzdolniona muzycznie młodzież zaprezentowała cały muzyczny przekrój od spokojnej klasyki po drapieżne gitarowe riffy.

Niewątpliwie gwiazdą środowego koncertu został Wiktor Kuliński. Dzieciaki wręcz szalały do granego na gitarze elektrycznej utwór Metallici, jego występ spodobał się przedszkolakom tak bardzo, że domagały się bisu. Na koniec każdy z występujących tego dnia młodych artystów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz symboliczny upominek z rąk dyrektor Przedszkola Nr 2 w Pajęcznie Elżbiety Kapeli.

Podczas koncertu wystąpili:

 • Alicja Mielczarek uczennica IV klasy SP w Pajęcznie i IV klasy Ogniska Muzycznego w utworach na pianinie w utworze  „Marsz turecki-Wolfganga Amadeusza Mozarta”, „The Enterteiner-ragtime Scota Joplina”
 • Apolonia Mszyca uczennica IV klasy SP w Pajęcznie i III klasy Ogniska Muzycznego na pianinie w utworze „Łyżwiarze-walc Waldteufela”
 • Maria Walasik uczennica IV klasy SP w Pajęcznie i V klasy Ogniska Muzycznego na pianinie w włoską melodię ludową „Tiritombę”
 • Jakub Słupiński uczeń klasy IV i II klasy Ogniska Muzycznego zagrał na keybordzie w duecie z Panią Maritą Pieluchą dwa utwory: „Yertudey”-Johna Lenona oraz temat z symfonii Wolfganga Amadeusza Mozarta
 • Julia Bęczkowska uczennica VI klasy SP w utworze „Ballada dla Adeliny”-Richarda Claydermana
 • Julia Marczak uczennica VI klasy SP w Pajęcznie i V klasy Ogniska Muzycznego w utworach „Dla Elizy”-Ludwika von Beethovena oraz melodię z filmu „Titanic”
 • Hubert Kopera uczeń V klasy SP i II klasy Ogniska Muzycznego w utworach „Odpowie Ci witr”-Boba Dylana i „Love ma tender”-Elvisa Presleya

Zespół Szkół w Pajęcznie oraz Ognisko Muzyczne reptrezentowali:

 • Agnieszka Gałkowska uczennica II klasy zagrała na keyboardzie: „Konik na biegunach” oraz „A ja wolę moją mamę”
 • Marta Kulińska uczennica I klasy ZS wykonała utwór: „Love the way you lie”
 • Jakub Gałkowski uczeń ZS klasy biologiczno-chemicznej zagrał fragment „Poloneza g-moll” Fryderyka Chopina
 • Wiktor Kuliński uczeń PG w Pajęcznie zagrał dla przedszkolaków utwór „Metallici”
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
8 lat temu

Gratulacje dla wykonawców

gulasz
gulasz
8 lat temu

Było fajnie 🙂