R e k l a m a
Strona głównaWiadomościAlkohol i narkotyki w powiecie pajęczańskim

Alkohol i narkotyki w powiecie pajęczańskim

Policjanci pajęczańskiej komendy włączyli się w ogólnowojewódzkiego działania pod nazwą „Alkohol, Narkotyki”. W tym czasie zadania mundurowych skupiły się przede wszystkim na kontrolowaniu i eliminowaniu kierujących pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

W wyniku działań podjętych w dniu 06 czerwca 2014 roku policjanci skontrolowali stan trzeźwości 210 kierowców. W ręce stróżów prawa „wpadło” dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy kierowali samochodem.     Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymano do kontroli drogowej w miejscowości Radoszewice, gmina Siemkowice ok. godziny 17:30. Kierujący samochodem Fiat-126p, 34-letni mieszkaniec gminy Siemkowice wydmuchał ponad 0,8 promila alkoholu.

Drugiego zatrzymania dokonano ok. godz: 19:00 w miejscowości  Pierzyna Małe, gmina Kiełczygłów. 33-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów kierował samochodem renault mając w organizmie 1,26 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

tekst: asp. Mieczysław Botór, KPP Pajęczno
R e k l a m a

8 KOMENTARZE

guest

8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
daniel
daniel
8 lat temu

Policja mogła by częściej w okolicy „Zagłoby” się pokazywać. Chyba że picie alkoholu przed wejściem do klatki i koło śmietnika, przez miejscową elitę intelektualną to zjawisko normalne i akceptowane. O awanturach pijanych w nocy w weekendy nie wspomnę.

melon
melon
8 lat temu

nie wymagaj za duzo jeszcze by ich ktos pobil ,nasza pajeczanska milicja to obraz nedzy i rozpaczy

Mieszkanka
Mieszkanka
8 lat temu

Daniel masz rację, nie można spokojnie przejść koło tych bloków.
Wieczorami patologia pajęczańska oblega klatki i ławki w tych blokach. Tylko stoją i zaczepiają ” macie może 20 gr albo daj ze 2 zł ” , rano butelki porozwalane po chodnikach. Wcześniej to chociaż pod rybka stali do 22 i szli do domu. Więcej szkód niż pożytku z takiego klienta, teraz stoją nocami i drą mordy na całe osiedle. pora zareagować z sąsiadami, my mamy już dość ! Strach chodzić blokami…

Juli
Juli
8 lat temu

Przecież to samo jest z nocnym koło pizzerii, pewnie dlatego mało kto tam chodzi bo kto by chciał być zaczepiany przez jakiegoś beja.
Jednak policja chyba za dużo z nimi nie może zrobić, no bo z jakiego paragrafu?

daniel
daniel
8 lat temu

Juli – Art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości…:
„Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.”
Ludzie muszą przestać się bać i zacząć reagować, od tego jest Policja.
Niedziela idziesz z rodziną a tu cała ławka patusów, browarki, śmiechy, zaczepianie. Jak to zwykle w Polsce bywa, jak dojdzie do tragedii to będą podjęte odpowiednie działania…

ja
ja
8 lat temu

daniel za robote sie weż to bedziesz spal a nie w oknie dupe wystawial i szukal rozrywki do miasta jedz to zobaczysz jak jest a jak sie boisz chodzic to ochrone wynajmni sobie

odciski palców
odciski palców
5 lat temu

Wydaje mi się to wszystko powiązane z tym co się ostatnio dzieje w naszym Pajęcznie!

Iza
Iza
odpowiedział na komentarz  odciski palców
5 lat temu

Alkohol zaczął się na kajakach.